Poceni mehanik

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Če je uradna mehanična delavnica z računom, bi morali biti deli preko mehanika cenejši zaradi nižjega DDV-ja.
Tako da mehanik je tudi trgovec če je za kako rabo.

A sem jaz kaj spregledal, ali si ti zamešal gradbeništvo in avtomehanike?

Avtomehanik ima večinoma večji popust pri nabavi robe, samo v tem je keč. Sploh ne upam pomislit, da ti kateri vgradi rabljen del kot nov.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kje je kanta s pepelom?
redface-1.gif
 

j_m

Zelenc'
27. okt 2016
10
0
1
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Citat:
Uporabnik zino pravi:
saj, ura dela je okoli 30. In ker ima svoj material, bo verjetno ura dražja, ker mehanik nič ne zasluži z materialom. zato je tak težko v takem primeru koga predlagat, ko sprašuje po forumu za poceni mehanika.


Isce mehanika in ne trgovca z materialom.

u ko si pametn. Ti delaš zastonj, oziroma imaš 12€ na mesec dovolj za položnice in vrtec?
Namreč tako nekako si predstavljam, ko po forumih iščejo poceni storitve. Ker za to kar je rabil, je pač nekje cena 50, nekje pa 55, ampak se po forumih išče nekdo, ki to opravi za 4,5€
Torej, če sam delaš za tak denar, malo razloži kaj znaš delat, bo gužva.

Da te malo razsvetlim glede tvojih cen. Razlike so tako ogromne da sploh nebi zgubljal besed. Če bi bilo povsod enako, ne bi spraševal kje bi lahko to poceni zrihtal. Pri nekaterih mehanikih je bila ponudba 170€ za to popravilo. Pri drugih okoli 100. Na drugem forumu so mi svetovali mehanika na dolgem mostu, ki mi je to naredil za 60€ (z računom!). Tako da ne bi o tem, da je razlika ±5€.

lp