Poceni klima

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Ker poceni znamko klim se splaca vzet? Nisem nek zahteven uporabnik, vazno mi je da ne bo crknila po enem letu :)
Gledal sem Tesla. V bistvu je to srbska firma, ki verjetno samo branda svoje ime ba kitajske klime?
Kaj pa gorenje? Verjetno isto.
Gledam nekje v rangu do 400eur plus montaza.
Na kratko iscem “xiaomija med klimami” :)
 

B81

22. jul 2007
34.461
8.936
113
Če ti je važno le, da dela, vzemi kakšno s čimveč garancije.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Teslo imamo sedaj 3X montirano, ena še čaka na montažo - prva dela 3 leta, brez vsakih problemov, ima pa še 2 leti garancije. Cena z montažo - najnižje na trgu.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.353
981
113
Celje
Obišči stran
Jst sem se v svojem 20 letnem delu s klimami nekaj naučil. Zadeva za 1000€ NI enako zadevi za 200€. NI. Ne more biti, pa me lahko vsi prepričujejo v nasprotno. Pa žal vsako leto potem kljub temu naredim popolnoma enako napako in kakšnemu znancu, ki me prepričuje, zmontiram "nekaj najcenejšega, ker rabi samo za...". Pa sem se že večkrat zaklel, da tokrat pa res zadnjič. Lani sem enemu zmontiral v garažo "nekaj poceni", ker rabi samo občasno za ogreti, ko kaj popravlja. No v enem letu ni ugasnil niti za 5 minut. Pa sedaj pravi, da morava reklamirati enoto, ker ne drži točno nastavljenih 16 stopinj pri ogrevanju in zraven prinese graf iz elektronskega termometra. Letos sem tudi že ponovil napako. "nekaj najcenejšega", samo da malce v prehodnih obdobjih pogrejemo in redko za hlajenje. Pa spet klic, da zadeva je pa dosti glasnejša kot tiso kar imajo pri starših in da nekaj ni ok...

Kaj hočem povedati? Ljudje enostavno nočejo razumeti, da je pri vseh zadevah enako. Avto za 10k€ te pripelje iz točke A do točke B. Pri avtu za 70k€ pa je zraven še nekaj udobnosti. Zato NE pričakujte, da bodo klime za 200€ tihe, varčne, kvalitetno izdelane. Bodo pa hladile.

Za konkreten primer pa, to da "ruži" se mi ne zdi nič posebnega. Ono "klikanje" je pa hecno, če bi to bilo na neki moderni klimi. Zelo verjetno pa je to normala (vsaj tako iz posnetka, ki ni najboljši). A si sliši kot pihanje? mogoče pa je "ekspanzijski ventil" narejen na tak princip delovanja. Recimo pojdi enkrat čez kakšno trgovino kjer so veliki hladilniki in tam vsi delujejo na sistem "pst", pst", pst".

A hladi normalno? cevi niso slučajno kje prelomljene? Daj na gretje. Je isto? Je vseeno malce čudno za slišati.
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Zivjo, klima hladi zelo dobro. Pusca ne, ker je bil sistem prej vakumiran.
Bom naredil nove posnetke ponci ko ptici ne pojejo :)
Sem prestavil na gretje, tudi to dela ok.
Pri gretju se samo slisi kompresor brrz klikanja.
Ko sem prstavil iz gretja na hlajenje, se je tudi med hlajenjem slisal samo kompresor brez klikanja. Po parih minutah se je klikanje med hlajenjem spet pojavilo.
Na klime se ne spoznam; ali je mozno da je odzunaj se prehladno ali pa da je prevec/premalo plina?
Klikanje se slisi mogoce podobno kot rele. Drugi zvok pa ja, kot neko pihanje.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.944
1.258
113
Jst sem se v svojem 20 letnem delu s klimami nekaj naučil. Zadeva za 1000€ NI enako zadevi za 200€. NI. Ne more biti, pa me lahko vsi prepričujejo v nasprotno. Pa žal vsako leto potem kljub temu naredim popolnoma enako napako in kakšnemu znancu, ki me prepričuje, zmontiram "nekaj najcenejšega, ker rabi samo za...". Pa sem se že večkrat zaklel, da tokrat pa res zadnjič. Lani sem enemu zmontiral v garažo "nekaj poceni", ker rabi samo občasno za ogreti, ko kaj popravlja. No v enem letu ni ugasnil niti za 5 minut. Pa sedaj pravi, da morava reklamirati enoto, ker ne drži točno nastavljenih 16 stopinj pri ogrevanju in zraven prinese graf iz elektronskega termometra. Letos sem tudi že ponovil napako. "nekaj najcenejšega", samo da malce v prehodnih obdobjih pogrejemo in redko za hlajenje. Pa spet klic, da zadeva je pa dosti glasnejša kot tiso kar imajo pri starših in da nekaj ni ok...

Kaj hočem povedati? Ljudje enostavno nočejo razumeti, da je pri vseh zadevah enako. Avto za 10k€ te pripelje iz točke A do točke B. Pri avtu za 70k€ pa je zraven še nekaj udobnosti. Zato NE pričakujte, da bodo klime za 200€ tihe, varčne, kvalitetno izdelane. Bodo pa hladile.

Za konkreten primer pa, to da "ruži" se mi ne zdi nič posebnega. Ono "klikanje" je pa hecno, če bi to bilo na neki moderni klimi. Zelo verjetno pa je to normala (vsaj tako iz posnetka, ki ni najboljši). A si sliši kot pihanje? mogoče pa je "ekspanzijski ventil" narejen na tak princip delovanja. Recimo pojdi enkrat čez kakšno trgovino kjer so veliki hladilniki in tam vsi delujejo na sistem "pst", pst", pst".

A hladi normalno? cevi niso slučajno kje prelomljene? Daj na gretje. Je isto? Je vseeno malce čudno za slišati.
No v teh 20 letih bi se lahko tudi naučil da ljudje nekaj pravijo resnica pa je daleč od dejstev.
Jaz bi mu kratko malo rekel da je začetno naročilo bilo drugačno od dejanskega stanja.
In da lahko brez problema urediš zadeve ampak bo nekaj stalo.

No v 20letih sem se naučil da prodam predimenzionirane stvari kot stranka potrebuje, samo da sem pokrit za nadaljnih x let.


Poceni zadeve so vedno najdražje.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.353
981
113
Celje
Obišči stran
Zivjo, klima hladi zelo dobro. Pusca ne, ker je bil sistem prej vakumiran.
Bom naredil nove posnetke ponci ko ptici ne pojejo :)
Sem prestavil na gretje, tudi to dela ok.
Pri gretju se samo slisi kompresor brrz klikanja.
Ko sem prstavil iz gretja na hlajenje, se je tudi med hlajenjem slisal samo kompresor brez klikanja. Po parih minutah se je klikanje med hlajenjem spet pojavilo.
Na klime se ne spoznam; ali je mozno da je odzunaj se prehladno ali pa da je prevec/premalo plina?
Klikanje se slisi mogoce podobno kot rele. Drugi zvok pa ja, kot neko pihanje.

Obrni se na proizvajalca/uvoznika/uradni servis in povprašaj. Oni bodo edini vedeli kako je zadeva narejena. Ali pa tudi ne, ker praviloma je pri teh cenejših klimah vsaka serija narejena malenkost drugače...
Načeloma pa ja je velika verjetnost, da je lahko to čisto normalno.