Počena mišica

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Drugo mnenje:
Je kakšna terapija za počeno mišico? Kaj lahko naredim, da ne bom počival tri tedne ampak 21 dni?
Thnx
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Anamneza: Nogomet, šprint, pekoča bolečina v mečni mišici
Diag.: Rupt. Musc gastocnemius
Therap: 3 tedne počita, Lokohepan za pospešitev resorbcije strdka, elastični povoj/bandaža
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Hja... resnično nimaš kaj dosti. Morda zraven še kaj proti bolečinam, ampak bolj ali manj boš moral počivat. Nogomet pa sploh pozabi še za malo več časa.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Probi z asprinom, če že prehlad pozdravi v 7 dneh.
smile-1.gif
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Jaz se sam od sebe pozdravim prehlada v dveh treh dneh, brez aspirina
smile-1.gif


Tablet nikoli ne jem, edino zdaj ko sem si prst poškodoval, pa sem se filal s protibolečinskimi tabletami, ker me je svinjsko bolelo.

Na primer kašljam včasih mesec dni skup vsak dan cel dan vsakih par sekund, tako, da me že grlo prav peče pa še kaj ... To je enkrat na leto, po navadi v januarju ali februarju ... letos pa me še ni doletelo, upam, da me vsaj letos ne bo. Nikoli takrat ne jem tablet, ker sem jih enkrat par škatel pojedel, pa nič ni pomagalo ... zato pa si lepo namažem na kruh malo margarine pa toliko meda gor, da je prav opazno v glažu, da ga kar manjka. In to res pomaga ...

Mene je par let nazaj stegenjska mišica tako bolela, da sem komaj stopil na nogo ... sem dva tedna malo jamral, potem pa sem tretji teden ali še prej, bil že na kolesu.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Ta z aspiriom se je navezovala na to, da iščeš tearpijo s katero bi se pocajtav v treh tednih ne pa v 21 dneh. To je ista fora kot pravijo, da z Lekadolom in aspirinom prehlad pozdraviš v 1 tednu, drugače pa rabiš 7 dni.
smile-1.gif
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Rikolus: to sem tudi jaz mislil
Jernej: se mi je zdelo. Preverim še pri kakšnem fizioterapevtu, če mi lahko kako pomaga, ker sem mi po štirih dneh počivanja že meša