Pocen kolektor, kaj narediti?

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Pozdravljeni,

trenutno sem v tujini. Avto pa je doma in ga je oce zame registriral, opravil servis itd.

In na servisu so kao opazili, da naj bi se masina mal tresla (oziroma obrati naj bi malenkost nihali) ko je se mrzla potem je pa ok. Ko so avto dvignili in malo pogledali naj bi ugotovili, da imam pocen kolektor. Ocetu je serviser omenil, da je tu precej dela in da bi pa to tudi stalo.

Sedaj mene zanima, kaj to pomeni zame? Kaj moram narediti? Se je dobro vozit s takim avtom okoli? Je napaka zgolj kozmeticna ali je zadeva kriticna in jo je potrebno cimprej resevati? Ce se kdo spozna, v koliksnem rangu naj bi me stalo popravilo?

Avto je Audi A3, 1.8T
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
hmmm----počen kolektor ima kar izrazit zvok...tako da nevem kako nisi (ni) sam opazil tega...
posledice...vedno bolj bo počen, posledično glasen, tubina nebo polnila tako kot mora, večja poraba ipd
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Na moji omegi je kolektor počen že odkar jo imam in se sliši čisto minimalno- komaj opaziš in to samo, ko je čisto mrzel ene par minutk pol je pa čez cel dan ok
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
jaz imam tudi počen kolektor na meganu. serviser mi je reku, da je fajn da se čimprej menja, prvič zaradi glasnega zvoka, zaradi večje porabe in zaradi tega, ker lahko grejo izpušni plini v kabino in je lahko smrtno nevarno. poleg tega pa tudi zgublja moč zaradi počenega kolektorja in sem opazil da pospeški pa tudi končna hitrost ni več taka kot je bila prej. zdaj iščem rabljenega, ker 150€ za novega ne mislim dajat.