Po Sloveniji z avtodomom

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Iščem ideje za po Sloveniji z avtodomom v aprilu in maju. Ker gre zraven še 3 letnik bi rad, da ima tudi on kaj od tega. Rad bi pa naslove kakšnih kmetij in podobno, da se da zvečer tudi kaj pojest, popit. Pa seveda lepa narava, lahko neznani kraji.

Čisto premalo jo poznamo in to bomo spremenili.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
- Žužemberk (ogled gradu, spodaj ob Krki je PZA brez oskrbe, par km stran imaš še livarski muzej, v vasi Dvor če se prav spomnim)
- Dobova - terme Paradiso (lahko prespiš na parkingu - dovolijo), cca. 3km stran je Lovski muzej Polovič, imajo tudi žive živali v ogradi (ful zanimivo), muzej je nekoliko odmaknjen v hosto, pred muzejem je kar zajeten parking, za ogled se je treba naročit, jaz bi vprašal če dovolijo prespat ...ne zelo daleč stran so tudi Klunove toplice (tam še nisem bil)
- Kozjansko (je PZA), zna biti zanimivo in prijetno (narava, grad, ogledi, ni hudič da ne bi imeli tudi česa za pojest)
- bolj proti glavi Kure sem bolj švoh v poznavanju, kaj pa vem... Ormož, Ptuj, kakšen terme in znamenitosti v Pomurju, Vulkanija mogoče na Goričkem (vas Grad)
- glede na želje pa še 99% kamp Weiss, pa mogoče PZA v Solčavi, kamp Resnik v Kamniku je zanimiv (Kamnik sam itak), sicer imaš pa tam v okolici tudi kak PZA
- nam je bilo zelo všeč tudi v Starem Trgu pri Ložu (samo mi imamo PK in smo bili mobilni z avtom), je pa res da dovolijo z AD tudi parkirat in spat pri hotelu v Rakovem Škocjanu, ogled Rakovega Škocjana pa itak zelo priporočam (tamau bo najbrž rabil ruzak je kar nekaj hoje)

Glede na termin bi znalo biti ok tudi v Vipavski dolini (je par kmetij s PZAji in ponudbo robe iz kleti in svinjaka), drugače pa tudi ne škodi če greš kdaj kam na blef. Recimo PZA v Materiji (to ti je tam od Kozine proti Starodu), potem kamp v Razdrtem, PZA Bistra pri Borovnici, na Vrzdencu pri Horjulu imaš mini ZOO (prostovoljni prispevki), par km navzgor v Šentjoštu pa eno najboljši gostiln v Slo. in širše (Grič), če bi vprašal bi tam nekje verjetno lahko tudi spal...
Potem mogoče kaj v okolici Divače, Lipice, tam je tudi jama Vilenica (sem 99% da lahko na P pred jamo prespiš brez problema), PZA pivka (in muzej vojaške zgodovine)

Težko sem posebno pameten za 3-letnika, meni se zdi da naši dve pri tej starosti nista imeli nekih zahtev, še najboljša je bila kaka mivka ali pesek da sta lahko rili naokoli :D

Edit: še par dodatkov...
malo sem pozabil na gorenjski konec...
- Planica PZA (ogled skakalnic, zipline, pohod v Tamar), če kolesarite potem še izlet do belopeških jezer....
- Soriška Planina... Železniki (saj tole najbrž poznate ne? http://www.camperstop.si/)
- V Gozdu Martuljku je sicer zelo lep kamp, samo je precej oderuški, v troje z majhnim otrokom bi mogoče celo bilo nečemu podobno

Pa v Ajdovščini je lušten kamp, dokler se ne odpre letno kopališče je v ceni vključen notranji bazen (cca. 25 x 10 m)
 
Nazadnje urejeno:

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
828
113
Matr, to si pa tako spisal, da sm link na odgovor poslal moji in naj premisli al gremo drug teden v Dolomite al sem :) Mam glih AD zadolzen takrat in seveda sem sam odlocno za dilcanje, ampak mi je dalo razmislt :) Kolega je ravno zdaj namesto na smucanju, z AD na podobni turi (2 dni prekmurje, danes Tuhelj). To zaradi virusa (njegova cvika, kaj ces). No ja, me zanima kaj bo nasa rekla.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
A je že kje kaka tema s takimi sicer recimo enodnevnimi izleti po sloveniji. saj tak seznam kot je gor je ok. sva se tudi odločila, da v čimveč vikendov vklučiva kaki enodnevni izlet po sloveniji, je sramotno, da je nič ne poznamo. ker je bilo prejšnji teden bolj kilavo za smučanje smo že te zimske počitnice izkoristili za takole in je bilo prav super.

Ni hudič, da je alter že kdaj kaj takega spisal, če ima kdo kaj v spominu.

naš še ne triletnik je užival v predjamskem gradu. dobi tudi on tisti audio vodič. si vse ogleda in pritisne kar eno tipko in posluša od XY sobe, ampak se je strašno dobro imel. druga dva sta malo bolj spremljala. všeč mu je bila tudi vulkanija, samo je malo imel probleme s tem, da je on na miru in se vse okoli njega premika. ni si znal najboljpe razložiti, pa je bil včasih malo nervozen... všeč so mu itak živali, kače pa krokodili v Celovcu so mu bili top. prav vsi v tej starosti so se pa strašno dobro počutili v arboretumu. sploh ob kaki razstavi dinozavrov, ki so letos spet jako popularni. to bo ravno aprila/maja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Matr, to si pa tako spisal, da sm link na odgovor poslal moji in naj premisli al gremo drug teden v Dolomite al sem :) Mam glih AD zadolzen takrat in seveda sem sam odlocno za dilcanje, ampak mi je dalo razmislt :) Kolega je ravno zdaj namesto na smucanju, z AD na podobni turi (2 dni prekmurje, danes Tuhelj). To zaradi virusa (njegova cvika, kaj ces). No ja, me zanima kaj bo nasa rekla.
:zardelalter:
Ja tole je v precejšni meri povzetek plana za lanski glavni dopust, zaradi antibiotikov smo potem pristali "na morju", kjer je bilo potem glede na vse skupaj prav fino.
Mogoče letos....
BTW: po Slo (razen turistično nabitih krajev), skoraj nikjer ne sitnarijo če prespiš z AD. Najboljše je pri britofih, tam je ponoči mir, pa redarje je strah :evil:
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
828
113
Ma ja sej, z AD ze 10+ let hodm v Dolomite smucat, sam po nasi kuri nam pa tud nikol ni kaplno namensko it, razen kadar smo se po smucariji ustavli v Izoli na PZA, prespali potem pa se v Strunjan na bazen. Cakam, da se moja vrne s koncerta (majo babe svoj vecer danes) in seveda bom navijal za smucanje ampak mislm, da bo zanimivo za naslednjic.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
828
113
Mah, ni panike. Mene osebno bi blo strah v Franciji se bolj pa kaki Spaniji. Sevedana prostem, v kampih naceloma ne, samo ko gres iz dneva v dan kaj pa vem, sam bi izpuscal kampe in sel po navdihu. Podobno kot prva leta v italiji, smo se ustavli kjer je slo. Na prelazih, pred postajo gondole, bazenom... nobenih tezav. Avstrija je druga zgodba, naj bi blo vse super, samo tam je ze vse treba po reglcih (baje, nismo se krozil tam). Nekak nam je italija bolj 'domaca', ne vem, folk je bolj na free. Lahko da se motim ampak dosedaj res cist nobenih problemov, komi cakam sredo da krenemo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.355
8.717
113
Nazadnje sva bila z mojo gospo v Dvorcu Lovrenjak v Polani pri Murski Soboti, hrana odlična luškan PZA. Sem imel Zvezdarja za pokurit, pa sem iskal gostilno s PZA, da sva lohk uničla par buteljk skupaj. Sicer kaj drugega tam nimaš za počet, no pozimi ni blo. Midva sva šla po večerji mal majat kamper, Tko da v petek lepo hop gori, na večerjo, pol pa spat, zjutraj se prestaviš v kake Moravce al pa naprej po Prekmurju, če ti ni do term. V Prekmurju je meni vrhunsko, ljudje so tko čudovito nekomplicirani.

Planico je že Romzi omenil, mi smo se mel vrhunsko in tam smo preživel čist taprvo noč v AD. Pol pa na pohod do Tamarja, tam se da kosilo pojest in nazaj.

Pol maš spet viklend varianto, Brežice, PZA, spet v petek, potem sprehod po Brežicah, potem za soboto imaš tam po Bizeljskem nekaj znamenitosti, repnice, muzej kmetijstva (če še dela), pol je pa od tam sam še streljaj do Term Tuhelj (sicer HR), kjer se ukampiraš v kampu in imaš iz sobote na nedeljo bazene odprte do 2. ure zjutraj in v nedeljo potem domov.

Potem imaš znameniti PZA Koper ;), tega mi uporabimo samo za prespat, ker je res glasno z AC, da je zjutraj bližje do morja. Z mojo sva se eno soboto popoldne v decembru kar odločila in vžgala kamper in sva šla v koper la ločke. Mater sva bla trda :) Od tam je ogromno kolesarskih izletov. Potem PZA Marina Portorož, eden lepših razgledov na Portorož zvečer, kampa Lucija še iz najstniških let ne prenašam, Sprehodi skozi Lucijo do starih solin so čudoviti in v kontra do Pirana recimo. (to je še plan)
Avtokampi.si je vrhunska stran za ideje. S to kartico imaš marsikje lepe ugodnosti.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Zadnje čase je bilo v Sloveniji narejenih veliko novih PZA-jev, večina z oskrbo, nekateri pa tudi brez. Večina je tudi zelo poceni ali celo zastonj. Če radi kolesarite, je super parkirati v Kopru ali Izoli, super kolesarske poti. Prav tako je super za kolesarjenje na Gorenjskem, parkiranje pa v Kranjski gori, kjer je PZA brez elektrike ali pa v Planici. Kot rečeno je Gozd Martuljek kar drag. Super je tudi Kamp Menina, se kar dogaja, imajo različne animacije.
Nisem veliko novega povedal, sta Romzi in Kalbo super opisala. In še enkrat, nujno si poglej stran avtokampi.si in si naroči brezplačno kartico, ki jo takoj dobiš po mailu.
Sicer sem letos za razliko od prejšnjih let veliko kruzal okoli tudi pozimi, vendar bolj v smeri Kopra in Vrsarja, ogledal pa sem si tudi Ormož in Ptuj, ter naprej na Hrvaškem tudi Dvorec Trakoščan, prespal pa nekje pri Varaždinu pri Gostilni Grofovska klet (priporočam!), ital nisem bil sposoben peljati naprej, ker klet je tam klet v pravem pomenu besede....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mogoče ne pozabit še Koroške - štrektna (kolesarska pot je narejena na trasi nekdanje železnice, podobno kot na gorenjskem ali v Istri Porečanka). Imaš pa PZA v SG ali na Kopah. Pa Radlje ob Dravi (je PZA), kjer imaš Vodni park Radlje. In še kaj, vedno je še kaj, kar opaziš ali izveš šele ko si na lokaciji.
Za lastnika AD je mogoče - bolj kot avtokampi.si - zanimiva spletna stran www.camperstop.si (teh lokacij je zdaj res ratalo polno, tako da ni bojazni glede prenočeanja ali ustavljanja). Pa še , kot rečeno, je poceno ali gratis.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.024
773
113
Verjetno so parkirna mesta velikosti AD ane in si s prikolico prevelik ali je kakšna druga logika?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Delno to, delno "potujoči cigani".

Pa smatra se, da je avtodom polno opremljen za potovanje in krajše počitke - večina PZA v tujini ima omejen čas postanka na 48 ali max 72 ur; prikolice pa večinoma ne - zaloga vode se po navadi ne prevaža, ni tanka odpadne vode,... Govorim o povprečju.