Plačilo polovičke - delovni dnevi/prazniki

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Prejšnji teden sem v petek dobil položnico za prehitro vožnjo.
Ker sem bil ta teden precej zaseden, mi časovno ni zneslo, da bi plačal. Jutri bo torej 8., zadnji dan za plačilo polovičke. Ker na moji banki ob sobotah ne delajo, bo plačilo lahko opravljeno šele 29. 12., torej 10. dan od prejema. Lahko vseeno v ponedeljek plačam polovičko, moram jutri osebno iti na banko ali se prazniki in nedelje sploh ne štejejo v 8-dnevni rok.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
1 dan je en dan, nima veze ali je praznik ali pa navaden delavnik... vseeno pa plačaj samo polovičko, mogoče bodo vseeno zadovoljni že samo s tem, če pa ne, te bodo pa itaq opomnili na to, brez skrbi
grin1.gif

meni je tako že uspelo
wink-1.gif



p.s. praviš da ob sobotah na tvoji banki ne delajo... kkšnega poslovanja preko interneta pa tudi nimaš?
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Sej tudi net banka načeloma v soboto ne dela, razen kakih internih nakazil.
Plačilo bo v pon dovolj, saj je to prvi delovni dan po izteku roka za plačilo, ki se, ker sobota ni delovna, prenese na naslednji delovni dan.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>Ker na moji banki ob sobotah ne delajo, bo plačilo lahko opravljeno šele 29. 12., torej 10. dan od prejema. Lahko vseeno v >ponedeljek plačam polovičko, moram jutri osebno iti na banko ali se prazniki in nedelje sploh ne štejejo v 8-dnevni rok.

Delajo pa vse pošte, ane?
smile-1.gif


Prazniki in nedelje (in dela prosti dnevi) ne prekinejo štetja roka. Če se zadnji dan izteče na nedeljo ali praznik ali dela prost dan, potem se prestavi na prvi delovni dan.

Sobota pa ni niti praznik niti dela prost dan, torej se 8-dnevni rok za plačilo izteče v soboto.
smirk-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Mojčca ti pa nisi še izpita iz ZUP-a v državni upravi naredila a ne? Sobota in nedelja sta nedelovnika. Če se ti 27. izteče osmi dan, se ti prestavi na konec prvega naslednjega delovnega dne. Torej ponedeljek 29.12.2008 lahko mirno plačaš polovičko in se ti šteje osmi dan.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>Mojčca ti pa nisi še izpita iz ZUP-a v državni upravi naredila a ne?

Sem naredila
smirk-1.gif


Če je zadnji dan roka nedelja ali praznik Republike Slovenije ali dela prost dan v Republiki Sloveniji ali kakšen drug dan, ko se pri organu, pri katerem je treba opraviti dejanje postopka, ne dela, se izteče rok s pretekom prvega naslednjega delavnika.

Kar se izteče na soboto (npr. kakšni roki za ugovor, prijave ali podobno), mi je jasno, da se prestavi na ponedeljek (ker JU ne dela ob sobotah, razen prve sobote v mesece UE). Za plačilo kazni pa ... se tudi prestavi? Sobota je za večino dela prost dan, vendar se plačilni promet opravlja, torej načeloma se lahko plača. Ali se motim?
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
p.s. praviš da ob sobotah na tvoji banki ne delajo... kkšnega poslovanja preko interneta pa tudi nimaš?

Ravno spletna poslovalnica v soboto ne dela (ne gre denar naprej), za okenčkom ena pa mamca sedi in prav počasi pretipkava va računalnik.

Sem danes s ponedeljkovim datumom plačal polovičko, če jim bo pa kaj manjkalo, bodo pa že povedali. Sicer je 8 dni verjetno ravno zaradi nedelj, da imajo ljudje en teden časa, so pa v treh tednih (sedaj in za prvi maj) rahle težave zaradi teh podaljšanih praznikov.

Citat:
Uporabnik MojcaG pravi:Delajo pa vse pošte, ane?
smile-1.gif
Fizično mi ne bo uspelo pravočasno priti do pošte ali banke, domači so tudi že zasedeni, ostalih ljudi pa tudi ne mislim obremenjevati s tem.

Sem zajebal že zadnjič, ko se mi je preveč mudilo tako da sedaj pač reskiram. Če jim ne bo dosti, mi bodo verjetno tako poslali kakšno opozorilo/opomin, kajne.

Hvala vsem za odgovore!

Lp
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Citat:
Če jim ne bo dosti, mi bodo verjetno tako poslali kakšno opozorilo/opomin, kajne.

Če bo kaj prišlo, bo v obliki obvestila z DURSA, da si dolžan plačati še drugo polovico...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tako je kot so že povedali.

58. člen

(1) Če v tem ali drugem zakonu ni drugače določeno, se v hitrem postopku glede pristojnosti, zastopanja, jezika v postopku, vlog, vabil, zapisnikov, odločb, pregledovanja in prepisovanja spisov, rokov in narokov, vročanja in izločitve uradnih oseb smiselno uporabljajo določila zakona o splošnem upravnem postopku.

Ni potrebna večja znanost, da se teh 8 dni prešteje in če zadnji dan pade na nedelavnik ali fraj dan, se prestavi takoj na naslednjega.
Zdaj pa koledar v roke in kalkulator
smile-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Citat:
Uporabnik MojcaG pravi:
Kar se izteče na soboto (npr. kakšni roki za ugovor, prijave ali podobno), mi je jasno, da se prestavi na ponedeljek (ker JU ne dela ob sobotah, razen prve sobote v mesece UE). Za plačilo kazni pa ... se tudi prestavi? Sobota je za večino dela prost dan, vendar se plačilni promet opravlja, torej načeloma se lahko plača. Ali se motim?
Žal se motiš. Ni bistveno ali lahko plačaš ali ne, ampak ali je delovnik ali ne. Sobota ni delovnik, ne glede na to da neka UE dela, pa da policija dela tudi v soboto, pa gasilci ipd... Torej sobota, nedelja, praznik - če se rok izteče na ta dan se prestavi na prvi naslednji delovnik. Edina izjema kjer ne velja oddajna ampak prejemna teorija kolikor jaz poznam pravo je v sistemu javnega naročanja oddaja ponudb - tam morajo ponudbe priti do roka in ne biti oddane na pošto do roka (jasno, enkrat je treba narediti odpiranje ponudb).
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.852
3.371
113
40
Lj
Članek o kazni na alterju, kjer avtor ne sprašujej kako se izognt kazni ? Neverjetno.
Zgleda bo res praznik
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: