Place v tujini v mednarodnih organizacija

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Zanima me ce kdo dela v mednarodnih institucijah tipa: OZN, EU v Bruslju ali v Agencijah EU kje po evropi, Evropski centralni banki ali Evropski investicijski banki v Franfurtu, Mednarodno sodisce v Haagu ali Evropsko sodisce v Strassburgu in zna povedati kaki so pogoji zaposlitve (nor za dolocen cas ali za nedolocen cas) in kaksne so place ter davki?

Posebaj me zanima ce placa vkljucuje dodatke za stanovanje, za partnerja (zakonca) in koliksni so ti dodatki?

Zanima me kako je z zdravstvenim in pokojninskim zavarovanjem.

Hvala
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Daleč najbolj odvisno pozicije (junior, senior, etc), večinoma so precej pregledno navedene zadeve pri samem opisu delovnega mesta, tako da je na pamet težko govoriti.

PS: Ne delam, samo moja je bila na enem razgovoru v tujini (kar pomeni, da si precej daleč prišel skozi sito)
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Zadevo delno poznam, ampak zelim first hand info (zaradi možne menjave službe). Za javne institucije so seveda skale in pogoji objavljeni, ampak ne ves pa v kateri "grad" oziroma "step" bi prisel. Ce si mi lahko na pm sporočiš kje je tvoja imela razgovor in kakšni so pogoji bom zelo vesel.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
verjetno ti bodo pogoje predstavili na razgovoru al? al boš bianco pogodbo podpisal
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Tomi, ne piši neumnosti, če ne veš kako zadeve funktionirajo.

Pogodbo podpišeš tam kjer imaš enakopravne pogodbene stranke z namenom uspostavitve okvira v katerem bo sodišče razsojalo v sprou med strankama.

Mednarodne organizacije pa so ponavadi nad zakonom, saj morajo imeti imuniteto, ki jim zagotavlja funktioniranje. Mednarodne organizacije ne moreš tožiti kar kjerkoli, ker je po definiciji taka organizacija exteritorialna in so lokalna sodišča nepristojna. Ponavadi se spore iz delovnega razmerja rešuje pred ILOAT (delovnim razsodiščem OZN v Švici).

Pri zaposlitvi v mednarodnih organizacijah ne podpišeš pogodbe, ampak si nameščen. Praktično velja, da si sprejel pogoje namestitve. če se pojaviš na delovnem mestu in prevzameš "badge". Pogoji namestitve so politično določeni in se lahko kadarkoli spremenijo. Poglej samo brexit....
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Denis , tvojega vprašanja ne razumem. Morda zato ker že dolgo živim v tujini.

VIP , še bolj pa pripadnost stranki, funkcionira na nivoju kjer te država članica predlaga (sekundmenti) - saj se spomnimo izbire zadnje slovenske komisarke... Na tehničnem nivoju - npr prevajalci - si pa to težko predstavljam...
 

B81

22. jul 2007
34.430
8.918
113
Mislil sem na to ali se tudi tam pride do sluzbe po vezah ali ne...in ali to sprasujes za nizje uradnike ali zivino?, ker slednjih na alteru verjetno ni, ta prvi pa ne tudi ne vem, ce je kater... bi blo zanimivo slisat kaj iz prve roke.