Plača v javnem sektorju

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.543
2.404
113
Krize je konec
confused-1.gif
, zdaj se pa pejmo spet rimske požrtije in orgije

Edit: Med znanimi veljaki, ki takih požrtij niso marali so bili filozof in pesnik Seneka, zato je svoje bogate in nečimerne sodobnike pokaral: “Jeste do bruhanja in bruhate, da bi jedli.”
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Država bi dobrim dala več, slabšim pa manj. Sindikati bi ohranili sedanje plače, dobrim pa doplačali.

Kar že poznamo iz preteklosti, ko so bili praktično vsi v javnem sektorju s strani nadrejenih ocenjeni z "odlično".
v JS so z odlično ocenjeni tisti, ki najbolj lezejo v rit!! (v večini primerov) Z zelo dobro tisti, ki malo manj lezejo v rit!!
Najmanjšo oceno dobijo pa lenuhi in tisti, ki nočejo lezti v rit.
In ker poznaš iz preteklosti, potem veš, da se je moralo ocenjevat procentualno. Tolko odličnih, tolko dobrih, tolko nezadovoljivih.... (nikakor ne smejo biti vsi pridni)
In kdo je kolko dobil, sem pa že napisal...
grims-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.985
5.713
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Država bi dobrim dala več, slabšim pa manj. Sindikati bi ohranili sedanje plače, dobrim pa doplačali.

Kar že poznamo iz preteklosti, ko so bili praktično vsi v javnem sektorju s strani nadrejenih ocenjeni z "odlično".
v JS so z odlično ocenjeni tisti, ki najbolj lezejo v rit!! (v večini primerov) Z zelo dobro tisti, ki malo manj lezejo v rit!!
Najmanjšo oceno dobijo pa lenuhi in tisti, ki nočejo lezti v rit.
In ker poznaš iz preteklosti, potem veš, da se je moralo ocenjevat procentualno. Tolko odličnih, tolko dobrih, tolko nezadovoljivih.... (nikakor ne smejo biti vsi pridni)
In kdo je kolko dobil, sem pa že napisal...
grims-1.gif

aplauz.gif
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.963
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Tole je iz članka:
"Zaposleni s primerljivimi značilnostmi so v javnem sektorju plačani relativno manj kot v zasebnem sektorju v poklicih, kot so strokovnjaki za različne vede, tehniki in pisarniški uradniki, medtem ko so poklici za preprostejša dela plačani relativno več. Višina negativne premije za prve je v povprečju med pet in 15 odstotkov, za druge, torej preprostejša dela, pa pozitivna v višini 20 odstotkov. "
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
A veš uno ko prideš na faks (ki ga plača delodajalec) poveš da rabiš zaradi plače v JS in te spustijo skoz... prideš z diplomo in prec višji razred, delaš pa isto kot prej.

Dalec od tega! Kdor kurca javni sektor naj se enkrat zaposli notri. Sam imam relativno visoko izobrazbo, placan sem bil po delavnem mestu. Nikoli po izobrazbi! S tem, da se je za mano švercalo vsaj 5 ljudi! Zato sem se spet zaposlil pri privatniku, kjer stejejo izkusnje, delavnost, volja do dela in temu primerno placilo. Ki je seveda predmet pogajanj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Javni sektor bi se primerjal s privat...saj ni res, pa je....če jim je tako težko v javnem sektorju, pa naj gredo privat, bo jim lepše šlo, ko ne bodo plačani iz buđeta:fredi::gorjaca:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tole je iz članka:
"Zaposleni s primerljivimi značilnostmi so v javnem sektorju plačani relativno manj kot v zasebnem sektorju v poklicih, kot so strokovnjaki za različne vede, tehniki in pisarniški uradniki, medtem ko so poklici za preprostejša dela plačani relativno več. Višina negativne premije za prve je v povprečju med pet in 15 odstotkov, za druge, torej preprostejša dela, pa pozitivna v višini 20 odstotkov. "

To je point vsega in tudi drži.
Varnost zaposlitve v javnem sektorju je neprimernokrat večja kot v zasebnem sektorju in zaradi tega bi pač bilo treba "požret" nekoliko nižjo plačo nasploh. Ker pa plače večinoma niso nižje, oz. tam kjer so (visoko izobraženi strokovnjaki) pa so ljudje ziheraši za službo, smo tam kjer smo z učinkovitostjo javnega sektorja.

No pa še dejstvo je da en velik del javnega sektorja nima privatne konkurence, oz. je le-ta minimalizirana glede na celoto (šolstvo, zdravstvo; policija in vojska pa sploh ne).
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc in gr69

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Potencial v javnem sektorju je tako karierno kot finančno omejen, je pa okolje neprimerno bolj stabilno in predvidljivo.
Mene v JU/JS s trenutno izobrazbo na trenutnem delovnem mestu niti ne bi zaposlili, tako, da moram delati pri 'privatniku' v tujini.
 

Priponke

  • 05-2018.JPG
    05-2018.JPG
    26,1 KB · Ogledi: 307
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

jello

Guru
22. sep 2008
9.655
3.540
113
Javni sektor bi se primerjal s privat...saj ni res, pa je....če jim je tako težko v javnem sektorju, pa naj gredo privat, bo jim lepše šlo, ko ne bodo plačani iz buđeta:fredi::gorjaca:

Seveda velja tudi obratno, zaposleni v privat sektorju, ki trpite kristusove muke, dobrodošli v javni sektor ležat. In tisti, ki vam je težko v obeh sektorjih, dobrodošli med brezposelne (pardon lenuhe) cuzat socialo....brezposleni dobrodošli med migrante, njim je še lepše...in tako dalje in tako naprej...nekateri pravijo, da je tudi pod mostom zelo lepo. Predvsem taki, ki tam še niso bili.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Dalec od tega! Kdor kurca javni sektor naj se enkrat zaposli notri. Sam imam relativno visoko izobrazbo, placan sem bil po delavnem mestu. Nikoli po izobrazbi! S tem, da se je za mano švercalo vsaj 5 ljudi! Zato sem se spet zaposlil pri privatniku, kjer stejejo izkusnje, delavnost, volja do dela in temu primerno placilo. Ki je seveda predmet pogajanj.
Moje izkušnje pri privatnku:
My assss. Plača je važna od tega ali si zlati prinašalec ali ne. Izkušnje iz ... (sem še delovno obvezen in podvržen presingu s strani delodajalce in njegove nove priležnice.) Bimbe farbane. Na črno. Izuzete vse osebe iz Alterja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: miflo

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če odpreš moje delo, moja zaposlitev in pogledaš oglase ti je lahko jasno stanje pri privatnikih. to je tisto..javno.

potem pa pogluglaš mal privat in vidiš kako je za 4 stenam.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.059
1.269
113

Začne se. Realni sektor, ki vas fila, pa beeeeeee.