Pisarniški stoli Spinalis

claro

Pripravnik
20. apr 2011
63
0
6
Zadnje čase (nekaj mesecev) opažam, da me zaradi prekomernega sedenja za računalnikom, v službi in doma, boli hrbet. Glede na to, da sem star komaj 24 let in da naj teh bolečin še ne bi imel, me je začelo skrbeti.

Seveda sem prvo pomislil na malo boljši pisarniški stol. Na misel mi je prišlo, da bi si umislil in privoščil enega od stolov Spinalis.

Zdaj pa me zanima in prosim, naj odgovarjajo le tisti, ki imajo z njim izkušnje:

- Je razlika med stoli iz npr Rutarja za 200€ velika napram stulu Spinalis, ki najcenejši pride čez 350€ res tako velika, da je taka razlika v ceni?

- Ima Spinalis kakšen cerfitikat, da stoli dejansko res delujejo blagodejno za hrbtenico? Na internetu tega ne najdem.

- Kakšna je razlika med na primer: Spinalis Pilot - 1.670€ ???!

Hvala lepa za odgovore in lep pozdrav ! :)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
jaz spinalis ne bi imel nikoli. sem probal, skoraj ostal brez zob in s tem zakljucil.

predlagam, da preveriš kaj ti paše in kako se sedi..sedel sem an stolih za 3 jurje..pa nisem bil navdušen. v uporabi iamm dva fotelja..domači je iz lesnine..100€ je bil. vazno je kako sedis ti in kako ti sede.

in nenazadnje..med delom si vsako uro vzami ap rminut, sprehodi se, poglej cez okno, kak predklon, pocep..pa bo.-.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
"nije žvaka za seljaka"

@claro: glej Spinalis Hacker - zelo soliden stol. Ne znam povedati, koliko je Pilot boljši, vem pa, da je razlika do najcenejših stolov ogromna. In pri tem imam v mislih kakovost izdelave, mehanizmov, koles, ki ne začnejo škripati po dveh meseceh itd.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Imam Spinalis Hacker že kakih 5 let, stol je še vedno kot nov, zelo zadovoljen. Da se na njem sedet tudi nepravilno. Par dni nekje zna trajat, da se ga navadiš.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Jaz uporabljam Spinalis Apollo nekaj let. Prva dva tedna me je imelo, da bi ga zamenjal. Basic ima za moje pojme premalo sedalno površino, pa nisem ravno velikan. Nekateri se na tak stol ne navadijo in imajo raje kaj drugega. Še najbolj racionalno je, če ti denimo v času dopustov uspe testirati vsaj nekaj dni stol od kakega sodelavca, če ga kdo že ima.
Vseh bolečin v hrbtu ti stol ne bo čudežno odpravil. Jaz ob kakem nerodnem gibu komaj hodim. Sem pa skoraj 20 let starejši od tebe in kot otrok sem precej fizično delal in dvignil marsikaj pretežkega.
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Dobre denarje devate za stole, ki niso pol tok vredni,,,spinalis pač dobra reklama, pomaga pa tko tko, enim ja enim ne, je pa jeba na njemu sedet, vsaj jaz nism mogu, pa sm probal vse sorte stolov, še delal sem v prodaji stolov
wink-1.gif

Moj glas gre enmu orenk pisarniškemu stolu pod 250 eur, to je max za stol pr nas, razn če bi rad dal za Herman Millerja cca 1800eur, se pa vsak spinalis pa naš šoder skrije pred njim..

ps. če bi rad ti jaz zrihtam ugodno stol, sem jih prodajal in lahk še kej zrihtam % popusta
wink-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Za začetek si lahko za doma nabaviš fitness žogo za 20 eur. in boš videl če ti sedenje na njej odgovarja, potem ti bo tudi na spinalisu.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Mi smo na firmi počasi večino stolov zamenjali s Spinalis Hackler. Sicer niso poceni, a je razlika v sedenju neprimerljiva.
Osebno izkušnja pa je takšna - traja do mesec dni da se navadiš, pa kak teden na začetku je precej neugoden. Pri nas je bil samo en uporabnik, ki ga je zamenjal s starim stolom. Včasih me je po 10 urah dela že kar pošteno bolel hrbet - predvsem zaradi tega, ker sem na začetku dneva še sedel normalno, potem pa vedno bolj lezel pod mizo. Spinalis te pa sili, da sediš v normalni (pravilni) drži, danes pa brez problemov sedim po 10 ur ...
Je pa res, da imajo precej zasoljene cene, pa ne gledat najcenejših modelov, ker niso za celodnevno sedenje, mi smo šli na najcenejši model, ki je omogočal celodnevno sedenje in to je bil takrat Hackler.

Zase lahko rečem, da je razlika kot dan in noč glede na prejšnji stol, glede na to da presedim za računalnikom včasih po deset ur in več.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Citat:
Uporabnik cizy pravi:Za začetek si lahko za doma nabaviš fitness žogo za 20 eur. in boš videl če ti sedenje na njej odgovarja, potem ti bo tudi na spinalisu.
Žogo imam doma, spinalisa v službi. Na žogi težko sedim več kot pol ure. V službi pa seveda vsaj 8 ur.
Ne vem, če je čisto primerljivo. Jaz bi mu bolj priporočal neko redno minimalno telovadbo. Stol ne reši vsega. Pa še (pre)drag je, kot je andrejb zapisal.
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
točn tko, nej prvo žogo proba, če mu je tam ok, nej nabav spinalisa, če ga tok hoče pa če mu ni predrag. drugač pa dobiš dobr stol, da ne rečem ful dobr, z nastavljivo ledveno oporo, pa normalno se lahk naslonš, pa še funkcijo guncanja ima, kot pr fotelu za po 300 eur. plus 3 leta garncije..pri meni
cheer.gif

Drugač pa spinalis je res bol za tko ene 2 ure na dan, tko kot žoga, al pa delat vaje za hrbet..bo še najbol pomagal, ker problem je v hrbtnih mišicah, to pa tud spinalis ne porihta.!