Pick up and return dostavne službe?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Iščem dostavne službe, katere omogočajo t.i. "pick up and return" storitev za ozemlje EU in SLO.

Do sedaj sem delal z DPD, a so premalo zanesljivi, hkrati pa sem jih tudi že parkrat ujel na laži. Tako, da jih bo potrebno zamenjati.

Z GLS trenutno delam, a imajo za nekatere EU države smešno dolge dostavne roke, kar tudi odpade.

TNT in DHL sta predraga.

UPS te storitve naj ne bi nudil, tako so mi dejali na njihovi 080 številki. Verjetno pa tudi ni poceni.

Je še sploh kaj pri nas, pri kom bi probal srečo, ali je to to?
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Delal z GLS-om, prešaltal na DPD, ker je GLS imel predolg dostavni rok...z DPD-jem so bile neke težave ampak smo rešili...
Lih danes pa dobil pošto da tudi DPD uvedel dodatek na gorivo, ki ga do zdaj niso imeli.

Glede ACK-ja pa nimam izkušenj...se pa priporočam
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Jaz sem tudi bil ful zadovoljen z DPD, ko so zadevo dejansko pobrali. Takrat so pripeljali v zelo kratkem času. Pa tudi zelo ugodne cene imajo. sicer ne vem kako bo sedaj ko je dodatek na gorivo.

Ampak so bili problemi, ker niso redno pobirali in so vedno imeli izgovor "pošiljka ni bila pripravljena". Z partnerjem v tujini že delam nekaj časa in vem, da se mi zlagal ne bi. tako, da je očitno kdo je bil kriv.

Javim kako bo ACK, cene imajo sicer višje kot DPD, a imajo zavarovanje v % in ne fixne zneske. Upam, da tekom naslednjega tedna že prvič sprobam.
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Lih to se je zgodilo tudi meni z DPD-jem....3x so pobirali eno in isto pošiljko...vedno je šlo nekaj narobe...ampak ok, smo se na koncu zmenili dodaten popust.
Glede dodatka pa bom še enkrat pogledal jutri in napisal cene...
Z DPD-jem sodelujem lih iz tega razloga, ker imajo ugodne cene, se lahko z njimi izpogajaš za popust, pa še hitro je v pošiljka pri meni ko jo enkrat poberejo.

Drugi za enkrat so dražji pa dostavni čas je tudi daljši...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Če te to ne moti pri poslu je kul ja, ampak jaz potrebujem pošiljke ob dogovorjenem datumu...

ACK pravijo da pride v 2-3 dneh, bomo pa videli kako je v teoriji
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Tale ACK me je fajn razočaral. Zgleda ne bo nič z njih...

Mislim, da mi še samo ostane hrvatičeva firma...

Ali pa še naprej z DPD...
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Sicer je off topic, ampak me zanima, kakšna je razlika med navadnim pošiljanjem in pick up and return pošiljanjem? V drugem primeru pošiljatelj nosi stroške "poštnine" v obe smeri?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Ne..finta je samo to, da jaz, kot naročnik, naročim prevzem paketa na drugi lokaciji in dostavo k meni ali tretji osebi.

Kar je za EU v veliki večini primerov ceneje, kot pa če pošljejo oni direkt.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Fedex ima za isto destinajo 5 delovnih dni - odpade.

Zgleda bomo pri DPD ostali, najhitrejši in najcenejši..če pa kdaj ne bo šlo, pa bomo že drugače uredili.