Philips airfryer pečice

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Ojla, mimogrede sem naletel na reklamo za philipsove pečice airfryer pa me zanima, če ima kdo to čudo? obljublja veliko, youtube je tudi dokaj navdušen nad kvaliteto (in okusom) hrane (malo manj nad ceno, hehe). nekako gledam za podobnimi zadevami...ni placa v kuhinji :)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Ojla, mimogrede sem naletel na reklamo za philipsove pečice airfryer pa me zanima, če ima kdo to čudo? obljublja veliko, youtube je tudi dokaj navdušen nad kvaliteto (in okusom) hrane (malo manj nad ceno, hehe). nekako gledam za podobnimi zadevami...ni placa v kuhinji :)
Majstr. Ti bi lahko dal kakšno sliko ali povezavo do te čudesne naprave, da se potem lahko pogovarjamo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Brez olja v večini primerov pomeni skoraj brez okusa.

V bistvu je tole majhna ventilatorska pečica.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ne vem no, mene ti cvrtniki na vroči zrak ne prepričajo. Naredijo sličen rezultat kot pečica, torej se mi poraja dvom o smiselnosti.

Primerjava s klasičnim cvrtjem:
1607513499333.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
380
123
43
Jaz imam Hoferjevo varijanto. Sem zadovoljen, ampak res pa ta stvar ni za vse. Odlično se "cvrejo" panirani izdelki ( piščančji koketi, rakova klešča, ribje palčke....). Nastavim na max 200 stopinj in zadevo ogrejem nekje 15 min. Potem noter stresem, kar bom "cvrl" in nastavim na 25-30 min in pustim, da se po pretečenem času izklopi. Probal sem tudi pomfri, pa se mi zdi, ta to ni to, krompir le mora biti v olju. Ali pa smo pač tako navajeni. Svežega mesa pa niti nočem probat. Aparat niti ni bil kupljen za to, ampak kot pravim, zmrznjeni panirani izdelek se super naredi in sem zadovoljen. Po končani uporabi zadevo samo obrišem z papirnato brisačo in to je to. Mislim pa, da ni važno, katero znamko kupiš, ker kot je nekdo rekel, je to vse skupaj pomanjšana pečica na vroči zrak. Notri je preprosto navit grelec, kot v pečici in en ventilator, ki skrbi za kroženje zraka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Jst mam neko elektroluxovo, 3 leta staro. Rabi dobrih 5 do 6 minut da zagreje na 200. To pa res ni tak problem. No ja mogoče za kakšo 20 let staro zamaščeno
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
97
20
8
Super tema, saj sem si ravno nekaj časa ogledoval zračni cvrtnik na mimovrste za okrog 70€, mislim , da znamke Severin, Silva ali Cuisiner. Ste me prepričali, da ostanem na oldschool načinu pohanja hrane. :D Še nismo tako daleč s tehnologijo zdravega pečenja z budget ceno, ko pa bomo... :)
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.391
959
113
Obišči stran
Sam imam že mnogo let (12+) od Tefala Actifry, pomoje od prvega modela dalje. Zadeva je zame "topšit", ne potrebuje ogrevanja kot teli Philispi, vržem notri krompir in je to to. Okus zame je OK, predvsem pa ni toliko maščobe kot pri olju.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Maščoba je zato, ker folk nima friteze in nekaj paca v ponvi in ne more kontrolirati temperature.

Sem ravnokar zmazal porcijo pomfrija in kalamarov iz friteze in ni bilo prav nič mastno in pripravljeno v 5min za pomfri (ker mi je všeč bolj zapečen) in 3min za kalamare. Oboje vzeto direkt iz skrinje.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Če koga zanimajo taki eksperimenti, za pripravo čipsa v mikrovalovni pečici: @AliExpress. Presenetljivo dobri rezultati, morda ne tisto ta pravo, ampak dovolj blizu.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Maščoba je zato, ker folk nima friteze in nekaj paca v ponvi in ne more kontrolirati temperature.
Se strinjam, da je temperatura cvretja izjemno pomembna.
Ampak friteza/visoka temperatura gor ali dol, še vedno je prisotno bistveno več olja, kot pa če delaš v cvrtniku na vroči zrak ali v pečici.