Peč na pelete +...

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
@Jurga, eno vprašanje k vidm da se spoznate na stvari, pa da vas še mal povprašam če smem?
smile-1.gif


Zanima me če so vam kotli Eco in gorilniki EcoM2 kaj poznani? Gre pa za slovenski prozvod, če se ne motim?

Pa še neki stvari sm najdu, k me tud zanima tvoje mnenje:
- Za Ferrolli je bila pripomba, da je cev gorilnika iz nekvalitetnega materiala in enostavno pregori po ca. 2 letih.
- Ferolija so kar precej popljuvali zaradi nezanesljivosti in kratke življenjske dobe.

Teli dve izjavi sta mi najbolj padli v oči... hvala za odgovore
wink-1.gif
)

LP
pozdrav.gif

DA TI ISKRENO POVEM
grin1.gif


pozdrav.gif

Haha sm že mislu da si zaspal oz. čist neaktivn postal na forumu
cool-1.gif


Ej hvala hvala za tole, odločitev je že mal lažja...lihk zdej sm dobil en ponudbo: Kombinirana peč Ekona TN-E-2-P pa gorilec Eco M2 5-35kW za dobre 3k€, kar mi je tud še kar ''znosna'' cena
cheer.gif


pozdrav.gif
LP

e,pri meni je tako
grin1.gif

veliko dela pred kurilno sezono pa ni časa da sem stalno na forumu
grin1.gif

evo zdaj grem zopet na teren saj se prilagajam strankam ko so doma
grims-1.gif


pozdrav.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ima kdo kotel na pelete, ki ga lahko daš tudi v sobo ali kamorkoli drugam v bivalnem prostoru.
Gledam tole zadevo; http://www.buderus.si/kotli-polena-peletni-kotel-compact-podrobnosti.html

Rabim moč max nekje do 25kW. Trenutno imam v kuhinji štedilnik na drva, ki je hkrati centralna peč. Zadeva je sicer super, ampak ker je to že obnovljena peč in ker kot obnovljena že deluje 6let, se mi dozdeva, da se ji izteka življenska doba. Zdaj bo imela sedmo leto po obnovi in takrat, ko so mi jo montirali, so že rekli, da nekje 5-7 let bo še dobra in so kar zadeli. Pri čiščenju sem že opazil, da je vgrajen vodni zalogovnik že dobro dotrajan, tudi tista "betonska" izolacija že kar precej odstopa. Po moji oceni bi še letos moralo iti čez zimo, lahko se pa naredi, da en dan vse skupaj popusti. In drugega prostora, ki bi bil posebej za kurilnico ravno nimam in bi trenutno peč zamenjal z podobno, ki je na linku. Gledam cene in so tam okoli 2500-3500 eur moči 15kW-25kW.
Ima kdo kaj podobnega ? V vseh sezonah pridem z drvami čez za 700eur, tak da mislim, da bi z peletami še vsaj kakega stotaka manj.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Zakaj pa tako močno? Jaz z 11kW pečjo ogrevam 140m2 in še ima lufta.

ETA PU serija je primerna tudi za v prostor, a cenovno ni tvoj razred.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
@Navi:
če porabiš za 700EUR drv je zelo verjetno 25kW veliko preveč - precej je odvisno on načina ogrevanja predvsem pa od izolacije

@ThorZEN: zagotovo imaš; jaz z enako ogrevam 200m2; ampak ljudem ne boš dopovedal, da pri peči ETA PU ne dobiš samo peči, ampak cel sistem z vrhunsko avtomatiko itd. Vsak vidi samo ceno in to primerja s ceno golega kotla...
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Moja sedanja štedilnik / centralna peč je baje okoli 5kW - 8kW, tako mi je takrat vedel povedati monter. Ker je to že obnovljena peč, nima nikjer nobene ploščice ali nalepke z podatki. Saj mogoče sem res rekel preveč za 25kW. Sedaj imam pet radiatorjev nonstop odprtih, eden se odpre po potrebi. Nekako sem računal, da ima takšna peč na pelete življensko dobo vsaj 15+ let in ker imam v prihodnjih letih narediti iz sedanjega podstrešja še vsaj tri sobe, se mi je zdelo, da je bolje imeti malo fore, da ne bom kasneje še enkrat kupoval peči. Zdaj porabim nekje dve klaftri drv, je pa hiša novo izolirana.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.463
333
83
Vkolikor imaš ostrešje solidno izorinano se bo poraba z gretjem mansarde le malenkostno povečala.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Sam sem lani skuril 3t, letos nafilal na slabih 6 (letos naredil še fasado). Upam da bo dve leti mir.
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik 2CV pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
poznam te peči par zmontiral
glede servisa pa imajo nekatere stranke pripombe
grin1.gif

peči se pa delajo v MB-ju seveda pod to znamko
proizvajalec teh peči je pa Walltis ki jih prodaja pod svojo znamko PELEMATIK 27
grin1.gif


pozdrav.gif

Pozdrav!
No ker si načel sem seveda radoveden zato prosim povej kaj več. Kakšno je tvoje mnenje o teh pečeh in seveda kakšne so pripombe na servis teh peči tako, da bom pripravljen v naprej in da ne bo presenečenj.

LP

boš videl če ti kaj crkne
cry12bpy.gif


pozdrav.gif

Pozdrav !

Kot sem rekel nočem govoriti na podlagi podatkov na forumih in kot sem obljubil bom podal le lastne izkušnje. Če v enem stavku povem lahko samo rečem, da pri Gipu po prodajne storitve enostavno ne tečejo tako, kot bi morale. Servis in še kaj drugega je joj !
Fantje, ki pridejo na objekt so sicer ok, samo organizacija je pa nemogoča.

LP