pec na olje kot backup toplotni crpalki

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
katero pec na olje za rezervo (do 20kW max), ce bi toplotna odpovedala ali pride do daljsega izpada elektrike?

bolha je polna raznih peci na olje. cene pa od odpelji zastonj do 2000 eur.

kako se obnese pec buderus logano G115?

ali recimo de dietrich GTU 124 S?

zmaga bi bila dobiti kaksno kondenzacijsko ...

vsi predlogi dobrodosli ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če ti štrom ven vrže, tudi oljna ne dela - razen če boš generator gonil - pol ga lahko tudi za toplotno, pač malo močnejšega.

So že tukaj pisali, oljno je bolje gonit kot jo imet "v rezervi" za nikoli uporabit. Za rezervo se naredi kamin ali pa gašperček.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Avto na dvorišču ali pa nek večji aku in inverter.
Če ti štrom ven vrže, tudi oljna ne dela - razen če boš generator gonil - pol ga lahko tudi za toplotno, pač malo močnejšega.

So že tukaj pisali, oljno je bolje gonit kot jo imet "v rezervi" za nikoli uporabit. Za rezervo se naredi kamin ali pa gašperček.

Avto na dvorišču ali pa nek večji aku in inverter.

tocno tako.

p.s. sem prepozno videl tvoj odgovor ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ko boš čez 3 leta rabil oljno zalaufat, bo vse drugo večji problem kot štrom!
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Jaz sem imel isto dilemo in sem rajši vrgel ven peč + oljem, edino sem pazil, da ne zablokiram popolnoma dimnika, kar mi omogoča fleksibilnost za ogrevanje.
Moja ocena situacije je bila, da če pride do enkratnega daljšega izpada (npr. žled) bo zadeva rešena (sem v civilizaciji) in nima smisla imeti individualni backup (ker mora biti biti tisti trenutek peč delujoča, moraš imeti elektriko za pogon peči+črpalke).

Sem pa pustil dimnik, da bi v primeru, če bi opazil, da se cene spreminjajo imel back up za alternativni vir ogrevanja (bi ocenil da gre cena elektrike v nenormalne višave in bi šel na kaj cenejšega), se pravi ne za reševanje izpadov ampak za spremembo vira ogrevanja.
Prehod na les, pelete, mogoče celo lastni dizel generator za elektriko za toplotno črpalko.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Jaz sem imel podobno, samo da je bil backup utekočinjen nafni plin. Po 4. letih sem plin vrgel ven ker je brez zveze... ni bilo enkrat situacije. Sicer se lahko greš doomsday prepare-ja, ampak nima smisla. Že vzporedna vezava obeh naprav te bo stala več kot bo koristi... jaz sem pustil primarno zaradi tega ker so mi hotli računat demontažo plinskih peči več kot bi za njiju dobil na Bolhi, pa sem potem rekel naj mi zvežejo, zdaj bom pa kmalu ven ju metal ker samo prostor zasedata pa bom plačal da mi prebrickajo spet. Skratka glede na verjetnost nastanka dogodka (da par dni ne bi bilo štroma) je to nesmiselno imho. Seveda pa vsak po svojih željah.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Jaz prodajam oljno lpeč. Če je avtor pripravljen za njo dat tolko kolk je največ na bolhi, obljubim da ga kušnem na rit, posnamem in objavim tu na alterju :valjamse: :p:p:p
 
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Hja. Jaz imam pa dve plinski peči Immergas Zeus mini preveč, če se bo namesto kurilca za bolj eko plin odločil, hehe. Kušnu ga pa ne bi nikamor. :norec:
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.064
788
113
ericks Kotel Buderus Logano G115 je super kotel. Backup se ne dela centralne rešitve. Za pomoč TČ (nižanje porabe EE) in primer izpada na obstoječi dimnik dodaj kaminsko peč.