[pdf] Kako onemogočim copy/paste?

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Imam nekaj pdf datotek, kjer so uporabljeni fonti (pri vsaki datoteki več različnih fontov), ki jih nimam na sistemu. Rad bi preprečil enostavno kopiranje vsebine (copy & paste).

Ko sem poskušal z Illustratorjem, trčim ob problem fontov, saj mi program nadomesti manjkajoče fonte z drugimi, kar pa ni sprejemljivo.

Na kakšen način še lahko urejam security za pdf, brez spreminjanja vsebine? Odpadejo razni trial programi, ki pustijo watermark pri shranjevanju.
Kaj predlagate?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Drugo. Gre za članke, ki so izšli v reviji in so oblikovani. Jaz bi jih rad objavil na spletni strani, vendar tako, da se ne da enostavno kopirati vsebine. Naj prepisujejo
evil.gif

Ne bi pa rad pdf-ja v sliko pretvarjal in potem tisto obesil na spletno stran.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Copy/paste ne moreš preprečit, vsak lahko zajame sliko zaslona in v OCR programu nastavi prepoznavanje besedila.

Sicer pa če je na spletni strani ne vem zakaj se bojiš, da bi kdo kopiral. Ta PDF lahko potem vsakdo vidi in prebere, zakaj bi kdo prepisoval. Če bi kdo vsebino v kakšni drugi reviji objavil, pa so potem že pristojne institucije za to.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Gre za to, da bi rad preprečil ENOSTAVNO kopiranje vsebine. Tisti odstotek uporabnikov, ki bi uporabili tehniko OCR, pa bi obravnavali posamezno ali pa sploh ne (odvisno kje in na kakšen način bi se besedilo pojavilo). Skratka, less important.

Članki so avtorski, vendar so izšli v reviji, kar je bistvo. Na stran bi jih rad dal, da obogatim stran.

OFF: O ljudeh, ki se brez dovoljenja (ali omembe avtorja) sklicujejo na vsebino (člankov, knjige, itd.), se predstavljajo kot podružnica in zavajajo lastne stranke na zelo občutljivem področju razvoja otrok, pa zaenkrat ne bom zgubljal besed.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Enostavno kopiranje oz. označevanje besedila nastaviš s ''Prevent editing'', ima pa vsak program to v drugem meniju. Adobe Acrobat recimo pod Secure -> Password encrypt.

Tu imaš en free urejevalnik: www.littlepdf.com

Edit: Tale zgleda nima nastavitev varnosti.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Tnx, sem probal tudi z infix-om, pa naredi watermark čez. Probal bom še v Acrobatu Pro, samo da pridem do računalnika, kjer je inštaliran.
Sem mislil, da bom lahko z Illustratorjem, vendar mi zj=be fonte in potem ne morem takega shraniti.
Želel sem program, ki bo ponastavil security in pustil vsebino pri miru
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Aha, ti torej sploh nimaš teh fontov? Sem mislil, da si probal na drugem računalniku za test.

To bo pa po moje težje. Mogoče bi lahko nastavljal varnostne nastavitve na računalniku s Acrobatom s desnim klikom na datoteko in mogoče ima pod Lastnosti Acrobat kak zavihek za nastavitve.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Sem v Photoshopu izravnal (flatten) layer-je in besedila ni mogoče kopirati. Je pa problem, da je to zdaj dejansko zelo velika datoteka in neprimerna za prikazovanje na spletni strani. Se bom še malo s kompresijo in drugimi nastavitvami poigral, da dobim čim bolj optimalno zadevo za web.

Ja, jaz fontov nimam, ker nisem izdelal pdf-ja, ampak sem ga dobil s strani revije. Sem gledal za fonti, pa so skoraj vsi plačljivi, tako da sem to idejo opustil v štartu.
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
No, dejansko ni potrebno izravnati layer-jev. Samo security vklopiš (vneseš geslo in ne obkljukaš tistega kjer piše Enable copying of text,...) in shraniš v Photoshop pdf formatu.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
No saj sem premišljeval da pravzaprav font nebi smel bit potreben pri odpiranju in shranjevanju PDF-ja s drugačnimi varnostnimi nastavitvami. Problem bi nastal šele, če bi hotel dokument spreminjat.