Paypal in vračilo denarja

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Imam paypal account in Mastercard kreditno gor. Spletna trgovina mi bo vrnila denar na paypal account. Kako lahko pridem do tega denarja? Withdraw na banko ne morem naredit, ker to lahko samo za ameriške banke. Withdraw na kreditno kartico pa piše, da lahko samo na Viso.
Je kdo že naredil to? Oz., če se ne da, kako se ta denar koristi za naslednji nakup?
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Ko se meni Kitajci refundali neke zadeve, mi je denar obvisel kot PayPal balance. Pri naslednjih nakupih mi je avtomatsko vleklo balance, dokler je bil, potem pa z MasterCarda. Mogoče se da to kaj izbirat, meni je ustrezalo tako, pa se nisem poglabljal v detajle.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
ksz

Meni je do zdaj še vedno samodejno vrnilo na kreditno kartico.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
A ni tako, da na nekatere kartice se lahko nakaže denar - recimo visa ipd, euro/master pa naj se nebi dalo?
Vsaj včasih je bilo tako. Kako pa je zdaj pa ne vem. Nisem še imel nobenega refunda...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
A ni tako, da na nekatere kartice se lahko nakaže denar - recimo visa ipd, euro/master pa naj se nebi dalo?
Vsaj včasih je bilo tako. Kako pa je zdaj pa ne vem. Nisem še imel nobenega refunda...

Ce gre za refundacijo to ni nakazilo denarja... ampak vracilo... in pri meni je bilo vedno tako (ene parkrat sem imel tak slucaj), da je denar sel nazaj tja, od koder je bil nakazan... Nakazano je bilo preko PayPala, na katerega je vezana kartica... in denar se je tudi vrnil nazaj na kartico ...
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Pri Visi Electron sem dobil nazaj na kartico, sem ravno preveril. Je pa zanimivo, breme sem imel 70,64€ nazaj sem pa dobil 71,21€, sklepam, ker so očitno funti malce manj vredni proti € kot pred mesecm?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Tako je, welcome to forex trading
wink-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
ksz
očitno je to odvisno od kartice. jaz imam predplačniško mastercard in sem refund dobil na paypal, ne pa na kartico.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Imam paypal account in Mastercard kreditno gor. Spletna trgovina mi bo vrnila denar na paypal account. Kako lahko pridem do tega denarja? Withdraw na banko ne morem naredit, ker to lahko samo za ameriške banke. Withdraw na kreditno kartico pa piše, da lahko samo na Viso.
Je kdo že naredil to? Oz., če se ne da, kako se ta denar koristi za naslednji nakup?

Kje je problem?

Dobiš povrnjeno kupnino, torej imaš debet, katerega kasneje zapraviš. Sej ne rabiš "gotovine".
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
ponavadi je men do sedaj avtomatsko prestavilo na kartico s katere je bilo trgano


bi si pa sposodil temo ... pred kratkim sem moral vrniti neko stvar, ki sem jo kupil preko ebaya, nazaj v nemcijo. Poslal sem s stevilko za sledenje, kot je to odredil ebay. Preko portala poste sem videl da je prodajalec prejel artikel ze nekaj dni nazaj, vendar se vedno ni potrdil zadeve. Malo sem brskal naj bi imel prodajalec kar 1 mesec casa, da potrdi prejem artikla. Naj omenim da sem imel ze prej probleme s komunikacijo s tem istim sellerjem. Sporocila, ki sem jih poslal resolution centru, ne odpisujejo.

Je kdo imel podoben problem oziroma kako ga je resil?
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
PayPal bo preveril tracking številko in ugodil tebi.

Sam sem bil pred leti v obratnem primeru. Prodajalec je trdil, da mi je predmet poslal, a ga v resnici ni. Ko sem sprožil dispute, je vnesel neko tracking številko. eBay je preveril ali obstaja, dal prav njemu in zaprl dispute.

Sem se potem šel malo detektiva in preveril številko. Izkazalo se je, da je bila predana v dostavo slovenskemu GLS, k sreči tam piše tudi mesto dostave in priimek naslovnika, ki pa sta seveda bila na drugem koncu države. PayPalu je bilo vseeno in ni več odgovarjal na moje pozive. Zato sem urgiral direktno pri izdajatelju kartice, ki mi je strošek na koncu le povrnil. V igri je bilo le par 10€, ampak gre za princip
smile-1.gif
.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Očitno nisem bil dovolj jasen. Oni so dostavili nek drug paket v Slovenijo, nekomu drugemu, ne mojega. Pošiljatelj je le paypalu podturil tisto tracking številko, kar pa je paypalu bilo dovolj.

Kaj ima izdajatelj s tem? Vse?
smile-1.gif
PayPal trga iz kartice. Če se ne strinjaš s čim kar storijo, lahko vedno urgiraš pri izdajatelju kartice (banki ipd.).
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
sem spravil tisto potrdilo da sem poslal, gre za stvar vrednosti 50 eur, če bi šlo za par eurov ne bi bil problem, bi pozabil na njih
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz imam z reklamacijami odlične izkušnje (razen enkrat ko so račun uporabnika skenslali še preden sem se pritožil). Odpreš prijavo, se dvakrat igraš ping-pong in na koncu zahtevaš vračilo denarja. Mi je nazadnje Kitajc napisal da bo vrnil ko mu skenslam negativni fidbek, pa sva tudi to spremenila n nevtralen, pol pa dva dni ni bilo denarja in sem javil na e-bay center, v pol ure mi je PP vrnil denar.

Denar pa mi gre na kartico MasterCard če je vračilo, če pa kaj prodajaš in je plačilo PP pa ne gre na kartico ampak ostane na računu PP razen če ne plačaš provizije za preusmeritev na tvoj račun/kartico.
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
pri meni se je ze vkljucil ebay ki je zahteval vracilo blaga da bi mi nato ko prodajalec potrdi prevzem vrne denar, seveda sem prodajalca po tem ko sem videl na postnem portalu da je blago prevzel prosil za potrdilo vendar se ne javlja
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če naredi storno transakcije oz kot reklamacijo, bi skoraj sigurno moral priti keš "na kartico", ker v tem primeru ne gre nakazilo keša ampak za "undo" prejšnje transakcije. Ampak... dejansko ni načina, da bi vedel za 100%, kako bodo on in njegova banka to sprovedli in kaj se bo zgodilo
grin1.gif


V vsakem primeru boš lahko ponovno razpolagal s to vsoto (ali kot paypal balance ali kot keš na kartici), pa če tu pa tam naročaš kaj preko neta in ti znesek ni življenjskega pomena, se brezveze sekiraš
smile-1.gif



lp
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
97
20
8
Pozdravljeni,

Kako je možno izvesti vračilo denarja iz spletnega plačila Mastercard? Imam NKBM, naročila nisem prejel (oz. je bilo napačno in vrnjeno) sedaj ni odgovorov in je vse potihnilo, po dveh tednih bi vrnjen izdelek morali prejeti, ve kdo kako naj postopam, da dobim vrnjen denar 512€ ? Hvala za odgovor.