Parkovni Traktor ... TC138 L Husqvarna

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Ima kdo v lasti, oz. je kosil kdaj s takim "traktorjem" ?

Kosil bi rad cca 3000 kv.m ... več kot polovica je detelja, ravne parcele, en del v rahlem naklonu.... drugo pa košnja trave , vrt ... oljčnik...

Košnja v košaro, včasih mulčenje.

Ne vem pa kako kosi ta stroj z dvemi noži, širina mi ustreza ... koliko je hiter, gre v klanc?

V trgovini bodo verjetno rekli da je to super zame :) Bo pa kosilnica Husqvarna ... zaenkrat še zaupam v njihovo kvaliteto in ime? (al se motim)

Hvala za mnenja

https://www.totum.si/tc138l-husqvarna
 

Priponke

  • index.png
    index.png
    228 KB · Ogledi: 281

kemb

Majstr
7. okt 2018
664
653
93
Pozdravljen. Doma imam podobno zadevo, kot jo ti gledaš, s tem, da ima naš 20 KM. Kosim večjo površino kot jo ti navajaš, ravnine je cca. polovico. Kosi zelo lepo, tudi precej visoko in gosto travo. Takrat je dobro, da je trava suha.
S traktorckom do sedaj ni bilo problemov, servisiram ga pa doma redno vsako leto. Moči je dovolj, kar pa za tvoj izbor ne morem potrditi ali zavrniti. Sam sem mnenja, da od viška moči glava ne boli, sploh če je zahtevnejši teren.
Kolikšen imaš naklon parcele? Koliko visoko deteljo imaš namen kositi?

Lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Pozdravljen. Doma imam podobno zadevo, kot jo ti gledaš, s tem, da ima naš 20 KM. Kosim večjo površino kot jo ti navajaš, ravnine je cca. polovico. Kosi zelo lepo, tudi precej visoko in gosto travo. Takrat je dobro, da je trava suha.
S traktorckom do sedaj ni bilo problemov, servisiram ga pa doma redno vsako leto. Moči je dovolj, kar pa za tvoj izbor ne morem potrditi ali zavrniti. Sam sem mnenja, da od viška moči glava ne boli, sploh če je zahtevnejši teren.
Kolikšen imaš naklon parcele? Koliko visoko deteljo imaš namen kositi?

Lp

Hvala za mnenje,

naklon ni velik. (bom naredil sliko jutri) (je terasast travnik)

Detelja/trava ko sedaj kosim ima 50+ cm, ker kosim s strižno kosilnico in potem pograbimo. (s traktorčkom, bi kosil bolj pogosto, tako da bi višina do 50)

A ti kosiš s košem? Ga lepo polni?
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
664
653
93
Koš zelo lepo polni in ko je poln tudi s piskanjem opozori. Na sezono se mi mogoče 5x zabaše cev med noži in košem, pa še to zaradi prevelike oziroma premokre trave in prehitre košnje.
Sama hitrost košenja je odvisna tudi od velikosti trave. Je pa hitrejša od vrtne kosilnice, brez skrbi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Vsekakor s tem principom košnje ne boš kosil trave visoke več 10 cm, ker previsoko travo poleže. Ni to strižna kosilnica.
V koš kositi večjo površino je tudi zahtevna misija in ogromno mase, ki je je sicer takoj veliko manj, ko nekaj vode iz trave izhlapi. Moj sodelavec, ko mu trava "pobegne", ker ga ni bilo, naredi tako, da pokosi brez koša, počaka par ura ali en dan, da oveni in potem v koš pa mogoče eno stopnjo nižje.
Kako deteljo imaš? Jo rabiš? Bele detelje ne bo motila pogosta košnja, črno pa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox

kemb

Majstr
7. okt 2018
664
653
93
Seveda bo lahko kosil višjo travo od 10 cm. Pol metrsko deteljo, pa še gosto po vrhu bo pa problem, ki ga rešiš s pogostejšo košnjo. Če je potrebno popraviti pokošeno površino, se pač še enkrat čez zapelješ. Res pa je, da se lahko nabere ogromno trave, če vso pobiraš. Lahko jo uporabi za kompost. To pa nima veze ali kosi z vrtnim traktorjem ali vrtno kosilnico. Če jo pokosi pa s bcs-ko, je pa to nekaj drugega.
Glede bele in rdeče detelje se pa strinjam s tabo.

Če imaš višje betonske robnike z njim ne moreš direktno zapeljati čez, ampak mu moraš podložiti. Ne da ne bi mogel ampak boš zapel z njim.

Drugače pa počakajmo slike, pa mu potem lahko bolj konkretno svetujemo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Sem naredil par slikic ... na enem travniku je mešana detelja, trava, ajda. Mix vsega. Drugi travniki pa je pretežno detelja v dveh terasah. (Doma pa manjši oljčnik, ravnica, trava komaj posejana, pa še malo sadovnjaka... tu bi sam po sredini malo kosil, okoli dreves in vogale, robove pa s ta malo husqvarno.

Detelje/trave ne rabimo. Kosimo pač da je parcela urejena in ne preveč zaraščena. Njivo obdelujemo poleg te parcele. Sedaj kosim s strižno koso na eno kolo. (Ducati, stara bo kakih 50 let) (imam že težave z rezervnimi deli za koso, mašina pa deluje BP) Je pa težka za delat, prehitra in nerodna. Ima samo en pogon, za koso in kolo, tako da če dam gas, da lepo kosi, gre prehitro. Enkrat na cca mesec, dva pokosimo in pograbimo na rob parcele.

Traktorsko kosilnico, bi nabavil predvsem da mi bo lažje. Predvidevam pa, da bi hitreje pokosil, pa tudi če bi 2x na mesec pokosil ko je recimo 20cm visoka trava/detelja.
Če bi preveč trave za koš, bi mulčil. (piše d aje opcijsko pri tej kosilnici)

Parkrat sem pokosil tudi s ta malo Husqvarno, sam s širino reza 54cm sem se kar nahodil sem pa tam...

Več na slikah :)
 

Priponke

  • 1.jpg
    1.jpg
    908,1 KB · Ogledi: 300
  • 2.jpg
    2.jpg
    1,1 MB · Ogledi: 300
  • 3.jpg
    3.jpg
    1,1 MB · Ogledi: 317
  • 4.jpg
    4.jpg
    928 KB · Ogledi: 297
  • 5.jpg
    5.jpg
    722,7 KB · Ogledi: 417

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Boš pač bolj pogosto kosil, sestava rastlin v travni ruši se bo s časom nekoliko spremenila, pa bo. Lahko mulčiš, lahko pa preprosto umakneš koš in leti za traktorjem na tla. Na stran se verjetno ne da odpreti. Dva dni se bo še trava malo videla, potem pa bo izginila.
Mulčenje zahteva več energije (oziroma manjšo travo) kot če travo kosiš in leti ven. Tudi kmetijski traktor s 40 KM, 140 cm širok mulčer zaduši (oziroma vse skupaj ustavi varnostna sklopka kardana), če je mase preveč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kemb in Gox

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Ja to predvidevam, pač več krat it pokosit. Mulčenje pa mislim, da je pri tej traktorski kosilnici mišljeno tako da, zapreš dostop do koša..pa travo bolj zmelje... (kot pri ta mali samohodni kosilnici.) (ne mulčenje kot z mulčerjem pri traktorju) Vsaj tako si predstavljam. Zdaj ko lahko gremo ven z občine, bom lahko do trgovine stopil pa se kaj pozanimal.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Pa ker vem da si DIY guy iz prispevkov :)

Glej da boš v pogonih uporabljal sae50 olje :)



Kak mobil1 15w50....valvoline vr1 15w50/20w50...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
P. S.: tudi za "sealed for life" prenose velja menjava olja v hidrostatih....če se vam seveda ne kupuje traktorcka na par let m

Sam malo več zezanja je....če ne pa na smiselnih mestih navrtaš luknje za izpust in dolivanje
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox

kemb

Majstr
7. okt 2018
664
653
93
Glede na tvoje slike, to ne bo problem pokositi.
Z mojim bi se upal direktno kositi, seveda počasneje, če pa bi bilo potrebno pa bi šel 2x čez (če bi kakšne palice ostale).
Obvezno vprašaj kako je s servisiranjem menjalnika.
Vem za en primer, ko je imel problem s hidrostatičnem menjalnikom... povprašaj ceno še za to ceno.

Drugače pa išči čim močnejšo zadevo.

lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

sid911

Pripravnik
23. dec 2014
42
1
8
Sicer nimam tega modela, imam pa MTD-ja podobne moči (13.5 KM) in koso širine cca. 95 cm. Za raven teren in travo do 15 cm je zadeva popolnoma ok. Pri višji travi je potrebno kosišče preveč dvigniti, obenem zelo hitro napolni koš. Pri previsoki travi je problem tudi ta, da lahko kosim le zelo počasi, saj v nasprotnem primeru hitro zabaše dovod do koša.

Glede akumulatorja: polni ga sam, možnosti ročnega zagona nima (mislim, da tega večina teh traktorčkov ne omogoča).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Traktorska kosilnica kupljena ... čakam dobavo, ki bo v juniju. (na zalogi jih ni)

Za zgoraj omenjeno Husqvarno TC 138L in kompletom za mulčenje (pokrov tunela, dodatna oprema) sem dal 2500€...

Upam da bom zadovoljen z mašino ... zdaj pa morem še 1x pokosit z Ducattijem :)

Poročam drug mesec, ko jo dobim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N