Parkirnina Iški vintgar

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Je bil kdo zadnje čase kaj tam? Namreč že 3km stran sta "dva mulca" ki pobrirata parkirnino 5 eur ( čeprav so parkingi dol zasedeni itak do konca,tako da si primoran parkirati na cesti) , zraven pa stoji redar z oranžnimi lučkami, kao da izpade vse skupaj bolj "resno" , pred njimi pa stoji neka tabla skoraj da ne po domače narisana z flomastri, da se pobira parkirnina... sicer nevem kaksna pooblastila sploh ima ta mulo,ampak kaj pa lahko če gres enostavno mimo? Naj bi potem redar stopil v akcijo in naredil kaj?

Kako je če gres na obisk k domačinu, konec koncev je do tja še vsaj 20 hiš,...

Kam gre ta denar?Na listku je sicer navedena Občina,ampak to je vse skupaj A JE TO ... da ne omenim da niti enga koša za smeti niso sposobni namestiti na pohodni poti, le kam potem ljudje mečejo smeti...
 

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Sam sem bil ravno včeraj tam in ni ni nihče pobiral parkirnine,niti ni bilo pretirane gneče.Zdi se mi,da to počnejo samo med vikendi,od petka do nedelje. Je pač občinski odlok in redarji imajo enaka pooblastila kot Čarapanovi v Ljubljani.Ločevalni kontejnerji so ob parkirišču kolikor sem videl.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
To s smetmi, zna bit fora, da je nalašč tako. Sem bil nekaj časa v kampu Martinščica, samo velke smeti, po poteh in med parcelami pa samo vrečke za pasje dreke. Sem čukast gledal prvo, pol pa dojameš, da itak druge ni, kot, da neseš do velkega kontejnerja in ne smrdi iz vsakega metra okoli parcel, tu pa, da vsak odnese, do smeti in sam loči odpadke, kar ni nič narobe, če ljudje to počnejo. Vsak normalni odnese, če se pa pri nas to obnese pa...

Za parkirnino pa ne vem, škoda, da nisi vprašal redarje, kako je s tem in, če sploh vejo za mulce tam zadi.
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Pelji se mimo, pa boš videl, kaj bo...če pa nimaš tistega drobiža za parkirnino ker si vse zmetal za neestetska platišæa in še gerši bodykit, pa povej, pa ti dam jaz kak evro, da se ti ne bo treba sramotiti pred mulci.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Da nebo pomote, mulca in redar so stali skupaj, oziroma mulc kasira, redar pa 1m za njim opazuje
smile-1.gif


Potrdilo sicer izda, ampak tist pildek bolj malo pomaga ce ne zagotovijo dovolj prostora za parkirat,da ne omenim kaksna bedarija je to ce gres tja le na kavo....


Glede smeti, bi pa lahko bilo nekaj vec kosev kot pa le tisti ma zacetku...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Tukaj se gre za principe, da se v nekaj investira tist denar...

Pri nas tudi ob vikendih pobirajo vstopnino na eno kopališče. Od vsega je samo štant, kjer zdolgočasen študent sedi.

Men še bolj paše, da je manj prometa ko grem z biciklom. Samo lupljenja pa tudi ne oddobravam.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Koši za smeti... pa jih res rabimo? Če prineseš polno piksno pira...je težko nazaj nesti prazno...?


Ja glede na to da se pobere kar nekaj denarja in gre denar pitaj boga kam, mi je težko nesti nazaj piksno,pa čeprav ne pijem pira v hribu.

In organizacija vsaj nekaj 10 košev za smeti, bi bil en velik plus, ali pa konzumacija za tisto "parkirnino", k ga itak potem na cesti pustis...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Potrdilo sicer izda, ampak tist pildek bolj malo pomaga ce ne zagotovijo dovolj prostora za parkirat,da ne omenim kaksna bedarija je to ce gres tja le na kavo....
Jebemo mater to je tak neustavno kot v času cestnine, ko so mi od Maribora do Portoroža zaračunali 900sit cestnine v eno smer, kljub temu da smo v Portorož šli samo na kavo.
priden.gif
Da ne omenjam, da v Portorožu nisi imel kje parkirat, pa čeprav smo samo na kavo šli.
 
Nazadnje urejeno:

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Glede smeti, bi pa lahko bilo nekaj vec kosev kot pa le tisti ma zacetku...
Jebemo mater to je tak neustavno kot v času cestnine, ko so mi od Maribora do Portoroža zaračunali 900sit cestnine v eno smer, kljub temu da smo v Portorož šli samo na kavo.
priden.gif
Da ne omenjam, da v Portorožu nisi imel kje parkirat, pa čeprav smo samo na kavo šli.

aplauz.gif

SI me nasmejal.
467716-post_slo.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Pa sej si imel popust pri cestnini če si šel samo na kavo v Portorož.

Si v eno smer plačal samo od Vrhnike do Ljubljane
evil.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Ima mogoče kdo dostop do celotnega članka?

Lahko tudi na ZS
Hvala
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Konec piknikov in zabav v Iškem vintgarju
Občina Ig je začela izvajati odlok, s katerim bodo skušali preprečiti onesnaževanje Iškega vintgarja, kamor ne bo več mogoče priti z avtomobilom. Prepovedali so tudi nekatere priljubljene dejavnosti. Zagrožene kazni za kršitelje odloka so visoke.


V priljubljeni izletniški točki Iški vintgar se je spremenil prometni režim. Občina Ig je sprejela odlok, po katerem z avtomobilom ne bo več mogoče priti do tamkajšnje gostilne, prav tako bo prepovedano voziti po gozdnih cestah in parkirati na neoznačenih krajih. Približno 250 parkirnih prostorov je občina uredila na travniku, oddaljenem kakšnih 450 metrov od vintgarja. Od tam naprej vožnja z avtomobilom ni več dovoljena, ampak le še s kolesom in avtobusom. V odloku je občinski svet zapisal še več prepovedi in morebitnim kršiteljem zagrozil z visokimi kaznimi. Medtem ko odlok velja že od konca maja, so ga začeli izvajati v četrtek, kajti občina je potrebovala nekaj časa, da je namestila opozorilne table in uredila druge podrobnosti.



Prepovedane so številne do zdaj priljubljene dejavnosti, na primer pikniki, taborjenje, kampiranje in organiziranje zabav na prostem, za takšno početje je zagrožena kazen 83,46 evra. Prepovedano je tudi kurjenje na prostem, nabiranje zaščitenih rastlin, vznemirjanje divjih živali, prosto gibanje psov in odlaganje odpadkov v naravo, za kar bodo redarji izrekali po 200 evrov globe. Izvajanje in predvajanje glasbe na prostem bo kršitelje stalo 104,32 evra.

Gostilno bodo dali v najem
Sto šestdeset evrov bo plačal, kdor bo z avtomobilom vozil po nekategoriziranih cestah in poteh ali po kategoriziranih cestah gorvodno od na novo urejenega parkirišča. Enaka kazen se obeta tudi motoristom in drugim motornim vozilom, ožjim od 50 centimetrov. Fizičnim osebam, ki bodo organizirale vožnjo motornih vozil po prepovedanih cestah, grozi kazen 300 evrov, pravnim 2000 evrov, predstavnikom pravnih oseb pa 1000 evrov.

Župan Iga Janez Cimperman pravi, da bodo redarji sprva zgolj opozarjali, kazni pa naj bi začeli pisati šele, če opozorila ne bodo zalegla. Natisnili so tudi letake, s katerimi bodo informirali obiskovalce. »Znaki so tako postavljeni, da bo vsak videl, da se je nekaj spremenilo. Tisti, ki onesnažujejo Iški vintgar in imajo pred očmi le pivo in čevapčiče, tam nimajo kaj iskati. To, kar se je do zdaj dogajalo, je obup,« je dejal Cimperman, ki je napovedal, da bo občina konec julija objavila razpis za najem gostilne v Iškem vintgarju. »Želimo dobiti najemnika, ki bo znal poslušati naravo,« pravi župan in dodaja, bo imel bodoči najemnik pri gostilni na voljo 15 parkirnih prostorov za svoje goste, pred njihovim prihodom pa bo moral redarsko službo obvestiti, kdo se lahko pripelje do lokala.

Vir: