parkirišče - cena ureditve

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
hja, zanima me a mi lahko kdo svetuje, koliko približno stane ureditev parkirišča-zasilnega

veliko je cirka 100m2,

najprej bi bilo potrebno odkopati 30cm zemlje, kar je skupaj 30m3 zemlje, ki jo je potrebno odpeljati,

nato nasipati 30 cm šodra (30m3), povaljati,
nato nasipati še 5 cm belega peska (5m3) povaljati

Koliko bi bila primerna cena za to? delal bi en kar popoldansko....

a obstaja kkašna folija, ki bi se dala pod belim peskom, da ne bi rasla trava?
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Hm, načeloma je fura kamiona okoli 20€, tako da samo za odvoz materiala lahko računaš okoli 100-120€. Najem ostale gradbene opreme je pa relativno drag...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Pri nas se mi zdi, da je prišlo nekje bivših 300kSit, ampak je bilo treba minimalno kopat (ker smo malo širili), potem so še malo nasuli, teptali in položili tlakovce. Imamo pa parkirišče površine nekje za 4 avtomobile (tri efektivno
grin1.gif
)
Tako malo za orientacijo...

lp
Peter
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
Citat:
Uporabnik ishtar007 pravi:
Hm, načeloma je fura kamiona okoli 20€, tako da samo za odvoz materiala lahko računaš okoli 100-120€. Najem ostale gradbene opreme je pa relativno drag...

kolk časa koplje to navaden ICB?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.428
113
v lokalni ostariji
odvisno od materiala... ce je zemlja lahka potem bo slo hitro bo zadevo lahko spucal s celno kiblo... strojna ura cca 20€, racunaj vsaj 8 ur za izkop, planiranje... potem valjanje spet ce zelis imeti konkretno spet kaksne 4 ure (cca 25€/uro) potem odvoz je kar vec kot 20€... spet nekje 40€/kamion, pesek lomljenec kubik nekje 17€, spodaj obvezno dajte se gradbeni filc da vam ne bo kaj pognalo cez pesek in da se pesek in zemlja ne bosta mesala... beli pesek je pa kar draga risanka (ce hoces imeti res unega"parkovnega lepega") ce pa bos zadovoljen s lomljencem samo manjse gradulacije je pa cena spet 17€/kubik (racunaj zravn se prevoz)

aja pa to je zelo zelo relativno...

lahko bo ceneje (bo hitreje skopal) lahko drazje...