Parkiranje invalidov -> modra cona

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Sme v obmocju modre cone, kjer je prva ura parkiranja brezplacna (nalednje se placajo) invalid s kartonckom za invalide parkirati vec kot eno uro (oz. neomejeno)? Ali mora nastaviti in na vidno mesto priloziti tudi parkirno uro, ali mu kot invalidu to ni potrebno?
Na konkretnem obmocju NI oznacenih mest za invalide.
Lp
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Invalid lahko brezplačno parkira samo na mestih, ki so označena za invalide na vseh ostalih "conah" mora plačati. Je pa res, da tam kjer so plačljive "cone" ni mest rezerviranih za invalide.
cool-1.gif
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
Ne bom sicer pametn, ampak se mi zdi da na modri coni smes parkirati le pol ure, s tem da moras uro imeti na vidnem mestu (una kartonasta stvar k se jo dobi na pumpah). Ce ure nimas, te lohk ocurijo. Lahk edin podaljsas uro, ni pa placljivo v nobenem primeru, da lohk dlje tm pustis avto.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
V Lj mislim, da modrih con ni več, ker so črte prebarvali na belo. So pa to plačljive cone (max, 2 uri),kar je tudi označeno na začetku ulice. Sem pa zadnjič videl, da so v centru nekatere bele spremenili v rumene te so pa samo za stanovalce in če slučajno parkiraš tam gor te čakajo lisice
grims-1.gif
.
So pa v Lj v zadnjem času zelo pridni glede lisičenja, sedaj lisičijo tudi okoli KC vse do nasipa ob železnici (od Orto bara do očesne klinike). Pa za motorje jim tudi že zmanjkuje lisic.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
Na cesti k gre od tivolija proti Nami mislm da je se plavo. drgje jih pa ni za vidt.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Jah stvar je taka, da zakon omogoča parkiranje invalidu tudi na mestih, kjer to drugače ni dovoljeno ampak do 2 ur ampak ne sme njegovo vozilo ovirati prometa (lahko ga postaviš tudi na zelenico v centru LJ, ampak vozilo mora biti označeno. Preberi si ZVCP z vsemi dopolnili in spremembami ( piše pa nekje med 50 in 60 členom, če se še prav spomnim.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Nekaj bo na tem, ker je moj oče (invalid) lansko leto parkiral pred vhodom v hišo, da je nekaj nesel gor v stanovanje. Še preden je uspel prestaviti avto v garažo je dobil kazen od redarja. On se je pritožil in so mu kazen stornirali vendar je moral plačati strošek postopka, ker naj bi s tem oviral pešce. (za pešce je ostal dober meter pločnika).
No, stroški postopka so bili enaki kazni za nepravilno parkiranje
redface-1.gif
je pa trajalo kakšno leto (dokazovanje invalidnosti, zaslišanje redarja...)
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
izbral je napačen postopek oz. ni imel tisti trenutek označenega avta z nalepko. Če imaš označenega ti ga redar ne bo slikal, če pa ga že bo, je prvi klic, ki ga opraviš pri njegovem nadrejenem in tu se potem zadeva ustavi! Poleg tega ne smeš ovirat promet, pešči pa to niso.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Nekako izluscim, da oseba, ki ima parkirni karton za invalida sicer lahko parkira "skorajda kjerkoli" ce oznaci vozilo, da je invalid, vendar za najvec 2 uri (torej mora oznaciti/priloziti tudi parkirno uro z uro zacetka parkiranja). Neomejeno pa lahko parkira na mestih posebej oznacenih za invalidne osebe.

Si pravilno razlagam-o?
Lp
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
izbral je napačen postopek oz. ni imel tisti trenutek označenega avta z nalepko.
Nalepko "invalid"ima vedno na steklu. Seveda je najprej klical v njihovo "centralo" in so mu rekli naj napiše pritožbo in razloži dejstva pa bodo stornirali. Vendar je kljub temu dobil pošto od sodnika za prekrške in je moral še tja pisat pritožbo.
No, v glavnem bi bilo najbolje če bi takoj plačal, tako je pa imel same komplikacije več kot eno leto pa še isto je plačal.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Osebno sem reševal primer, ko je nekdo parkiral v LJ na zelenici in se mu je mudilo na faks na izpit v LJ. Primer poznam, ker sem mu jaz reševal problem. Avta ni označil z nalepko čeprav je invalid. Torej poklical sem na centralo v LJ, kjer sem razložil situacijo, njegov predlog je bil, da jim pošljem fotokopijo kartice, kar sem tudi naredil po cca 14 dneh, pa sem dobil obestilo, da je kazen stornirana ampak je voznik glede na težo prkška dobil pisni opomin
evil.gif