Parking ali koristiti kasko in plačati odbitno ?

OriginalOne

Zelenc'
4. feb 2008
24
0
1
37
Ljubljana
Pozdravljeni
smile-1.gif


Se oproščam, če je kje, kakšna podobna tema že odprta.. Zadnjič sem, kar precej grdo "pošaral" obe feltne na eni strani.. Poraja se mi vprašanje, kaj je sedaj najbolj pametno storiti..? Slišal sem, da nebom prišel "čez", če prijavim na parking...Če se odločim, da vlečem iz kaska, moram plačati 1% odbitne franšize, od vrednosti avta, če sem pravilno zastopil zavarovalniškega agenta.. To pa nanese kar precej denarja..Kdo kaj ve, pride to čez parking, ali kaj je za narediti..?

Lp, Nejc
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Natančno se pozanimaj, oziroma poglej na polico koliksno imas odbitno franšizo.
X% od novonabavne vrednosti vozila ali X% od škode.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Parkirišče ne, najbrž je mislil vandalizem. Samo ne vem, kako bo cenilc pogledal, ko boš rekel, da zdaj po parkingih hodijo nepridipravi s pilami in kladivci ter se spravljajo nad feltne...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Pri parkingu gre za škodo, ki jo povzroči drugo neznano vozilo .
Sicer bi moral videti (slikca), vendar je malo možnosti, da se ja teko zgodilo zaradi specifičnega položaja felten na vozilu.
smile-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.617
14.315
113
točno tako
smile-1.gif


drgač pa se franšiza plača od zneska škode in ne od vrednosti novega vozila.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Odvisno kako si zavaroval avto; ali imaš procent franšize od NOVONABAVNE vrednosti vozila ali pa procent soudeležbe pri ocenjeni/izplačani škodi. To bi pa že lahko vedel.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.617
14.315
113
to je teorija. v praksi pa se folk običajno odloča za procent pri škodi. je pa res lahko drugače od primera do primera
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če jim ti kot zastopnik to preferiraš jih nateguješ oz. zavajaš. Za nova vozila je boljša odbitna franšiza na novonabavno vrednost vozila, če pa zavaruješ starejša vozila, ki pa so bila draga (npr. kakšne mečke, bimerji etc) pa je boljš procent pri škodi, ker bi bila franšiza prevelika...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.617
14.315
113
verjemi mi da jim svetujem kolikor se le da pravilno in za njih najbolj ugodno, nekateri so pa že odločeni kako bojo kaj zavarovali in takim pa pač ne ugovarjam. nategovanje oz. zavajanje pa ni moj način poslovanja tko da...

aja pa kkšnih dražjih vozil praviloma sploh ne zavarujem, ker za take nismo ravno najbolj ugodni. in tudi to lepo obrazložim strankam in jih ne šponam da smo najboljši v vseh pogledih... je že preveč zastopnikov takih in zato je tudi splošen pogled na ta poklic tak, da vsak avtomatsko pomisli da nateguješ.
 
Nazadnje urejeno: