Parket

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Torej kam pogledat za parket. Bila sva v Alpod-u (btw: kdo pozna njihove monterje parketa?). Tam doli sva se "zagledala" v parjeno akacijo in bambus...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
Citat:
Uporabnik gas pravi:
bambus...

z bambusom je na drugem forumu imel eden precej velike problem z iskanjem vrat (vsaj barvna kombinacija).

tako da...če boš menjal tudi njih bodi pozoren še na to.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
sem prebral JA,... gre se pa za novogradnjo, tako da bomo vrata ze nasli... sedaj ko bo sejem bomo mal pogledali,....

Bo pa ta parket samo v otroskih sobah
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
aja...to sem mislil pokomentirat glede parketa

sem govoril z 'mojim' parketarjem (sam sem dal noter klasiko) pa tudi on ni najbolj navdušen nad gotovim parketom...pravi da je problem pri spodnji plasti, ki je iverka, ki je običjano precej boga, torej mehka, pravega lesa pa je navrhu ravno za vzorec, takod da se mu ne zdi na dolgi rok najbolj posrečena varianta.

poleg tega ga jelogično potrebno lepiti, plus tega ko je položen tudi prebrusiti, ter namazati z nekim 'posebnim' lakom (drag ko žrafan), tako da cenovno je veliko vprašanje če prideš ceneje skozi kot s klasiko.

tako da...je za razmisliti.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Hm bambus bo v otroških bolj kot ne zaradi barve. Boljša polovica pravi da bi rada imela svetlega
smile-1.gif
Jesen pa menda ni primeren za talno gretje. Aja pozabil sem omeniti da bo talno, zato pa bo gotovi parket pa ne lakiran ampak oljen (po nasvetu prodajalca v Alpodu).
Spet po njegovem prepričanju je lesa tolko da se ga da brusit če/ko bo potrebno...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Dobi se gotovi parket čist kontra tvojim trditvam. Spoji so že vnaprej premazani, parket ma 3.5mm pravega lesa 6x lakiran, pod tem pa pride tudi konkreten les.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
če bo talno, potem res klasika ni opcija!

naoljen?...hm ja, nasvet je že od prodajalca, parket boste pa imeli vi. Olje 'izpareva' ali rečeno po domače nanos je potrebno obnavljati. To da zdrži XY let je v teroji, praksa bo pokazala svoje - in to bo v otroški sobi precej zanimiva reč. Tako da....jaz bi ti priporočal lakiranega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
tak parket ni kontra mojim trditvam - običjani že izgotovljeni parketi imajo 7 x nanos - ampak debelina le tega je minimalna (sicer trgovec te bo prepričal da je to dobro, ob mehanksih poškodbah pa ne preveč - tako praksa)....vsak gotovi parket (če želiš da je zadeva tipi topi) bo potrebno lepiti (torej kot klasiko..idelano če uporabiš 2 komponentno lepilo, torej pred tem tudi impregnacija estriha), prebrusiti (!) kot klasiko ter premazati (z nekim 'lakom' ....neka mini dozica - npr. 2 deci, napram litru do dveh običjanega laka...s tem da ta dozica stane precej več od klasičnega laka).

Potem je res parket tak kot naj bi bil...seveda če želiš zadevo narejeno kot se spodobi. Samo potem je problem ker ti bo parketar računal praktično isto (torej nekje 25 do 40 EUR po kvadratu) plus sam parket (ki je pri klasiki standard hrast, ekstra klasa, 21 mm, 500x50 pribl. 20 EUR po kvadratu) gotovi pa....(kolikor sem gledal od 40 EUR dalje).

To, da je pri gotovem dovolj mesa še za brušenje povsem drži...bolj je problematično da ti kljub vsemu hodiš po iverki, pravega lesa imaš pa zgolj za vzorec....in z vidika trdnosti parketa je bolje da je les trši (da se ne upogiba) ker drugače stiki popokajo, kar pa za iverko ne moreš ravno trditi (pa še iedalno ravnega estiha ni, in u se pojavljajorpoblemi pri dolgih deskah...ki se bodo upogibale na nepravilnostih)

Sicer vsak se odloči po svoje....samo to, da je klasika že preživeta stvar tudi pod razno ne drži...kar se bolj in bolj ugotavlja (preko tistih, ki so falili z laminatom, kot zdaj preko gotovega parketa)...je pa res...pri gotovem parketu na področju odtenkov res ni omejitev...pri klasiki pa.....par vrst lesa in to je to.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj ti pravim, da nimaš pri vsakem gotovem spodaj eno iverko, če ga lepiš in tudi pri-lepiš je vse trdno. Kokr sm gledu položenga, ga ne bi nič lakiral, razen če se bi enkrat čez par let pokazala potreba po tem.

Cena je pa 22€+DDV za hrast.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
če ga zgolj položiš (seveda lepiš) je problem med spoji dilc...kot prvo se bojo videle, kot drugo pa bo sčasom vlaga in umazanija naredila svoje.



Zato predvidevam da se zadevo premaže.



Meni je parketar razložil kot sem zgoraj napisal - da taka je procedura če želiš tipi topi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
suhomotnažna so ja!

zakaj?...saj danes sploh ni več opcija da bi jih vgradil kako drugače....pa še vrstni red je tako boljši..najprej parket, potem na njegvo linijo vrata - ne obratno, ker se zna zgodit da je treba vrata rezat.

Pa še ne vidim smisla ...ker ko sem stara vrata ven metal, ki so bila vgrajena klasično, sem podrl skoraj pol štuka da sem jih ven dobil.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Zgleda, da imaš izkušnje z enim drek gotovim parketom. Ga ne prodajam tko da mi je vseeno, men se zdi nadvse primeren za nemalo prostorov.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
ne razumeš kaj mislim povedat!

z gotovim parketom nimam izkušenj....se pa že pri odločanju za talo oblogo nisem odločil zanj, ker me ni prepričal oz. sem skeptičen do novitet.

Mislim le povedat da če obstoja že izgotovljen gotovi parket da ne pomeni da imaš zlato če si ga nabavil.

Glede primernosti pa..seveda je primeren povsod kot klasičen parket oz. laminat...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Nimam ga doma, ne bom ga polagal v kratkem, ne mislim šparat na teh zadevah, nisem prodajalec...

Samo poznam izdelek in nikakor ni tako slab, kot ti opisuješ. Isto bi lahko tebi očital, da poizkušaš upravičit večji strošek, katerega si imel sam s pravim parketom oz. s tem odvračaš ljudi o nečesa s čimer bi bili oni povsem zadovolnji oz. bi jim osebno še bolj ustrezalo.

Če z gotovim parketom nimaš izkušenj in še vedno pišeš o njem kakšne šprajne so povsot, potem trosiš same nekoristne informacije oz. še slabše.