Paragon partiton manager

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
no, sm se dons lotil malo tele particije rihtat...

imamo en 500gb disk, kateri je razdeljen na 2 particji. prva je 40gb (sistem) in ostalo je pač za delo. Ker sem pač bik, sem mislil, da bo 40gb dovolj za sistem. no zdej je postal premajhen, in sem se odločil, da ga povečam. In zalaufam tale program, vse zrihtam, sledi reset, in zdej on pač manjša eno particijo in povečuje drugo. to mi je vse normalno. Samo ni mi jasno, kaj dela že 2 uri (pa zdi se mi, da bo še enkrat tok dolg delal)??? Pise tam, da dela quick data moving... to mi je jasno, da mora kakšne podatke prestavit.

In sem zdej mal razmišljal, pa me zanima, ali bi bilo (če je sploh možno) hitreje, da bi na 2. particiji naredil še eno 40gb, katera bi bila prazna, in bi potem to združil z 1.? če je to možno, bi bilo treba manj podatkov kopirat, in tako bi bilo vse skupaj hitreje... Sam neki se mi zdi, da jih sploh ne bi mogu združit... k neki sm se še pred časom igral, pa mi je kazal 2. in to 3. particjo v enem kvadratku, 1. je bila pa čist zase... verjetno 3. ni bila iste vrste - primary, a ne?

ok... mal sm zabluzil, ampak tkole zacnes razmisljat, ko nimas kaj za pocet...
tongue-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
je ja... vse ok. sm si kr mal oddahnil...

sam zanima me pa še vedno, če bi šla moja 2. varinta skozi...
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
mah jest paragona že parkrat uporabil, tko se zdej na njem učim!

pri meni je moral prestavit 290gb podatkov na 2. spremenjeno particjo (1. očitno ni kopiral, ker se je širila, 2. se je pa kričila...) zato je tako dolgo trajalo! a si imel ti tud tok podatkov?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Praviloma so particije sklenjene (v enem kosu). Ker se ponavadi pogosto naserjejo najprej ravno na zacetek particije, ti jih je program pac moral premestiti nekam proti koncu, da je spraznil zacetni del, skrajsal drugo particijo za del na njenem zacetku, podaljsal prvo in to je bilo to.