Pametna stikala

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Lahko z alternativnim FW, ampak potem ne dela več preko njihovega clouda. Moraš imeti stalno prižgan svoj server. Rešitev bi bila, da bi omogočili kontrolo preko LAN-a z direktno komunikacijo aplikacija-stikalo ... bolje kot nič, če pade dol njihov server. Samo verjetno jim to ni v interesu.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tak približno imam jaz... RPi, naložen Domoticz, vse skupaj na LAN in WiFi, omogočen zunanji dostop. Osnovno uporabljam Z-Wave naprave, ki vzpostavijo lastno wireless omrežje, vdaka naprava deluje tudi kot repetitor. Se pa da na Domoticz povezat vse živo - sam imam dodatno še Xiaomi naprave, MiLight luči, Daikin klimo, scene glede na vreme in dogodke v koledarju, merjenje nivoja olja v cisterni, spremljanje stanja rož (senzorji MiFlora), SonyTv in Kodi... Možna je seveda tudi integracija Alexa in Google HA...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in novaa

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Če komu ne dela... razlaga v priponki
 

Priponke

  • ewelink.jpg
    ewelink.jpg
    131,7 KB · Ogledi: 249

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Sam imam Sonoff T1 stenska stikala in zaenkrat delujejo ok. Seveda razen takrat ko pade strežnik ampak fizično stikala še vedno delujejo ne glede na strežnik.
Ta stikala imam povezana preko IFTTT z Samsung Smartthings Hub-om. V bližnji prihodnosti pa bom na stikalih naredil "Flashing Firmware" , da bodo neodvisna od njihovega strežnika in direktno povezana na Smartthins hub.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
flešanje še mene tudi čaka... so pa res optimisti da silijo delovanje preko oblaka :bonk:
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
oj, a obstajajo kaksna krizna in menjalna pametna stikala, ki pašejo v klasično italjansko dozo?
Rad bi namreč obdržal funkcionalnost tipk, imel pa tudi moznost preko appa oz scenarijev.