Pamet v roke pa reševat domovino

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
Stvar je bila taka - stojim jaz v mečkatorju v vrsti in čakam na kruh mal čez šest (da bo u-pola-cene, j*ebiga, plača je taka kot je) in pred mano ena zlatolaska (še kar mali štepsl, ene 25, ranga frizerka/pošta/prodajalka cot) pregleduje one fascikle, ki jih majo zraven posebne in ogrske, da izbere torto (verjetno ne zase, ali pač). In čakam kot Oto Pestner, da prelista do konca, zbere neko roza knjigo z barbi okraski pa malim konjičkom, in gre na napise. In številke...
In potem se čisto razpizdi, kako majo lahko številke samo od 0 do 9! Sej pa eni otroci bi tudi pol radi torto, tud potem ko so 10 al pa 11 in eni še kasnej!
Marija (prodajalke) je mal telečji gledala, kaj zdej ona hoče pa kaj je narobi in je ves ta incident trajal skoraj 5 minut... pa bogi fročeki pa da se bo pritožla, da naj kar ono taglavno pokliče ker to je pa res svinarija...

In pol mene prešine, da ma ta pupa pravzaprav svoje otroke (ki jih vzgaja seveda po svojih možnostih, ampak to je ena druga tema pa na srečo se bo malega že še kaj kje drugje prijel, če pa ne bo pa pač butl) in pa seveda VOLILNO PRAVICO in ta njen glasek šteje čisto isto kot od vsakega drugega, pa naj gre za volitve ali pa za referendum (katerikoliže). In se mi zdi da takih niti ni malo...

Zato mislim, da bi moral biti na glasovnici poleg kandidatov tudi kratek test, da zmeri IQ če je več kot številka noge. Recimo 20% pravilnih rezultatov, če ne je pa neveljavna glasovnica, da ne mutimo potem z glasovi.

In zdaj mene zanima, kakšna vprašanja bi dali, da bom lepo dopolnil tole državljansko pobudo. Prvo vprašanje bi na primer bilo: kako iz neomejeno veliko števk iz cukra naredit napis za 12-letnika?
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
hysterical-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Ti si trpel 5 minut, trgovke pa vsak dan.

Ne moreš verjet, kak lopovski, nesramen, žleht, butast... so ljudje.
 

maremm

Pripravnik
26. dec 2010
357
0
16
Ah, ne moreš tako, pri naši demokraciji, bi bilo boljše uvesti glasovnice s slikami kandidatov, da bi se taki lahko odločili na podlagi kako srčkan je kandidat.
evil.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Vsi pa trpimo ves čas, zaradi takih volilcev.
(del krivde je tudi na kandidatih oziroma pomanjkanju taboljših, ampak kdo resen bo šel, če pa bo IQ masa volila tistega z najokusnejšim predvolilnih golažem?)
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Enostaven test: Imaš 2 kupa glasovnic, ene natisnjene z Arial Narrow, druge s Comic Sans. Volilec se lahko sam odloči, katero bo vzel. Ampak glasovi na tistih s Comic Sans štejejo samo 0,5 glasa / glasovnico.
evil.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Aja, po tvoje je Pahor ful rešil probleme, ki si bili v mandatu? In prej?
Smo svetilnik Evrope?
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Jaz bi dal na volilni listek velik napis KDO JE NAJVEČJA BARABA V SLOVENIJI? in nato z normalno pisavo Koga volite v DZ?
Ponujeni odgovori bi bili JANŠA in PAHOR +vsi ostali, napisani malo manjše.
In potem bi vsi SDS-ovci obkrožili Pahorja.
evil.gif
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
Enostaven test: Imaš 2 kupa glasovnic, ene natisnjene z Arial Narrow, druge s Comic Sans. Volilec se lahko sam odloči, katero bo vzel. Ampak glasovi na tistih s Comic Sans štejejo samo 0,5 glasa / glasovnico.
evil.gif

467716-post_slo.gif
odlična tema in vrhunski predlog; če bi forum dopuščal dajati pluse, bi naredil to, zdaj pa sem moral napisat.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Drugače je pa že tisočletja vpeljana praksa, da se med volilci izbere ven ravno tistih (
smile-1.gif
, (večina!!!) ) procentov z IQ okoli številke noge in morda malo čez.

Ni dobro, če so volilci prepametni, imaš potem prveč dela
evil.gif
. Kar poglej Vatikan, zadeva laufa že 2000 let!
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
Lahko pa namesto volitev naredimo tombolo pa bo lübi bogec že naredil tak da bo prav! Zraven pa še organiziramo še stave, da se malo € nabere v blagajno...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Zetor5011 pravi:
Lahko pa namesto volitev naredimo tombolo pa bo lübi bogec že naredil tak da bo prav! Zraven pa še organiziramo še stave, da se malo € nabere v blagajno...

hysterical-1.gif
ja.. to... eci peci pec
al pa vsi kandidati morajo igrati rusko ruleto.
Kater preživi...ima mandat!!!
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
al pa vsi kandidati morajo igrati rusko ruleto.
Kater preživi...ima mandat!!!
grims-1.gif

Bojda rqabiš opozicijo, tuki bi se pa sama pospravla. Razen da igrajo rusko ruleto s TT-33 pa da čakamo da naboj zataji...