Paketno zavarovanje doma Triglav ?

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:

Pri kateri zavarovalnici?
Generali- kvadratura hiše x neki faktor = znesek 3x večji kot po GURS. Premija se pa plačuje nek % od zavarovalne vsote.

PS- se pa v paketnem zavarovanju posebej zavarujejo premičnine in nepremičnine. Tako ima Triglavov limit smisel saj z vsemi posameznimi postavkami (rušenje, nove gradnja, nadomestno bivanje, oprema....) ne plačajo več od limita. Različne hiše pa različno ocenijo in tako ljudje plačujejo različne premije čeprav so vsi zavarovani do enake maksimalne vsote. Razlika je le, če je škoda manjša od limita.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.303
113
Ajoj....

če je polica pravilno narejena, bi morala biti zavarovalna vsota čim bližje realni gradbeni vrednosti nepremičnine, vsekakor ne manj
(10% je običajno tolerance), ker ob večjih škodah preverjajo podzavarovanje in tudi ne preveč, saj je nesmiselno plačevati več,
kot pa bi stala gradnja enakovrednega objekta...

Za izračun se upošteva samo objekt, kot si napisal brez parcele/lokacije, dokumentov, prispevkov... torej samo gradnja objekta,
ki je običajno obračunana nekje med 800 in 1000€ na etažo, ter nekaj manj za klet, mansardo, ali podstrešje... Seštevek vseh površin
in vrednosti na etažo ti da zavarovalno vsoto, ki je osnova za izračun premije.

Če misliš da je vrednost previsoka ali prenizka, se jo seveda lahko prilagodi, ampak kot sem omenil, je pomembna gradbena vrednost objekta, ne prodajna cena ali cenitev GURSa, saj so tam upoštevani drugi parametri... za zavarovanje pa je pomembna samo nova gradbena vrednost objekta, ki pa je neodvisna od lokacije objekta in s tem cenitve celotne nepremičnine glede na mikrolokacijo.

Če misliš, da je vrednost nepremičnine na tvoji zavarovalni polici previsoka (gradbena vrednost) kontaktiraj tvojega zastopnika in
preuredita zavarovalno polico tako, da bo "ustrezna" kar prav o tem govorimo.. Da mora biti objekt zavarovan na ustrezno zavarovalno
vsoto, da se plača zavarovanje glede na zavarovalno vsoto (in seveda tudi različna kritja) in da stranka ve za koliko je zavarovan njen
objekt... ne pa da stranke mislijo, da je hiša zavarovana za 350.000€... čeprav ni, a noben ne zna podati odgovora za koliko je zavarovana... in potem so lahko neprijetno presenečeni...

Šeenkrat bi povprašal "osebo" ki se predstavlja za ZT, kolikšna je zavarovalna vsota v tem izračunu? (Matej)
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:

...Če misliš da je vrednost previsoka ali prenizka, se jo seveda lahko prilagodi, ampak kot sem omenil, je pomembna gradbena vrednost objekta, ne prodajna cena ali cenitev GURSa.. (Matej)
Sem kje trdil, da je pre /pod zavarovano. Zapisal sem zgolj, da zavarovalnici takoj prodam hišo, če mi nakažejo vsaj 80% vrednosti, napisane na polici.

PS- po tvoji logiki, ko so sešteli bruto površino in jo pomnožili z nekim zneskom in to predstavlja zgolj gradbeno vrednost in ne tržno potem bo zavarovalnica 2x na profitu- prvič z 20% rabata in drugič z razliko med tržno in gradbeno vrednostjo. Še posebej, če vemo, da gradbinec pri gradnji za trg v žep pospravi zgolj razliko med tržno in gradbeno vrednotjo pa pri tem prav dobro živi (seveda ne pri nas, kjer mora zgraditi še vse za kakšnega politika)
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Zapisal sem zgolj, da zavarovalnici takoj prodam hišo, če mi nakažejo vsaj 80% vrednosti, napisane na polici.

A gre tu za slabo vzdrževano hišo? Lahko tudi, da je v kakih rovtah, kjer tržna cena ne doseže gradbene vrednosti.
grims-1.gif