Pajki v hiši

bimbim

Pripravnik
26. avg 2011
87
0
6
Pozdravljeni,

Ker več glav več ve, vas prosim za pomoč. Namreč, živimo v hiši, ki je pred tem kar nekaj let samevala, sedaj pa opažam pravo nadlogo hišnih pajkov. In sicer je tako, da npr. določen prostor komplet posesam in zbrišem z mokro krpo (kar pomeni tudi, da posesam vse pajčevine, vključno s pajki in jih odnesem ven), čez par ur me pa že spet vsaj 3 pajki gledajo iz vogalov. Ima mogoče kdo kak nasvet, kaj naredit, da se te nadloge rešim?

Za pomoč že vnaprej HVAAAALAAAAA
cheer.gif
 

bimbim

Pripravnik
26. avg 2011
87
0
6
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Enkrat dobro popipsaj vsako sobo?

Spalnico sva v nulo renovirala. takrat sem tudi vse vogale pošpricala z biokillo, in sem čez 2 tedna že mela polno pajkovih mrež
smile-1.gif


Zdaj pa čakamo bebico in bi se rada vsaj delno rešla teh zgag... zgledajo pa vsi, kot da so plemenski in za razplod
evil.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.590
257
113
jah verjetno so kje še kakšna gnezda...

sicer pa pajki vaši bebici ne bojo nič nardili, pa tud vama ne, tko da lih ogroženi niste.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Pajki ne spadajo pod insekte (žuželke). Biokil in tudi večina klasičnih insekticidov proti pajkom ne deluje najbolje. Uporabit je potrebno namenske insekticide oz. močnejše verzije insekticidov od "bio kill-a".

Sicer pa najbolj zanesljivo proti pajkom je redno čiščenje tudi tam kjer se ne vidi (za/po/nad omarami, karnise od zaves ipd.)!
grims-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Obstajajo neki elektro odganjalci pajkov, kako dobro delujejo, pa ne vem...

dokler ni tako, kot v tem filmu, po mojem ni panike
tongue-1.gif


 
Citat:
Uporabnik bimbim pravi:
Pozdravljeni,

Ker več glav več ve, vas prosim za pomoč. Namreč, živimo v hiši, ki je pred tem kar nekaj let samevala, sedaj pa opažam pravo nadlogo hišnih pajkov. In sicer je tako, da npr. določen prostor komplet posesam in zbrišem z mokro krpo (kar pomeni tudi, da posesam vse pajčevine, vključno s pajki in jih odnesem ven), čez par ur me pa že spet vsaj 3 pajki gledajo iz vogalov. Ima mogoče kdo kak nasvet, kaj naredit, da se te nadloge rešim?

Za pomoč že vnaprej HVAAAALAAAAA
cheer.gif

a zračete? vta taenijo al majo luft, špure? ker skozi vse take luknje, luknjice, odprta in priprta okna te zadeve pridejo not. mate fige v bližini? če jih mate, znajo priti tisti malo večjipajki (ko se skup spravi zgleda kt en črn flek)

če mate komarnike ji hdajte rabt, če jih nimate, kuptite one mreže ki jih sam pritrdiš n azunajo stran okna. To zna pajkom prece jotežiti vstop

pa ne rabt insekticidov in podobnih jajc, če mate malega otroka.... So pipsi in komapnija bolj nevarni kt tisti pajki ki jih preganjate
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Men se zdi čisti nesmisel preganjat pajke. Niso nevarni za ljudi (črnih vdov na našem koncu ni), edina "nadloga" so pajčevine, po drugi strani se pa vanje ujame vsa leteča golazen. Pri nas s pajki živimo v sožitju, oni ne preganjajo nas, mi pa ne njih. Pajčevine pa ko jih pospravimo si morjo pa nardit nove.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
imamo pri nas sploh kaksnega strupenega pajka (gorenjska)? danes ponoci me je picilia/ugriznila ena zuzelka pa sumim kolega, ki v kotu spalnice muhe malica...
10.gif


mesto uboda je kar rdece, cca 2cm premera.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.284
-8.471
113
Osji pajek, križevec in rumeni pajek
grin1.gif
te teoretično lahko ugriznejo na mesta, kjer je tanjša koža(pod pazduho itd), v praksi pa se to ne dogaja
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Komar ga je pičil, pajek je komarja pomalcal, zdaj pa je pajek sam edini osumljenec.
smile-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
imam komarnike, ceprav se je nekaj zvitih komarjev vseeno pritihotapilo, vecinoma se cez dan zadrzujejo v kopalnici in vsi izgledajo normalno. predn jih pokoncam
grin1.gif


ugriznjen sem bil tocno na mesto spinalnega bloka, ki sem ga fasal pred pol leta in sprva bolecine pripisal ponovnemu slabsanju vremena dokler nisem obcutil izbokline na mestu ugriza...

pajek je pa kar ena mesena struca. ni navadna suha juzina, teh je pri nas malo napram dolenjski ali beli krajini recimo. ampak, ker tako zavzeto resuje probleme muh in ostalih hroscev zivimo v simbiozi... no bom ze prezivel, pomojem. pajke imam rad, za razliko od njegovih kolegov hroscev.

se pa zamislis kaj vse hodi po postelji ponoci, ko mirno spis...
evil.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.590
257
113
ce ste v simbiozi, zakaj bi sel tebe grizt?

baje clovek v spanju pomalica kar nekaj pajkov v zivljenju...