Pag - Šimuni

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Letos sem dobil v ponudbo sred julija apartma na pagu - šimuni. Kako je kaj tam, se splača, kaj je kej tm pa fajn, za vidt in probat, plaže, papica, pupica, lokalčki, gostilne... pozna kdo, jst sm na pagu out, vidu sam teden leta nazaj, pa še to bolj ponoči na relaciji novalja-zrče
smile-1.gif

Do tja najbol trajekt najbrž, čez most je dost okol kaj?

Hvala poznavalcem za odgovore!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
trajekt ali most je stroškovno enako. če pa ne padeš direkt na trajekt pa tudi časovno
smile-1.gif

"domačini" vozijo čez most.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Jest sem bil par uric...sicer v campu, lušna plaža, prod..morje itak top. Imaš pa blizu mesto Pag, in na promenadi ogromno lokalov, tud enega z dobrimi koktejli sem našel ipd, tam sem pa preživel 14 dni. Hrano pa v konobah, seveda kakšne dobre jadranske lignje na žaru, vinček, paški sir od paške sirarne npr. ipd. ...vedno sem šel pa na Pag s trajektom, takrat ko sem še v Zræe hodil, ker je tako ali tako takoj čez, ter tudi takrat ko sem na dopust v mesto Pag.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
No tako nekak bo, če ujamem trajekt potem gas gor, drugače via most. Za enkrat pa nič poimensko od plaž, gostiln, vinotoč kak dober (lani sem ga na cresu iskal ko upilen za dobro travarco in vino, če kdo išče je takoj ko prideš v mesto cres po ozki peš glavni ulčki do vode, zaviješ desno ob vodi in čez 50m na desno v ulčko...dobra malvazija in travarica)..., Notranjc kje si, ti maš ponavad izčrpne opise
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.994
113
V Šimunih se itak skoz nekaj dogaja. Mislim da ob sredah pečejo prašiča, v četrtek imajo golaž itd... Notri je ribarnica, pizzerija, trgovina, gosltilna. Mi v Pag gremo zvečer na sprehod, na kak sladoled. Če pa se nam zlušta kaka konoba pa v Novaljo zavijemo. Tam jih je veliko, sicer večinoma skomercializirane, ali ipak... Tudi v Pagu jih je precej. Na oddojka, hobotnico izpod peke, pa kar v Pečenjaro pred Novaljo (križišče za trajekt). Ni fensišmensi samo je pa dooobro. Tudi dobro in njihove domače specialitete smo jedli v Kolanu v eni manjši konobi, menda je bil Giardin.

Kakih drugih plaž verjetno neboš iskal, ker je tamkajšnja prav fina. V živo si lahko ogledaš kamero : http://www.skylinewebcams.com/sl/webcam/hrvatska/pag/simuni/camping-simuni.html . Ok danes je slabo vreme, probaj kdaj drugič ko bo sonce, se ti bo kar milo storilo :
grims-1.gif


Če mi bodo gumača izdobavli, se v tem terminu sigurno pridem v Šimune kaj kopat
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Jah šou pomojem na reko, pol pa ob obali, maš kej bolšga? No to, da je ribarnica pr rok je zakon, i like
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.994
113
Zdaj ne vem iz katerga dela našega kurnika si? Jaz in moji sosedje, ki smo večinoma iz štajerskega konca gremo mimo Zagreba do Žute Lokve, nato pa reginalno do Senja in po skupaj uri drajsanja na trajekt. Zakaj.. mah.. razlike je 90 kilometrov, kot da če greš čez most, ampak če se dol pelješ 6x letno je to 12x90 km kar znese tisočaka manj na številčnici vozila. Stroškovno si pa lih tam/tam.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Sem iz Lj, ampak bo že, sej tista vožna ni tok, bl me je tistih 14 dni dol zanimal. Sem po tem, ko sem prejle zvedu, da ma na vrtu še električni žar in žar na oglje, pa tv, klimo, apartma je v borovem gozdičku in prvi v vrsti 50m od plaže, balkonček, pa ribarnca v vasi praviš, pa...me je prepričalo, sm se kar odločil za arat, da sm rešen za letos
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
bil lani, bilo zelo lustno, letos gremo spet - cez 2 tedna. plaza je super za otroke. jaz vsak dan skocim za kaksno urco na skilift v zrce. sicer pa najemamo mobilno his(k)o. zdaj samo se na dobro vreme upam. lp!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.994
113
Bljižnico ki sem ti jo prilimal, je v kempu, ti pa si v apartmajih pred njim. Plaža pred kempom, tja kjer se boš ti kopal, je podobna ni pa enaka. Meni se zdi da komplicirajo, in mislim da celo računajo, če se mimo vhoda šunjaš in se greš v kemp kopat. Sicer je na Google earth polno slikic. Poglej si jih.
 
Nazadnje urejeno: