Oyster London

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Ali je kdo, ki se je vrnil iz Londona, pa imel preveč dobroimetja na Oyster ter zaprosil preko neta za vračilo, da he dejansko dobil vračilo?

Oktobra smo bili z družbo, ko smo hoteli vrnit kartice, pa smo imeli več kot 10£ na kartici, zato so nam dali online kontakt, da se dogovorimo za vračilo. Po dopisovanju, skeneranju kod od kartic, pošiljanju podatkov od banke, sem dobil decemba email, da bodo nakazali. No decembra ni bilo nakazila, zato sem pisal še januarja, ko sem dobil odgovor, da zaradi povečanja transakcij in praznikov v decembru, počakam še malo. Pa ni bilo nič. Poslal sem še dva emaila, pri katerih dobim avtomatski odgovor da je bil email sprejet a nobenega odgovora od njih.

Lahko pozabim na vseskupaj ali lahko še kje zatežim?

Lp,
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
Hmm, zakaj pa nisi tega storil ko si bil tam? Čisto btw.
Pa shrani kartice za drugi obisk.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
Stric Google mi je tole našel zate: klick .
Citiram:
How do I claim a refund for my Visitor Oyster card credit by post?
Send your card and a covering letter explaining why you are returning it to:
TfL Customer Services
14 Pier Walk 4th Floor London SE10 0ES England
A cheque will be sent to you in GBP (£) for the unused amount. Your card will not be returned to you if you send it by post.
Pa ne pozabi na:
  • Address
  • Bank details - bank name and address, BIC or SWIFT code and your International Bank Account Number (IBAN)
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Da ne odpiram nove teme bi tukaj vprašal za par nasvetov. V soboto letim z mulcema v London - Luton.
1. Avtobus ali vlak domnevam, da iz letališča vzameš kar tam (tja pridemo okoli poldne).
2. Oyster card, kako je zdaj s tem? Se kupi kar na podzemni? Koliko cca. stane, rabili pa bi za 4 dni. Kolikor se spomnim je tako, da se vsako vožnjo z nje odšteje znesek do 6-7GBP potem pa ne več v tistem dnevu al kako?
3. Kakršnikoli dodatni nasveti so dobrodošli.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
1. Click
2. Oyster kupiš na avtomatu na podzemni. Izbereš avtomat in sledi navodilom. Za en dan naloži 10 GBP. Koliko sta stara mulca? Če sta sta med 11 in 15 let lahko naložiš Young Visitor discount na oyster card. Vendar rabiš pomoč osebja. Ima tako 50% popusta. Na dan ti odtrga za vsako vožnjo vendar le dokler ne dosežeš 6,80 GBP. Več o Oyster card.
3. Ne pozabi da moraš dotakniti skener za oyster card pri vstopu in izstopu.
Vprašaj, ker sem sveže iz Londona.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Kul, hvala. Saj enkrat sem že bil gor ampak ene 6 let nazaj pa sem par stvari že pozabil. Ne vem, kaj si ti kaj pogledal, kaj je bilo kul kaj ne, kakšne vstopnine si že prej rezerviral?
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
Bil sem le 3 polne dneve.
Ogledali smo si Greenwich observatorij, London Eye, Madam Tussauds, se sprehajali, Big Ben prenavljajo, Westminsterska katedrala je tudi pod odri. Gužva nepopisna. Kar se le da rezerviraj preko neta. Primer za Madam Tussauds: na blagajni plačaš 35 GBP preko neta 29 GBP za odrasle. Peljali smo se tudi po Temzi iz Greenwicha in plačali z Oyster kartico.
Muzeji so brezplačni. Vstopnine so kar drage.Pa tudi poceni se da kaj ogledati.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Thanks, par idej sem se dobil ja. Mi bomo slabe 4 dni, tako da mislim da nam ne bo dolgcas.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
dimenzije so enake, funkcionalnost je enaka ... sigurno je Oyster boljši ja, mogoče slika na kartici :)
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
mastercard ma še eno prednost. Weekly capping, ni potrebe da vnaprej naložiš 7 denvni travel card. Pa po končanem dopustu ne rabiš skrbet kje boš vrnil kartico da dobiš 5GBP depozita nazaj + neporabljeno imetje
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
ne vračam oyster že kar nekaj časa. Zakaj pa bi naložil travel card? Weekly capping je boljši če se voziš cel teden.Tako pa sem zadovoljen z daily capping, ker sem v Londonu le manj kot teden.
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Da obudim še to temo... ;)

v začetku decembra gremo s sodelavci na službeno pot v london in me zanima malo glede javnega prevoza... In ko si začneš brat na netu o Oyster kartici, hitro pride do zmede, ker omogočajo žnj možnosti... :D

1. Najprej me zanima, kaj vzeti iz Stansted letališča do centra londona? Vlak ali bus? Več kot 10 let nazaj smo tudi bili v londonu in če se prav spomnim, smo že na letalu (ryanair) kupili vozovnice za stansted vlak... Tudi sedaj letimo z ryanair in me zanima, če še vedno ryanair to ponuja?
2. Glede Oyster: daily cap je trenutno 7,7 funtov na dan; tam bomo od torka do nedelje (6 dni, 5 noči).. Se bolj splača vzet TravelCard (zone 1-2 = £38.40)?
3. Če imaš oyster, se lahko voziš z vsemi prevoznimi sredstvi (tube, DLR, bus,..)?
4. Otrok star 10 let ob spremstvu odraslega putuje brezplačno, ne? (link). Kako pa je z obtačkanjem na postajah? Samo gre skozi pred staršem?
5. Se splača oyster kupit prej (da dostavijo kartico na dom) ali tam na postaji?
6. Kaj ve kdo, postaja Canning town spada pod zono 2 ali 3?

Hvala lepa že vnaprej.. ;)
 
19. jul 2007
2.755
1.476
113
Da obudim še to temo... ;)

v začetku decembra gremo s sodelavci na službeno pot v london in me zanima malo glede javnega prevoza... In ko si začneš brat na netu o Oyster kartici, hitro pride do zmede, ker omogočajo žnj možnosti... :D

1. Najprej me zanima, kaj vzeti iz Stansted letališča do centra londona? Vlak ali bus? Več kot 10 let nazaj smo tudi bili v londonu in če se prav spomnim, smo že na letalu (ryanair) kupili vozovnice za stansted vlak... Tudi sedaj letimo z ryanair in me zanima, če še vedno ryanair to ponuja?
2. Glede Oyster: daily cap je trenutno 7,7 funtov na dan; tam bomo od torka do nedelje (6 dni, 5 noči).. Se bolj splača vzet TravelCard (zone 1-2 = £38.40)?
3. Če imaš oyster, se lahko voziš z vsemi prevoznimi sredstvi (tube, DLR, bus,..)?
4. Otrok star 10 let ob spremstvu odraslega putuje brezplačno, ne? (link). Kako pa je z obtačkanjem na postajah? Samo gre skozi pred staršem?
5. Se splača oyster kupit prej (da dostavijo kartico na dom) ali tam na postaji?
6. Kaj ve kdo, postaja Canning town spada pod zono 2 ali 3?

Hvala lepa že vnaprej.. ;)

6. Kaj ve kdo, postaja Canning town spada pod zono 2 ali 3?
Takšne vmesne postaje (2/3), se štejejo kot oboje (ali cona 2 ali 3), kar je za tebe ugodneje.
Greš iz cone 2 do Canning town in se šteje kot vožnja znotraj cone 2, brez prehoda v drugo cono.
Greš iz Canning town naprej v cono 3, se šteje kot vožnja znotraj cone 3, brez prehoda v drugo cono.
 
  • Všeč mi je
Reactions: VAG in raners

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Jaz sem kar s curve plačeval. Ni se mi dalo ukvarjat s tem Oyster. Za par dni je po moje vseeno, za kakšno tedensko ali mesečno pa se že splača?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
6. Kaj ve kdo, postaja Canning town spada pod zono 2 ali 3?
Takšne vmesne postaje (2/3), se štejejo kot oboje (ali cona 2 ali 3), kar je za tebe ugodneje.
Greš iz cone 2 do Canning town in se šteje kot vožnja znotraj cone 2, brez prehoda v drugo cono.
Greš iz Canning town naprej v cono 3, se šteje kot vožnja znotraj cone 3, brez prehoda v drugo cono.
Če greš v Canning town, priporočam hotel ibis London Canning Town.
Pa malo naprej dol po ulici fajn zvečer za jest italijanska restavracija Pepenero.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners