Outlet Zagreb

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Kakšen je kaj tale outlet v Zagrebu? A je res outlet ali je samo par trgovin na kupu?

Ali se bolj splača zapeljat do italijanskega outlet noventa di piave ?

Hvala!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne in ne.

Če pričakuješ pravi outlet bo treba kam precej dalje. Oba sta po mojih izkušnjah čisto navaden skupek trgovin (v italijanskih itak nič ne najdem zase) za napihnjenimi cenami in pol do -70% popusta, kar dosega normalne cene s 30% popusta.

Sami smo dolgo časa hodili v Parndorf pri Dunaju oz. Nežiderskem jezeru, pa so se po dvakratni razširitvi tudi tam "pokvarili" in navili cene. :(
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
ok, pravega outleta itak ne pričakujem. Sploh takega kot sem videl v USA.

Če je 30% off bo ok.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Off bo 50-70% ampak na neke imaginarne cene. ;)

Za primerjavo kako to gre - danes iščem ene smučarske hlače v Sport Direct - na netu so lanska zaloga -75% (ni številke) = 40€, nova roba v prednaročilu 170€ (isti model, ista barva,...). Ker ni vidna zaloga po trgovinah, kličem v trgovina na Ptuj in pravi ja trenutno jih ni, ampak črne so 80€ in ko pridejo nova zaloga plavih bodo tudi okoli 80€, torej -50% na novo internetno ceno. ;)
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Kakšen je kaj tale outlet v Zagrebu? A je res outlet ali je samo par trgovin na kupu?
Ali se bolj splača zapeljat do italijanskega outlet noventa di piave ?
Hvala!
Praviloma so enaki artikli v evropskih spletnih trgovinah še vedno cenejši kot v teh outletih, z redkimi izjemami.
Letos sem bil v ZG in na Mallorci, lani v Noventa di Piave, pa sem našel cenejšo le kakšno redko izjemo.

V ZG je bila npr. Superdry polo majica dolg rokav kao ful znižana 52 €, na spletu sem jo našel za 39 € (ob koncu poletja pa celo za 32 €).
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.557
6.162
113
Za cca. 140€ si kupiš pri Turkish Airlines letalsko karto Ljubljana - Istanbul. Tam je potem shopping kot si ga lahko želiš. 1 x letno greš tja in imaš zadevo pokrito.
Mislim da ima Turkish Airlines vsako oktober akcijo in so letalske karte na tej relaciji dobre 100€, v katero je vključeno tudi 30kg prtljage.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Blackjack

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.557
6.162
113
Imaš nekaj Shopping Mall-ov. Osebno bi predlagal Cevahir, saj se s podzemno železnico pripelješ dobesedno v trgovski center. Imaš preko 200 trgovin


Cevahir je samo eden od več kot 10 nakupovalnih centrov.

Potem imaš glavno ulico Istiklal Caddesi, kakšnih 2-3 km dolga ulica samih trgovin, kafičev, restavracij itd...Ni da ni...

Ko boš to izkusil, v SLO, Italiji ali Avstriji ne boš kupil tudi ''štumfov'' nič več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Dodal bi se da ce kupis karte direktno pri turkish se lahko zastonj zdilas da imas s seboj tudi do 40kg prtljage. To velja predvsem za tiste ki jih imajo v bazi da so z turkishem ze veckrat leteli.
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Za cca. 140€ si kupiš pri Turkish Airlines letalsko karto Ljubljana - Istanbul. Tam je potem shopping kot si ga lahko želiš. 1 x letno greš tja in imaš zadevo pokrito.
Mislim da ima Turkish Airlines vsako oktober akcijo in so letalske karte na tej relaciji dobre 100€, v katero je vključeno tudi 30kg prtljage.
To pomeni, da so v Istanbulu redne cene toliko nižje? Ali moraš iskati akcije in znižanja, da se zadeva pokrije?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.557
6.162
113
To pomeni, da so v Istanbulu redne cene toliko nižje? Ali moraš iskati akcije in znižanja, da se zadeva pokrije?

V Istanbulu so že redne cene precej nižje (velja tudi za poznane blagovne znamke) + non stop so neke akcije, popusti itd...
Recimo turška blagovna znamka MAVI je top za jeans, srajce, puloverje itd...je podobna kot REPLAY, DIESEL, UNLIMTED itd... Top kavbojke stanejo cca. 30€, pri raznih akcijah dobiš dvojne za 50€ itd...Srajce cca. 15-20€, da o T-shirt in polo sploh ne govorim. Skratka, za 200-300€ se ''orenk'' oblečeš. Z razliko v ceni, ki jo prihraniš, imaš plačano letalsko karto, hotel, hrano itd... Pa še fajn se imaš, ker je mesto bomba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in DOMEK

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
V Istanbulu so že redne cene precej nižje (velja tudi za poznane blagovne znamke) + non stop so neke akcije, popusti itd...
Recimo turška blagovna znamka MAVI je top za jeans, srajce, puloverje itd...je podobna kot REPLAY, DIESEL, UNLIMTED itd... Top kavbojke stanejo cca. 30€, pri raznih akcijah dobiš dvojne za 50€ itd...Srajce cca. 15-20€, da o T-shirt in polo sploh ne govorim. Skratka, za 200-300€ se ''orenk'' oblečeš. Z razliko v ceni, ki jo prihraniš, imaš plačano letalsko karto, hotel, hrano itd... Pa še fajn se imaš, ker je mesto bomba.

Dobesedno, malo za šalo malo za res :D
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.446
17
38
Mi hodimo v Parndorf ali Novento.
Zagreb ni niti približno podoben.
Moraš pa naleteti na kakšne dobre razprodaje.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Edini ok v naši "bližnji okolici" je Parndorf tam imaš res skoraj vse od A do Ž, Noventa ne pride niti do kolena, kar se tiče izbire znamk...