ošpice

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Danes so na tv rekli, da je prinesel virus iz Kosova. Ob prihodu na pediatrijo je imel ze znake, pred tem pa je ze izvedel, da ima ospice od Izolskih dohtarjev, ce sem prav slisal. Ce je vse to res, je najmanj [cenzura] .
bonk.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Kzs

Uf, sam dobr, da ni bil kaksen migrant. Bi mel spet politicno krizo.

K da je za javnost vazn kdo je. Pac virus je kle.

Sicer pa precej cudno, da pride bolan clovek v bolnico, a ne?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Mah sej noben ne ve tocno kaj je blo.... Vidis v postih da so razlicne zgodbe.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

lahko da je virus iz Prijedora, danes je bil prvi izbruh
smile-1.gif


sicer pa nenavadno da takšen eko bio starš sončka pelje v javno zdr ustanovo...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Kam pa naj bi ga?
Te so krute in o njih nerad debatiram. Otroc konec koncev niso krivi, da majo usekane starše. Sam ko mi začnejo predavat od naravne imunosti se mi pa obrne. Nikakor jim ni jasna kruta plat naravne imunosti, in sicer, da šibkejši ne preživijo.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Dobr, resno, kam bi ga naj peljal, ko vidis da nekaj ni ok?

Glede cepljenja je pa problem tud nezaupanje v sistem, saj nikoli ne vemo kaj vse jih dajo v zilo. In ce so starsi bolj nezaupljivi in berejo razne teorije, jih valda ne dajo zlahka cepit.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Ma itak da v bolnico, kam pa, sej nisem nor. Se pa hitro podre lapanje od naravne imunosti.

Ne nakladaj. Ko zagusti itak verjameš v sistem, drugega ti ne preostane.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
In zakaj so pol vsi tok zacudeni, da je sel v bolnico?

Hja, eni pac prepozno...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Ma sej en je tud začuden, kako je bil v stiku z 250 ljudmi. Kaj češ folk ni cepljen proti gluposti.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Dejstvo je da so dvomljivci tisti, ki so si vzeli več časa in prebrali več različnih študij in teorij, kot pa tisti, ki slepo zagovarjajo cepljenje. A je kdo kej pomislu na to?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Dejstvo je da so dvomljivci tisti, ki so si vzeli več časa in prebrali več različnih študij in teorij, kot pa tisti, ki slepo zagovarjajo cepljenje. A je kdo kej pomislu na to?
Dejstvo je, da imamo civilizacijo organizirano tako, da je nemogoce o vsem vse vedeti na najvisjem nivoju znanja. Zato gremo na fizioterapijo oz rehabilitacijo k tebi, pokvarjen avto peljemo k mehaniku, strokovni prevod nam naredi prevajalec, po zdravstvene nasvete in mnenja pa gremo k zdravniku. In ce je neka veda dognala, da se proti epidemijam uspesno bori s cepljenjem potem lahko samo egocentricni narcis verjame, da je sam z branjem teorij zarot in ostalih javno dostopnih gradiv, dognal vec kot strokovnjaki na tem podrocju.

Bistvena razlika pa je, da ce bos sel na avtu sam sobe menjat in ga zj.ebal, bos sam sebi skodo naredil. Z necepljenjem otroka pa naklepno ogrozas ostale soljudi.

Ni kaj veliko za filozofirat.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
Nekaj slišim da iščejo ljudi ki so bili v stiku s okuženim s ošpicami...

hmm

se neceplenje morda maščuje?

problem je, ker bodo naj.ebali tisti, ki ne smejo biti cepljeni in tisti pri katerih je zaščita padla, ker so bili cepljeni 40 in več let nazaj
Od tastarih ni bil noben cepljen, so kar vsi zboleli in se potem pozdravili, sedaj pa naj bi bili imuni na to bolezen. (enako norice)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Danes so na tv rekli, da je prinesel virus iz Kosova. Ob prihodu na pediatrijo je imel ze znake, pred tem pa je ze izvedel, da ima ospice od Izolskih dohtarjev, ce sem prav slisal. Ce je vse to res, je najmanj [cenzura] .
bonk.gif
Ce si prav slisal in napisal bi moral ze izolski dohtarji drugace ukrepat. Seveda ce so res postavili diagnozo ospice oziroma sumili na njih ( izolacija pacienta....)
Sicer pa verjamem da tudi dohtarji niso bogovi in da niso bili vsi odlicnjaki v soli. Na urgenci infekcijske zjutraj ob 9 povem diagnozo in prosim za AB, ( jbg, pretekle izkusnje, je pa on imel dokumentacijo glede mojih preteklih izkusenj) on pa meni nergira in me posilja na preiskave ki ob enih popoldan potrdijo mojo diagnozo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Dejstvo je da so dvomljivci tisti, ki so si vzeli več časa in prebrali več različnih študij in teorij
V bistvu le ti niso brali študij, ampak idiotizme podobnih "zaskrbljenih staršev", ki po internetu širijo svoje umotvore.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.542
1.736
113
toti Maribor
Največji problem je stric Google.
10.gif
Dokler ni bilo interneta so vsi dali otroke cepit kar naenkrat, pa se najdejo biseri, ki ugotovijo da to ni OK.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
581
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Dejstvo je da so dvomljivci tisti, ki so si vzeli več časa in prebrali več različnih študij in teorij, kot pa tisti, ki slepo zagovarjajo cepljenje. A je kdo kej pomislu na to?
Dejstvo je, da imamo civilizacijo organizirano tako, da je nemogoce o vsem vse vedeti na najvisjem nivoju znanja. Zato gremo na fizioterapijo oz rehabilitacijo k tebi, pokvarjen avto peljemo k mehaniku, strokovni prevod nam naredi prevajalec, po zdravstvene nasvete in mnenja pa gremo k zdravniku. In ce je neka veda dognala, da se proti epidemijam uspesno bori s cepljenjem potem lahko samo egocentricni narcis verjame, da je sam z branjem teorij zarot in ostalih javno dostopnih gradiv, dognal vec kot strokovnjaki na tem podrocju.

Bistvena razlika pa je, da ce bos sel na avtu sam sobe menjat in ga zj.ebal, bos sam sebi skodo naredil. Z necepljenjem otroka pa naklepno ogrozas ostale soljudi.

Ni kaj veliko za filozofirat.

467716-post_slo.gif