Osnovna pametna zapestnica

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Vzel bi zapestnico, ki ne potrebuje xy športnih funkcij.
Dovolj bo če bo pokazala uro, ime klicocega, SMS , alarm, pa mogoče še kaj podobnega. Tisti koraki, srčni utrip in podobno so nepomembni.
Kako hitro jo razbiješ če z roko nekam udariš, ker vidim da je lepo izbocena?
Kako dolgo drži baterija?
Nekatere vidim da se že dobi za.manjnkot 10 evrov, vendar se bojim da niti imena klicocga ne bo spisala.
€ 4,58
Kaj je zdaj s temi Mi band urami
Kaj je svetuje Alter
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Že več kot eno leto imam na roki mi band 3 - za moje pojme bolj uporabna kot kaka apple watch. Polnim jo na 3 tedne, vibrira ob klicu, zjutraj me zbudi, dobivam SMS,... Ni, da ni :ok:
 

DuCoM

Pripravnik
4. mar 2019
52
26
18
Vzel bi zapestnico, ki ne potrebuje xy športnih funkcij.
Dovolj bo če bo pokazala uro, ime klicocega, SMS , alarm, pa mogoče še kaj podobnega. Tisti koraki, srčni utrip in podobno so nepomembni.
Kako hitro jo razbiješ če z roko nekam udariš, ker vidim da je lepo izbocena?
Kako dolgo drži baterija?
Nekatere vidim da se že dobi za.manjnkot 10 evrov, vendar se bojim da niti imena klicocga ne bo spisala.
€ 4,58
Kaj je zdaj s temi Mi band urami
Kaj je svetuje Alter

Kupi Mi band odlična in cenovno ugodna.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Sem šel res mal brskat
3 v tujini 15 Evrov
3 pri nas 25 evrov
Tale 4 je pa res samo malenkost dražja od tujine. Moram preveriti koliko je na BG, GB...
 
Nazadnje urejeno:

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Mislil sem na slovensko območje. Res, da je v tujini mogoce cenejse, tam verjetno plačaš še poštnino kako pa reklamiraš, če kaj gre narobe?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
I

Izbrisan uporabnik 17097

Že več kot eno leto imam na roki mi band 3 - za moje pojme bolj uporabna kot kaka apple watch. Polnim jo na 3 tedne, vibrira ob klicu, zjutraj me zbudi, dobivam SMS,... Ni, da ni :ok:
Točno to. To je to. Razen, če hočeš imet malo novejšo z barvnim zaslonom mi band 4 na GB za nekaj manj kot 30€. Baterija zdrži tam 14 dni. Opozarja na klice, smse, maile, prikaže ime ali pač podatke stika ostale funkcije so pa tako tako pač malo bolj za info ni pa neke natančnosti v primerjavi z raznoraznimi garmini za 10xno ceno.
Če mene vprašaš tiste za izpod 10€ se pa izogibaj stran vržen denar.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Mislil sem na slovensko območje. Res, da je v tujini mogoce cenejse, tam verjetno plačaš še poštnino kako pa reklamiraš, če kaj gre narobe?
Najbrž ne bi reklamiral, oziroma vsaj ne bi nazaj pošiljal, ker bi poštnina bila več kot zapestnica. reklamacijo bi poskušal narediti s slikami in video, potem pa če vrne denar ok, sicer pa....
Tudi na MV kupljeno dash kamero sem tako dolgo hodil reklamirati da je garancija potekla( datum in čas na kameri je "kr neki"( kot bi šel naprej samo za čas snemanja) pa vsaka luknja na cesti zaklene posnetek ne glede na nastavitve)
Bistvena razlika med 3 in 4 je?
Barvni ekran pri 4 pa nekaj bolj logični razpored pri 4. Kakšna dodatna funkcija ki je dobrodošla. Razlike je 6evrov (pri nas). V tujini bi kupil 3, pri nas 4
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Imaš še huaweijeve zapestnice za podoben denar in podobnimi funkcijami. Tudi z GPS če je pripravljenost dvigniti budget malo nad 40€
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
No jaz imam huawei telefon, žena pa xiaomi telefon. Pa sem sebi že precej časa nazj kupil huawei zapestnico (honor band 3), ženi pa xiaomi zapestnico (xiaomi band 3), da bo ziher bolje delalo.

Neverjetno koliko hypa se lahko naredi okrog ene zadeve kot je xiaomi band, medtem pa jo konkurenca za manj denarja scat pelje.

1.) O naboru aktivnosti in kako se jih nastavlja ne bom (itak huawei zmaga). Je pa prvoklasni debilizem, da moraš na xiaomiju recimo kolesarjenje štartat na telefonu. Ker ko začnem kolesarit mi je prioriteta brskat za telefonom.
2.) Merjenje korakov... pri huaweiju lahko nastaviš, da beleži korake in telefon in zapestnica. Seveda podatke povsem solidno združi skupaj. In če recimo banda ne nosiš iz kakršnegakoli razloga so podatki še vedno tam. Xiaomi? Samo v sanjah.
3.) Trajanje baterije - huawei tja do 2x več.

Izgleda pa ekran in celota xiaomi bolj fancy. Itak so zdaj že vsi na barvah, moja jetra so pa vsaj leto ztadaj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Hvala hermann
Kaj bomo ugotovili, če rečem da bo zapestnica v kombinaciji z S7 oziroma pocophone. Da ne bo delalo? Močno dvomim, ampak....
Potem je res bolje da kupim na MV, imam vsaj 14 dni cajta da vrnem.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Vzel bi zapestnico, ki ne potrebuje xy športnih funkcij.
Dovolj bo če bo pokazala uro, ime klicocega, SMS , alarm, pa mogoče še kaj podobnega. Tisti koraki, srčni utrip in podobno so nepomembni.

Kaj je zdaj s temi Mi band urami


Neverjetno koliko hypa se lahko naredi okrog ene zadeve kot je xiaomi band, medtem pa jo konkurenca za manj denarja scat pelje.

1.) O naboru aktivnosti in kako se jih nastavlja ne bom (itak huawei zmaga). Je pa prvoklasni debilizem, da moraš na xiaomiju recimo kolesarjenje štartat na telefonu. Ker ko začnem kolesarit mi je prioriteta brskat za telefonom.
2.) Merjenje korakov... pri huaweiju lahko nastaviš, da beleži korake in telefon in zapestnica. Seveda podatke povsem solidno združi skupaj. In če recimo banda ne nosiš iz kakršnegakoli razloga so podatki še vedno tam. Xiaomi? Samo v sanjah.

A kapiraš kaj je vprašal.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
A kapiraš kaj je vprašal.

BMK kaj je vprašal, moj odgovor je popolnoma relevanten glede na naslov teme in gotovo pomaga še komu drugemu, ki bo zajadral sem not. Poleg tega si namenoma odrezal tisti del mojega odgovora, ki se nanaša na baterijo in je popolnoma relevanten v vsakem primeru. Poleg tega ga verjetno veseli, da obstajajo CENEJŠE zapestnice kot je xiaomi in delajo enako dobro ali bolje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Saj se lahko lepo pogovarjamo,sem odprt tudi za predloge nekoliko izven vprašanja (kar Hermanov odgovor je) naj pa se v temi recimo ne pojavljajo zapestnice in ure ki stanejo 100+ evrov. Za tiste pa lahko odprem temo
Alter zapestnice in pametne ure
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
No jaz imam huawei telefon, žena pa xiaomi telefon. Pa sem sebi že precej časa nazj kupil huawei zapestnico (honor band 3), ženi pa xiaomi zapestnico (xiaomi band 3), da bo ziher bolje delalo.

Neverjetno koliko hypa se lahko naredi okrog ene zadeve kot je xiaomi band, medtem pa jo konkurenca za manj denarja scat pelje.

1.) O naboru aktivnosti in kako se jih nastavlja ne bom (itak huawei zmaga). Je pa prvoklasni debilizem, da moraš na xiaomiju recimo kolesarjenje štartat na telefonu. Ker ko začnem kolesarit mi je prioriteta brskat za telefonom.
2.) Merjenje korakov... pri huaweiju lahko nastaviš, da beleži korake in telefon in zapestnica. Seveda podatke povsem solidno združi skupaj. In če recimo banda ne nosiš iz kakršnegakoli razloga so podatki še vedno tam. Xiaomi? Samo v sanjah.
3.) Trajanje baterije - huawei tja do 2x več.

Izgleda pa ekran in celota xiaomi bolj fancy. Itak so zdaj že vsi na barvah, moja jetra so pa vsaj leto ztadaj.

To imata stare modele. Pri mi band 4 in huawei band 5 ti povem tole.. xiaomijeva ima daljso baterijo in natancejse stetje korakov ter aktivnosti. S frendom testirala 1000 korakov. Najprej on obe uri na roki, potem jaz. Xiaomi enkrat 990, drugic 996. Huawei pa 1200 vedno.

Kupec bo kupoval nove modele in se na reviewe 2 let starih naj ne zanasa prevec. Pa ne pravim, da je xiaomi boljsi. Ne nujno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
Pa ne pravim, da je xiaomi boljsi. Ne nujno.

Mene je še najbolj zmotil takratni hype okrog xiaomija... kot da drugo ni obstajalo. Pa je bil na koncu polizdelek. Jasno pa, da se bo zdaj gledalo in kupilo nov model. Ampak spet, kako se zanašat, da kljub pozitivnim reviewom in hypu ne bo polizdelek?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Mene je še najbolj zmotil takratni hype okrog xiaomija... kot da drugo ni obstajalo. Pa je bil na koncu polizdelek. Jasno pa, da se bo zdaj gledalo in kupilo nov model. Ampak spet, kako se zanašat, da kljub pozitivnim reviewom in hypu ne bo polizdelek?

Ker jo mam in ti garantiram. Je pa huawejeva tudi dobta. Odlicna. Kakor komu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Hermann ni nujno da se kupi vroča zemljica.
Za prvo zapestnico ki bo v osnovi ura in opozorilo za klic v hrupnem okolju bi tudi Mi band 3 za 15 evrov iz tujine najbrž bilo ok. Al pa 4 iz MV zaradi lažjega vračila in garancije. Čeprav se mi vsaj pri dash kamero za tako ceno ni dalo jebat z vračilom in je še sedaj na šipi....jbg, vsakih nekaj 100km moram odkleniti posnetke in gremo dalje, pa datum ni pravi na posnetku