Osebni certifikat

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Na racunalniku imam staro Visto, za splet IE in Opero. Nalozeno osebno potrdilo od SIGEN-CA. Na zunsnji USB disk imam na novo nalozen WIN10. Pri izvazanju certifikata iz Viste v Win10 nimam moznosti izvoziti tudi zasebnega kljuca, saj sem ocitno pri instalaciji certifikata pred 4 leti zadevo po uspesnem uvozu kljuc nevede dal izbrisati.
Vprasanje: kako iz starega diska "preslikat"-prenesti osebni certifikat na Win10 med osebne-zasebne certifikate? Predvidevam da tezko, ce sploh.
Lp
 

_Matej

Pripravnik
8. dec 2007
383
4
18
Gorenjska
Certifikat se načeloma da izvoziti iz explorerja, če si med namestitvijo izbral, da ga lahko izvoziš. V nasprotnem primeru ga ne moreš izvoziti, ker si tako nastavil.

Certifikate najdeš nekje v nastavitvah brskalnika (najverjetneje pod varnost). Tam izbereš certifikat in izbereš "varnostna kopija". Tisto datoteko kopiraj na usb ključek. Potem v novih windowsih odpri windows explorer ali firefox, če ti ne pusti in uvozi certifikat.

Tisti ključ, ki si ga vrgel stran, pa je bil namenjen samo za prevzem in je samo za enkratno uporabo (če si s tem mislil tisto, kar si en del dobil na mail, drugi pa po pošti).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Daj kar vlogo za nov certifikat. Načeloma se s hackanjem OSa da priti do certifikata, ampak ti bo itak čez 1 leto potekel :)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sedaj pa pri uvozu bodi pozoren na to, da das kljukico pri opciji, da ga lahko izvozis :) ... Ta je ponavadi privzeto izkljucena (varnost pa to...) ... Ali pa si certifikat shrani na varno mesto ...
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Sedaj pa pri uvozu bodi pozoren na to, da das kljukico pri opciji, da ga lahko izvozis :) ... Ta je ponavadi privzeto izkljucena (varnost pa to...) ... Ali pa si certifikat shrani na varno mesto ...
Ja vceraj sem to obcutil. Certifikat je bil shranjen samo na enem mestu (USB mem, ), ki pa je nepricakovano crknil (Murphy in njegovi zakoni), certifikat na kompu pa ni imel moznosti izvoza z oseb. kljucem.
Lp
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Da izkoristim temo...
Zaradi okvare compa sem dal certifikat na ključek, sedaj pa sem ga želel uvoziti nazaj in mi zahteva geslo. Se ne spomnim, da sem ga odtipkal.... Je še kakšna druga možnost nazaj uvoziti certifikat?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kolikor se spomnim, geslo ni obvezno... polje lahko pri exportu certifikata pustis prazno ... Edino vedno pa vprasa za geslo pri uvozu... ce ga nisi dal, lahko nadaljujes in bo slo naprej...

EDIT: Sem probal sedajle in kot kaze je obvezno vnesti geslo... Se pa spomnim, da je vcasih bilo mozno nadaljevati tudi, ce si polje za gelso pustil prazno ... Ni pa to ravno najbolj varno :) ...
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ne se hecat s certifikati brez gesla. Digitalni podpis je po zakonu enakovreden lastnoročnemu. Podpisanih listov papirja verjetno tudi ne delite naokrog, ali pač?