Optika kmalu tudi v Piranu in Portorožu

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana

Optika kmalu tudi v Piranu in Portorožu

Župan občine Piran Tomaž Gantar in prokurist družbe Gratel Jure Krč sta na sedežu občine na Tartinijevem trgu podpisala služnostno pogodbo za gradnjo najsodobnejšega širokopasovnega optičnega omrežja v Piranu in Portorožu. Omrežje bo na območju občine vzpostavljeno predvidoma v letu dni. Predstavniki družbe Gratel bodo pri stanovalcih začeli pobirati soglasja za gradnjo in izvajati pripravljalna dela, v objektih pa že postopoma izvajati notranje inštalacije.

Na obali je Gratel optično infrastrukturo že zgradil v Kopru, kjer že od februarja letos nadaljuje z vzpostavitvijo FTTH priključkov do uporabnikov in s priklopi v omrežje. Storitve optike sicer uporabniki že koristijo v Kranju in v Šiški v Ljubljani, jeseni pa bodo v omrežje priključili tudi uporabnike v Velenju in Novem mestu. Gradnja omrežja je v polnem teku v Ljubljani (Bežigrad, Moste), Murski Soboti in v Mariboru (jug), vzporedno z drugimi projekti pa se izvaja vzpostavitev te infrastrukture še na posameznih območjih v Slovenski Bistrici, Slovenskih Konjicah, Brežicah in Tržiču.
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Superca, čestitke vsem delovnim ljudem in občanom Pirana.
cheer.gif

Piran je moj rojstni kraj, od koder izhajajo tudi drugi pomembni umetniki, recimo Tartini!
cool-1.gif
 

oBi

Zelenc'
15. nov 2007
1
0
1
a boste pokrivali samo center pirana in portoroža, ali boste zavili tudi do strunjana
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Me prav zanima, kje se bo dobilo dovoljenje za prekopat stari del mesta
smile-1.gif

Aja sej res ... Piran je naš
smile-1.gif
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Da ne odpiram nove teme.
Zanima me, kako bo v primeru, ko bo imel npr. Novo mesto pokrit T2, potem pa bi rad optiko tržil tudi Telekom? Ali pa v obratnem primeru.
Bodo drug drugemu dajali v najem linije? Malo dvomim, da bi vsak vlekel svojo mrežo...