Oprema za Golf

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Pozdravljeni,

Naredil sem zacetni tecaj golfa in se vpisal v nadaljevalnega. Razlog predvsem sluzba, ker me velikokrat vabijo ne turnirje. Nekako mi je ta sport ratal vsec, ampak se vseeno ne vidim, da bi se boril za neke rezultate. Se pravi, ce ze, potem bolj rekreativno.

Sedaj pa moram kupiti opremo. Imate kaksna priporocila? Ne bi rad zmetal v to veliko denarja, ker sem v zivljenju kupil prevec zadev na katerih se nabira prah. Po drugi strani pa ne bi rad kupil nek pofl, ki tudi za okras ni dober.

Nesel sem tole:

http://sl.sportsdirect.com/wilson-tour-velocity-set-876037?colcode=87603790

Bo to OK., za zacetek ali me?

Kaj menite?

V naprej hvala.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kolk si pa kaj velik? Če si nekaj srednjega (beri 175-185, bo vsak komplet iz trgovine ok)

Drugače pa se na bolhi prodaja cel kup rabljene opreme za pol/četrtino cene nove.

Recimo vzameš tole brez driverja:
http://www.bolha.com/rekreacij...459&kw=golf

Pa maš za 120 eurov komplet za igrat.

Jaz sem sicer lani začel kot samouk, letos naredil začetni tečaj pa tudi izpit za 54 hcp, realno pa igram nekje za hcp med 35-40 v tem trenutku.

Rabiš itak samo putter, sand, pitch, železa od 5-9 in si konec. Mogoče en hibrid. Ostalo ti bo samo težo za letos dodalo v torbo, ker se lahko na kakem igrišču konkretno nahodiš gor in dol po bregovih, itak pa ne znaš driverja tolčt. Jaz če grem igrat tud samo do 5 železa tolčem in konec.

Potem pa itak čimveč na vadbišče in vsake toliko še kaka ura z učiteljem, da te malo popravi do naslednje ure.

Je pa zadeva - vsaj zame - kot droga. Niti ne igranje samo na rezultat, ampak to, da jo zadaneš točno tako kot hočeš.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Hvala. Velik sem 180 cm. Se pravi, ce kupim ta komplet od Wilsona, bo za nekaj casa? Sprasujem, ce bi bo to postal vsec, ne bi rad cez eno leto novo opremo kupoval.

Drugace je pa tudi meni vsec. Predvsem to, da si najdem cas zase in se res sprostim od sluzbe in ostalih tezav.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Sigurno bo. Itak so potem tisti custom fitted kompleti tam 1-3k eurov, tako da ne boš veliko zgubil če tega kupiš
smile-1.gif


Je pa ta šport sestavljen iz tako ekstremnih nihanj kot malo kateri. En dan ti gre vse, drug dan pa kot da si prvič na igrišču. In enako je pri profijih. Sicer pri njih to nihanje za amaterje ni tako opazno, ampak lahko igra recimo dopoldan -6, popoldan pa +6, na istem igrišču.