Opozorila za rojstne dneve v telefonu

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zadeva je takšna in očitno ni vezana na konkreten telefon (enako na Huawei, Šaomi in Samsung). Iz guglovih stikov pobere imenik, ki ima v kar nekaj stikih vpisan rojstni dan; zadnje 3 mogoče 4 telefone, nas telefon več ne opozarja na rojstne dneve, prej nas je.
Kje naj sploh iščemo problem oz. kako naj recimo za vse stike potrdimo opozarjanje na rojstne dneve.
V telefonu je to nastavljeno, le v stiku konkretno ni odkljukano opomni na rojstni dan. Nebi glih 100+ stikov zdaj ročno urejali.

Razumete problem? ;)
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
486
-192
28
Kot prvo, če boš hotel, da bo delovalo boš moral imet v google stikih pravilno vpisan datum roj. dneva. Če to nimaš je lahko to problem. Kot drugo pa potem sinhronizacija in nastavitve v koledarju.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja kako pa bi narobe napisal datum? :oops1: Bi pač na narobe datum kazalo.

Sinhronizacija je OK. OPOMINJANJE ni.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
486
-192
28
Saj se ni treba dret!
Ni fora, da kaže narobe datum. Fora je kako vpišeš ta datum. Nekje se ti avtomatsko vpiše-prikaže (ne vem od katerega andoida naprej) drugje moraš sam vpisat dan, mesec, pike, vejice...(ne vem kako imaš ti).
In če to ni pravilno, ne bo prikazovalo oz. opominjalo.
Ali ti vsaj kakšnega opominja ali nobenega?
Pa imaš v koledarju obkljukano opominjanje stikov za tvoj google račun?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vse RD prikaže v koledarju na telefonu, torej smatram, da so prav vpisani. V nastavitvah telefonskega koledarja je odkljukano opozarjanje na dogodke (kar mislim da RD je), ampak očitno se je v neki verziji androida kot pišeš izgubila nastavitev v vsakem stiku, da potem tisti dan "pocingla" ker par telefonov nazaj je to delalo.

Torej ali se da to kje preprosto nastavit za vse ali je res treba vsakega posebej it popravljat?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hvala obema, ampak temu bi se rad izognil (guglov koledar ravno to dela, da ne opozori, sigurno je nek swič treba premaknit, ampak nimam več idej):

App Worked perfect in my last phone..... But when I switched to current phone...... Importing contacts function did not worked.... So I had to re enter the data of everyone....... Also...... App Not working in my current phone......... Not showing notifications.... Due to some battery saver feature ...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Prenesel se je samo datum. Za dogodek. Nova verzija ne ve, da je to dogodek in kaj naj takrat naredi?
Posebej treba nastavit dejavnost za ta dogodek. Vsak dogodek ima lahko drugačno opozarjenje - zvok, prej, ...
Te ta koledar sploh pravilno obvešča! o čemerkoli?
100 stikov = 100 rojstnih dni.
Mogoče pa imaš samo 100 stikov in ne 100 dogodkov v koledarju?

p.s. in telefon je ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dogodki so not, jih tudi prikaže, opomni pa ne - ne zacingla in ne da opomnika. Ostalo deluje - verjetno, ker žena drugače ne vpisuje dogodkov v koledar. V koledarju je vse odkljukano in aktivno - prikaži RD, opozori na RD,...
Samsung, Šaomi, Honor - zadnja 3 leta, prej na predhodnem Honorju je še delovalo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kako ne dela če dela. Samsung, Huawei.
Si vsaj preizkusil, kar sem ti svetoval ali to govoriš na osnovi tega, kar si prebral.
Guglov koledar uporablja, onega drugega nisem poizkusil, telefon rabi žena celodnevno za biznis in glih ne vriska od veselja, če se jaz uro igram z njim, je pa vztrajna v gušenju, zakaj je pozabila na RD od "Jožice", meni pa odkrito povedano dol visi za to opozarjanje.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Dogodki so not, jih tudi prikaže, opomni pa ne - ne zacingla in ne da opomnika. Ostalo deluje - verjetno, ker žena drugače ne vpisuje dogodkov v koledar. V koledarju je vse odkljukano in aktivno - prikaži RD, opozori na RD,...
Samsung, Šaomi, Honor - zadnja 3 leta, prej na predhodnem Honorju je še delovalo.
Ali imaš obkljukan tudi My Calendar? Imel sem isti problem, v koledarju je prikazan rojstni dan, opozorilo pa ni. Potem sem videl, da nimam obkljukanega Mojega koledarja in morda je problem v tem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mat

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ali imaš obkljukan tudi My Calendar? Imel sem isti problem, v koledarju je prikazan rojstni dan, opozorilo pa ni. Potem sem videl, da nimam obkljukanega Mojega koledarja in morda je problem v tem.
Žal ja, mogoče je problem, da sta odkljukana dva (mogoče celo 3je) koledarja, pa se to kaj tepe.

Bom ji danes zvečer vzel telefon, pa se igral. :(
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
486
-192
28
Guglov koledar uporablja, onega drugega nisem poizkusil, telefon rabi žena celodnevno za biznis in glih ne vriska od veselja, če se jaz uro igram z njim, je pa vztrajna v gušenju, zakaj je pozabila na RD od "Jožice", meni pa odkrito povedano dol visi za to opozarjanje.
Sedaj se boš moral odloćit kaj bi rad. Ali tukaj jokal in poslušal njeno gušenje ali pa ji enkrat vzel telefon in ji ga zrihtal.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
486
-192
28
Ali imaš obkljukan tudi My Calendar? Imel sem isti problem, v koledarju je prikazan rojstni dan, opozorilo pa ni. Potem sem videl, da nimam obkljukanega Mojega koledarja in morda je problem v tem.
Ravno danes dobil opomnike od kolega, ki ima jutri rojstni dan. Jaz My Calendar nimam obkljukan v googlovem koledarju, prav tako ne stikov za opozarjanje rd. Imam pa poleg tega naložen še acalendar. Pa me je ta danes trikrat opozorilo. Najprej iz telefonskega koledarja potem iz googlovega, pa še iz acalendarja. Tako da sem moral dat obvestila na tiho, da mi jih samo pokaže v opravilni vrstici. Imaš pa možnost opozarjanja ali preko alarma ali preko maila. Prav tako kdaj da te opozori: časovno, teden prej, dan prej, uro...
Ja treba ga bo vzet v roke in se igrat dokler ne rata.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver