Opis fotografije

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Poskeniral sem nekaj družinskega arhiva.
Večina oseb ni več živih. Vendar svojci o njih se vejo nekaj podatkov.
Pod kaj sedaj to zapisati v arhiv, da bo kasneje to čim lažje prebrati .
Če je ena oseba na fotografiji , lahko napišem ime in priimek, pa mogoče še leto rojstva ali slikanja kar v za ime datotete. Če pa je več oseb na fotografiji , pa to ne bo več "berljivo" . Ali se samo meni tako zdi.
Dodal bi še dekliški priimek,oziroma priimek po poroki, domači naslov, hišno ime, leto rojstva, smrti, sorodstvena povezava....
Ali lahko to naredim kar v kakšnem office programu, picasi?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz to delam v Picasi. Vprašanje je, kako dolgo bo še na voljo... Dam pa ključne besede pod "tags" (uporabljam ENG verzijo) in predvsem za slike projektov. Recimo če imam sliko nekega senzorja na silosu, bodo pod tags št. projekta, država, kraj, tovarna (oz objekt), območje objekta, naprava, detajl.

Tako lahko na koncu filtriram slike samo ventilov, ali samo slike iz določene tovarne, ali na primer Tajske itd.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Ok, bi to naredil najraje kar v picasi 3 . Predvidevam, da bodo ti Tagsi potem vidni tudi v drugih programih in se bodo kopirali skupaj s fotografijo.
Imam slovensko verzijo, to narediš spodaj desno v predzadnji ikoni? Vidim da se potem to vidi tudi pod lastnosti, podrobnosti, oznake.
Če to ni ok me prosim popravite. Bi rad nekako ohranil "stoletje" stare slike, oziroma jih pripravil za delitev naprej.
Mogoče bo pa nekoč nekdo naredil družinsko drevo tudi s pomočjo teh slik.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Tag, ki ga vpišeš v Picasi, se ne zapiše v originalno JPG datoteko (to se mi pri Picasi zdi bistveno, da originalne datoteke ne spreminja), se pa zapiše v fotko ko jo v Picasi izvoziš. Žal pa ta zapis ni zapis v EXIF polja ( https://en.wikipedia.org/wiki/IPTC_Information_Interchange_Model ) in verjetno v drugih programih ni viden (v programu IrfanView naprimer tudi ni, je pa viden naprimer v progamu EXIFER).
Meni se to sicer ne zdi problem, saj pri vsaki menjavi (ali pri nakupu dodatnega) PCja izvozim celotno bazo iz Picase ( Back up Pictures to an external hard drive or a networked drive Using the Picasa Backup tool: ), Picaso na novem PCju instaliram in uvozim celo bazo, pa imam spet vse tage, obraze, obdelave, itd.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zaupanje picasi in podobnim programom se mi zdi podobno, kot bi še vedno shranjeval na diskete:)
Problem nove tehnologije je, da danes je, jutri pa tega ne zna noben več prebrat.
en moj predlog, v ime datoteke vpišeš samo res glavne podatke. vse ostale podrobnosti pa recimo v en word ali še bolje txt. Pač če gledamo z vidika, da bo to čez 20 let nekdo še hotel pogledat.
pa brez 3+kratnega backupa tudi ne bo šlo;)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.934
5.208
113
čez 20 let bojo gledali edino slike na papairju.
Digitalnih takrat nebo več. Oziroma je potrebno preveč bakcupov, da bo ziher.
Slika na papirju je še vedno najboljša varjanta
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Slike bodo itak šle na papir. Oziroma so tam nekatere že več kot pol stoletja.

Ali telebana naučite popraviti poškodovano sliko?
Nekaj sem se igral s picaso, pa mi ni ok izpadlo. v PS in drugje pa še nisem probaval.
Kako recimo tole sliko popraviti v neko "izvedbo" pred desetletji.
Je kdo to pripravljen narediti "prostovoljno" ( pa še z nekaj podobnimi slikami) ali pa mi povejte kak trik kako tole spraviti v neko boljšo obliko pa da ne bom eno uro ob sliki sedel. Pa ne rabim v nulo slike, samo ta velike packe/poškodbe bi rad "skril"

Slika je sicer večja, sem jo resizal za alter. Lahko jjo pošljem po mejlu.
2445902-VelepecFranc?kopija(Large).jpg
 

Priponke

  • 2445902-VelepecFranc?kopija(Large).jpg
    2445902-VelepecFranc?kopija(Large).jpg
    97,7 KB · Ogledi: 463
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Ves kaj. Ce bi bi jaz ženska bi dobil poljub.
Tako pa lahko dobiš pivo. Ce se seveda kdaj srečamo.
Vec pa mogoce na zs, ko se enkrat lotim teh slik. Saj jih ni veliko, samo ce imas takole popravljeno je cisto druga pesem kot pa tiste poskodbe na njej.