Opel - trokiranje med vožnjo

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pozdravljeni!

Doma imamo 2 opla (Combo in Astra), oba z motorji 1.7 dti (75KM), prvi letnik 2004, drugi 2002.
Oba imate sedaj okoli 105.000km prevoženih.

Pri obeh opažamo pri vožnji po AC (pri pospeševanju in tudi ob normalni vožnji) rahlo "trokiranje" - kot, da bi motor za trenutek izgubil moč, potem pa normalno naprej.

Težave zaradi goriva smo nekako izključili (filter nafte je bil zamenjan okoli 10.000 km nazaj), saj se na isto gorivo vozi še tretji avto (opel vivaro), kjer pa nismo opazili nobenih napak oz. trokiranja (prevoženih okol 65.000km).
Comba smo tudi tankali na OMVju in ni opaziti nobenega izboljšanja po 3/4 porabljenega tanka (drugače tankamo pri enem privatniku v bližini, ki ima Petrolovo gorivo).

Kakšna ideja, kaj bi lahko bilo?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.155
2.341
113
v lokalni ostariji
podoben problem imam tudi jaz.. meni hudicek velikokrat crkne pri speljevanju (ko pohodim gas ga zmanjka... kot da bi bila "lajtnga" zamasena)...
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
podoben problem imam tudi jaz.. meni hudicek velikokrat crkne pri speljevanju (ko pohodim gas ga zmanjka... kot da bi bila "lajtnga" zamasena)...

Popolnoma enal problem na VW (zmanjkovalo moči, malo ga trokiralo, mogoče celo malenkost nemiren tek v lerlaufu), v nedeljo kapituliral
jezen.gif