onemogočanje uporabe računalnika

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
okej, mulci znajo zaobiti geslo (bootcd ipd) zato me zanima naslednja komanda "net user JohnDoe /time:M-F,09-17". ali lahko tole stauhajo, kje in kako zbrisati tole? sem pobral z neta...uporabniku john...se dovoli zagnati računalnik med ponedeljekom in petkom med 0900 in 1700. kako hitro bi tole onemogočili? in kako preprečiti brisanje tega "stavka"?
ker geslo na bios /zagon jim tudi ne bi dal, ker bojo (kot so pametni/neumni) samo resetirali baterijo in pacali naprej...ne glede na napačen datum...
za kakšen dober program pa tudi še nisem slišal. ja, mulc je pameten trinajsletnik. in obseden z računalnikom. in ne, ni moj, moja stranka "obupuje"...

hvala
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Kaj ma tu za obupovat? Naj najprej red doma nardi kot ga starš mora. Če se mali ne drži pravil se mu fizicno onemogoči dostop do računalnika ali ga odstrani. Zraven pa še druge ugodnosti ukine.
Rešeno.
Glede reseta baterije kišto pod plombo ali klucavnico. Ce je poškodovana še dodatne stvari ukinit. Pa bo hitro pogruntal kdo je šef v družini in koga se uboga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: pep in Marburg

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
okej, mulci znajo zaobiti geslo (bootcd ipd) zato me zanima naslednja komanda "net user JohnDoe /time:M-F,09-17". ali lahko tole stauhajo, kje in kako zbrisati tole? sem pobral z neta...uporabniku john...se dovoli zagnati računalnik med ponedeljekom in petkom med 0900 in 1700. kako hitro bi tole onemogočili? in kako preprečiti brisanje tega "stavka"?
ker geslo na bios /zagon jim tudi ne bi dal, ker bojo (kot so pametni/neumni) samo resetirali baterijo in pacali naprej...ne glede na napačen datum...
za kakšen dober program pa tudi še nisem slišal. ja, mulc je pameten trinajsletnik. in obseden z računalnikom. in ne, ni moj, moja stranka "obupuje"...

hvala
Ni mi čisto jasno kako boš s tem ukazom rešil zadevo, če mulc z bootcdjem nov vzporeden op. Sistem zalaufa.
Na routerju poglej, če imaš možnost blokirat net na userju ali MAC naslov.
 
Nazadnje urejeno:

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Kaj ma tu za obupovat? Naj najprej red doma nardi kot ga starš mora. Če se mali ne drži pravil se mu fizicno onemogoči dostop do računalnika ali ga odstrani. Zraven pa še druge ugodnosti ukine.
Rešeno.
Glede reseta baterije kišto pod plombo ali klucavnico. Ce je poškodovana še dodatne stvari ukinit. Pa bo hitro pogruntal kdo je šef v družini in koga se uboga.
Ze, ze; kaj pa otrokove pravice, pa poseg v duso nebogljenega in noro/pametnega otrocicka, pa onemogocanja rasti otrokovega dusevnega razvoja? Otrokom se mora omogociti vse, kar si zaprdnejo. Tudi tetovazo, ce otrok tako zahteva
Lp
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
ok, za vzgojo jest nisem pravi naslov :) morajo to starši sami pogruntati ali se dogovoriti...blokada neta je sicer opcija, če mulc nabija samo mrežne naslove. če ma pa kej lokalnega...pa smo spet v riti :)
z bootcdejem sicer ne moreš igrati, le geslo bolj kot ne na izi odstraniš. tega net ukaza ne moreš zbrisati, če ne veš kako. mah, mulci...in njihove pravice. dolžnosti so jim pa pravljice (nimam otrok, ne smem pametovati...)
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.194
3.351
113
Če starš nima avtoritete in če ni tako kot on reče, je vse ostalo čisti fail. Vsaki nadaljni ukrepi so zgolj zdravljenje posledic kot pa preprečitev le teh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: pep in Kamele0N

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
In slej kot prej uide izpod kobtrole. Pol pa froc starse šeta kot pesa po parku
 

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Če ima fizični dostop do PCa in nekaj znanja potem mu je praktično nemogoče onemogočiti delo z njim.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
ok, smo zabluzili z pravicami in dolžnostmi otrok...mene zanima tehnična plat uporabe ukaza. kako hitro bi pogruntal, kako jo zbrisati :)