OMV MaxxMotion Diesel

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Nafta je identična. Dodatek se vlije naknadno. Kdo, kdaj, koliko...žal ne bi vedel.

Bučke. Imaš dokaz ali je to šank info? Mam kolega ki redno hodi na Dunaj po derivate za omv.

kakšne derivate?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Kolker vem je iz Dunaja (Schwechat) samo 100oktanc....
sprasujem se.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Sam dejstvo je da prov antigripante nima veze stem kdaj nafta zmrzne...samo maže
smile-1.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Nafto in bencin.

in na Dunaju pridelujejo svojo nafto?
ali pride iz enakih držav nafta na Dunaj in v Slovenijo.
Večinoma države izvoznice nafto boljše kvalitete prodajo za export zaradi višje cene, (cena/kvaliteta) in slabšo kakovost pustijo na domačih tleh. To je preverjena informacija, servisa Nissan Dubai, kjer sem vsaki dve leti. Imajo nafte na pretek, z bencinom perejo asfalt, voda v plastenki je dražja kot nafta, vendar je kvaliteta nafte doma zelo slaba. To je povedal tamkajšnji tehnolog na servisu, ne govorim na pamet.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
<object width="640" height="505"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/5fKxLOTVEnI&hl=en&fs=1&hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/5fKxLOTVEnI&hl=en&fs=1&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

Tole je zdaj kao res ker je blo na youtubu pač? Niti enega dokaza, testa itd. Pač bluzi nekaj v tri dni. Kot pri večini njegovih posnetkov
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Sam dejstvo je da prov antigripante nima veze stem kdaj nafta zmrzne...samo maže
smile-1.gif

Sem kje to napisal/trdil?

Govorimo o aditivih v gorivu, o bolj kvalitetnem dizelskem gorivu, napisal sem, da bi več profitiral z 1 dcl Antigrippante, na katerem področju pa nisem specificiral.

In ja, antigrippante kolikor se spomnim nase veže vodo in jo tako porazdeli na bolj prebavljive količine in tako dizel vžiga bolje kot brez. Prej nisem napisal ZDAJ sem.
smirk-1.gif
Alter pa interpretacija napisanega jao.... skoraj slabše kot predlog s/z.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Kje sem pa rekel da imajo na Dunaju svojo nafto?

če nimajo svoje in imajo Azerbajđansko kot mi, zakaj potem teza, da imajo boljšo?
Torej vseeno ali toči Petrol cisterno v Kopru ali jo vozi Omw iz Dunaja, nafta je enaka v osnovi. Pa ne leti to samo nate, ampak na vse ki trdijo da je kje boljša nafta.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
če imaš kdaj čas, pridem z epruvetami, kupima antigripante v trgovini in videl boš da vode ne veže niti 10 sekund.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Dihaj malo, jaz samo pravim da ni vse iz Sermina pripeljano na bencinske servise po drzavi, ne glede na barvo servisa. V vse ostalo se ne spuščam, sploh okoli kvalitete, katera zelo niha. Pred časom sem porabil nafte cca 2000L/teden pa se je kvaliteta zelo poznala.
Over&out from here. Lp
pozdrav.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja bmk kaj si ti misliš, jaz sem ga večkrat priporočil in od dveh dobil pozitivno mnenje ravno zaradi zimskega hladnega vžiga, da je bolje.

Ne prodajam ga, še uporabljam redko zaradi bencinarjev.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
mene bmk kaj ti govoriš, in to je, da ker 25 porazdeli vodo avto lepše vžge- to so čenče in je v praksi nemogoče
ker pa 25 čisti obloge v injektorjih in posledično zaradi tega pride do lepšega razprševanja goriva kar botruje lepšemu vžigu to je resnica in logična reakcija injektor cleanerja
da 25 enakomerno porazdeli vodo in avto lepše vžge je pa nemogoče in zato tale tvoj bmk samo kaže na to koliko soli imaš v glavi ko nekaj pišeš in govoriš o stvareh katere očitno zelo obvladaš

torej po tvoje 25 antigripante veže vodo in avto lepše vžiga?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.050
113
SV SLO
Bolj kot dizel je problem bencin in nepravo število oktanov. Sploh je to problem pri novih turbo mlinčkih 1.0 1.2, .... Če ima bencin prenizko oktansko število se vžiga nekontrolirano in motor začne klenkat posledično pregrevat v območju svečk. Zdaj posledica tega je lahko da ob nepravi uporabi svečk le te lahko razpadejo(spodnji del) v motor. Posledice pa so lahko katastrofalne.

Madžarska ima sploh zelo nekvaliteten bencin posledično tudi madžarska naftna družba prodaja nekvaliteten bencin pri nas. na Madžarskem zaradi nekvalitetnega goriva ne moreš kupiti določenih motorjev recimo 1.2 turbo pureteh motorjev( Citroen, Opel, Peugeot), ker ju oktansko število njihovega 95 oktanskega (deklariranega) manj kot 92 (v realnosti).
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Se pravi deluje? In kje je potem problem?
hysterical-1.gif


Ne spomnim se jaz original opisa in sem tako tudi napisal. Najdi ga pa kopiraj in prilepi. Delovanje je potrjeno, zakaj bi potem samo delno držalo? Sicer še vedno ok, vendar se strinjam, da ni prav če je to v opisu.
ne-ne-1.gif
 

Pametni

Pripravnik
2. maj 2016
144
17
18
Hja, v navodilih mojega avta (novejši turbodizel) piše, da mora gorivo ustrezati normi EN 590. Pri nas ni mogoče kupit dizel goriva, ki te norme ne bi dosegal ali presegal.

Premium je samo marketinški trik, da tistim z večjo kupno močjo pač več poberejo. Ne rečem, da premium gorivo nima višjega cetanskega števila ali raznih aditivov, ampak če bi bili potrebni, bi to predpisal proizvajalec vozila.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Pred leti (15+) sem bil službeno v Kopru...državne rezerve, vozijo/jemljejo od njih vsi. Sem takrat v nadzornem centru vprašal, kje imajo pa kurilca (so zgleda komaj čakali, da kaj takega vprašam) in so padli v smeh.
Poznaš koga, ki pri nas vari nafto, mogoče kak avtsrijec, hrvat, nemec, madžar? Šment..od kje potem gorivo, če država nima naftovoda?

Ni to kruh, da bi vsak imel svojo privat pekarnico.

Če tvoj znanec hodi po gorivo v Avstrijo se jim verjetno stroškovno bolj splača oz.so tam pogodbeno vezani.