Omejitev uporabe starega gsm otroku

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Katero aplikacijo uporabiti na starem s3 neo s Kitkatom da bi otroku lahko nadziral uporabo telefona.
Family Link zahteva Android 5.
Zaenkrat v telefonu se niti nima simke, čeprav že kako leto navija za njo.
Ali ji časovno omejim uporabo celega telefona, ali samo wifija ali pa celo uporabo posameznih app.
Med tem ko 6. razred zahteva telefon že v šoli, ga 4r razred se ne.
 
22. jul 2007
12.770
1.299
113
123
Pa menda boš reskiral za malo novejši rabljeni telefon in boš lahko uporabljal family link, pa še otrok ti bo hvaležen ko bodo igre hitreje delovale ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
pri nas tudi 4 razred. simko ima že 2 leti, ker se je sam z busom vozil na krožke ali če je sam doma, da lahko pokliče na pomoč. in befel, da nima kaj klicarit BV. ima tudi viber, ki mu pač dela, kadar je kje na wifi, mobilne podatke ima pa izklopljene, ker to bi žrlo enote, da sploh veš ne kje pa kdaj (imam navaden predplačniški paket, kjer je vsaka enota 4cente). v praksi to pomeni, da ima telefon, ampak ker kliče, samo če je kaj nujnega, kar je ob svetem nikoli, samo nalagam denar, da simka ne propade.

kar se tiče časovne omejitve, je pol ure na dan zvečer po večerji, če čez dan vse ok. kaj takrat počne, je meni vseeno. ali se preko viberja zgovarja ali igrice špila ali bilokaj. ponavadi oboje, ker s prijatelji skupaj kaj igrajo pa zraven razglabljajo. edina omejitev je tu, da ne dovolim igric, kjer se streljajo. seveda ima kje kako naskrivaj naloženo, ampak nobene tiste res preveč nazorne. brawl stars špilajo, pa zdaj je že ena druga aktualna. pa minecraft, ki v osnovi čisto ok, samo pol so neki zobmiji pa to. valda bodo fantje kaj tacga špilal. nalaga zadeve sam po svoji pameti, kdaj smo že kaj brisali, zdaj ve, kaj se sme in kaj ne in včasih vpraša za kako igrco, če bo šlo skozi (varianta ta pa ta imata tudi to igrco), ker sam ne upa več. kdaj pa kdaj ima dovoljeno več časa, teh pol ure je bazičnih. da lahko nekaj odvzameš ali pa nekaj dodaš glede na potek dneva.

dobil je xiaomi redmi 8. zdaj je zunaj 9. rang 100€. vse mu dela, nič ne jamra, da kaj prepočasi ali nagaja ali kaj podobnega.

family link ne vem kaj je. da bi nekaj sledila telefonu ali preverjala natančno kaj počne tudi ne. nikdar skrivaj ne berem sporočil ali upravljam z njegovim telefonom. mu rečem, če lahko malo pogledam in ni problem. vmes malo vprašam, kako pa kaj pa itak vse zgoflja, kako on zdaj to mašiino uporablja, da sploh vem, koliko obvlada te zadeve pa kdaj moram postati bolj previdna. socialnih omrežij pa tudi ne dovolim. teži, da bi bil jutjuber pa facebook pa tik tok. teh neumnosti pa ne pustim. torej nima svojega računa ali teh aplikacij naloženih

no, tako je to pri nas. ne vem ali je prav ali ne, vsak ima svoje poglede na te zadeve, ampak zanekrat nam zadeva nekako špila. povsem enak je režim za 6 letnika. tudi ima simko in enaka pravila, samo ker je bolj samosvoj, je celokupno manj na telefonu, tako pač je... zanimivo pa je, da si on ne želi streljačin ampak kakih puzzle variant.
 
Nazadnje urejeno:

zejko2

Pripravnik
25. jul 2020
27
40
13
pri nas tudi 4 razred. simko ima že 2 leti, ker se je sam z busom vozil na krožke ali če je sam doma, da lahko pokliče na pomoč. in befel, da nima kaj klicarit BV. ima tudi viber, ki mu pač dela, kadar je kje na wifi, mobilne podatke ima pa izklopljene, ker to bi žrlo enote, da sploh veš ne kje pa kdaj (imam navaden predplačniški paket, kjer je vsaka enota 4cente). v praksi to pomeni, da ima telefon, ampak ker kliče, samo če je kaj nujnega, kar je ob svetem nikoli, samo nalagam denar, da simka ne propade.

kar se tiče časovne omejitve, je pol ure na dan zvečer po večerji, če čez dan vse ok. kaj takrat počne, je meni vseeno. ali se preko viberja zgovarja ali igrice špila ali bilokaj. ponavadi oboje, ker s prijatelji skupaj kaj igrajo pa zraven razglabljajo. edina omejitev je tu, da ne dovolim igric, kjer se streljajo. seveda ima kje kako naskrivaj naloženo, ampak nobene tiste res preveč nazorne. brawl stars špilajo, pa zdaj je že ena druga aktualna. pa minecraft, ki v osnovi čisto ok, samo pol so neki zobmiji pa to. valda bodo fantje kaj tacga špilal. nalaga zadeve sam po svoji pameti, kdaj smo že kaj brisali, zdaj ve, kaj se sme in kaj ne in včasih vpraša za kako igrco, če bo šlo skozi (varianta ta pa ta imata tudi to igrco), ker sam ne upa več. kdaj pa kdaj ima dovoljeno več časa, teh pol ure je bazičnih. da lahko nekaj odvzameš ali pa nekaj dodaš glede na potek dneva.

dobil je xiaomi redmi 8. zdaj je zunaj 9. rang 100€. vse mu dela, nič ne jamra, da kaj prepočasi ali nagaja ali kaj podobnega.

family link ne vem kaj je. da bi nekaj sledila telefonu ali preverjala natančno kaj počne tudi ne. nikdar skrivaj ne berem sporočil ali upravljam z njegovim telefonom. mu rečem, če lahko malo pogledam in ni problem. vmes malo vprašam, kako pa kaj pa itak vse zgoflja, kako on zdaj to mašiino uporablja, da sploh vem, koliko obvlada te zadeve pa kdaj moram postati bolj previdna. socialnih omrežij pa tudi ne dovolim. teži, da bi bil jutjuber pa facebook pa tik tok. teh neumnosti pa ne pustim. torej nima svojega računa.

no, tako je to pri nas. ne vem ali je prav ali ne, vsak ima svoje poglede na te zadeve, ampak zanekrat nam zadeva nekako špila. povsem enak je režim za 6 letnika. tudi ima simko in enaka pravila, samo ker je bolj samosvoj, je celokupno manj na telefonu, tako pač je... zanimivo pa je, da si on ne želi streljačin ampak kakih puzzle variant.
Ne se hecat. Pri teh letih imajo že telefone, saj to ni normalno več.

Ni čudno, da vsi inovatorji, poslovneži dovolijo telefone pri 16+ letih in še takrat jih dobro naučijo zakaj se socialnih omrežij ne uporablja. Med tem, ko mi ovce dajamo pa drogo otrokom že v 4. razredu, ki nimajo kaj delati s telefonom!

Če smo že takšne ovce, vsaj ne kupit telefona dragega. Xiaomi tudi sam priporočam ga imam že 4 leta cena cca. 150€.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Jabe, naša 4r hodi peš v šolo, ko je doma ima na voljo stacionarni telefon kamor jo lahko tudi midva pokliceva v šoli ne rabijo GSM. Ima yt in nekaj neproblematičnih igric.
Je pa padla "notri" in bi se rada znebila tega "skrivanja" telefona.
Poba v 6r hodi z busom, simko ima že kakšni 2 leti (bob 4c), težav s tem ni bilo nikdar. Podatke ima izklopljene. Do letošnjega šolskega leta je bil pogosto cele tedne brez telefona, sedaj ga mora imeti v šoli ker se učijo dela na daljavo(če pride do tega, lahko bi imel tudi tablico, pa ni nobene pri hiši, lahko bi imel laptop, pa ima ne bo tega s seboj vlacil....
Njemu sem lahko naložil family link ker je na android 5.
Pač pri nas se telefoni "dedujejo"
We wachingyou, če ne drugega ji bomo pač fizično vzel telefon. Za moje pojme imajo otroci itak preveč pravic in premalo dolžnosti,ampak nekateri so drugačnega mnenja ;)
.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Me srbijo prsti da bi to naredil, ampak se teh postopkov bojim kot hudič križa.
Se bojim da že USB kabel za povezavo PC gsm ne bo pravi. Potem bo pa se ob ali pa GSM kaj manjkalo. Adb že vidim da si moram naložiti.
Ker če nekje nekaj zajebem, potem gre telefon v kanto če prav razumem. Res da ni vreden bistveno več kot 10 evrov, ampak....
Nisem ravno nek mobi/pc freak za take stvari.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Tavelka 12 let, tamal 9 noben s telefonom. Za dolgočasenje je tablca, za klicanje stacionarc. Se ve do kdaj je pouk, treningi. Zaenkrat ni niti potrebe niti resne želje. Ajd mal probata vsake par mesecev sam se pomenimo.
Zakaj je tako?
Vidim njihove vrstnike, ko so 24 ur na telefonih. Pa igrce pa tik tok pa.... Nš prleti v to grupo s kolesom, rolko, boardom, kako sekiro, vejnk (2m stran je gozd) in ga gledajo k čudo. Edin minus je, da potem iščem orodje povsod. Tudi zmanjkal je že kaj. Sam se samo nasmejim. Otroc se znajdejo in že kaj sami naredijo. To mi je všeč. Ne pa soseda k se afna na tik toku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Me srbijo prsti da bi to naredil, ampak se teh postopkov bojim kot hudič križa.
Se bojim da že USB kabel za povezavo PC gsm ne bo pravi. Potem bo pa se ob ali pa GSM kaj manjkalo. Adb že vidim da si moram naložiti.
Ker če nekje nekaj zajebem, potem gre telefon v kanto če prav razumem. Res da ni vreden bistveno več kot 10 evrov, ampak....
Nisem ravno nek mobi/pc freak za take stvari.
realno nimas kaj zajebat. Ti telefoni, tut ce vse povozis, majo bootloader, ki je vedno prisoten (tisti download nacin) tako da lahko poflashas stock rom nazaj preko odina.
Dejansko je edina stvar, ki jo mors nardit to, da poknes gor custom recovery (twrp ali kaj takega). Iz tam lahko potem zip fajl, kjer je rom, poflashas in je to to.
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Evo, imam isti S3 Neo, pa mi na njega nikakor ne uspe spravit TWRP preko Odina (nedeljsko dopoldne spušil za to), da bi potem lahko naložil LineageOS. Preiskal xda forum, pa se mi iskreno povedano ne da več.
Pač otrok ne bo imel Family appa gor.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Sem hojnikb kar zs poslal če bi mi on to naredil za pametno ceno. Sicer bo smrketa še kako leto fizično precej časa brez telefona. Ali pa bom probal kak app naložiti, da bo samo zvečer eno uro prizgan
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Evo, imam isti S3 Neo, pa mi na njega nikakor ne uspe spravit TWRP preko Odina (nedeljsko dopoldne spušil za to), da bi potem lahko naložil LineageOS. Preiskal xda forum, pa se mi iskreno povedano ne da več.
Pač otrok ne bo imel Family appa gor.
Morš najdet taprav twrp, ker s3 neo ma več internih različic. Mogoče si flashal napačnega.
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
To vem. Imam sony kamero.
Težavo imam, ker imam zaklenjen bootloader in ko želim naložit TWRP, mi ne glede na to katero verzijo želim naložit iz tu: https://dl.twrp.me/s3ve3g/
se ne zgodi nič.
Probal preko Odina, ne gre naložit TWRP. Probal naložit LineageOS ROM -> ne gre.
Probal preko SDK platforme, tudi ne gre.

Pregledal kup tutorialov na youtubu, pa se mi ne da več.

Pred 10 leti sem se na takratnem ZTE Blade-u še zafrkaval s temi ROM-i, zdaj se mi pa ne da več.
 

zejko2

Pripravnik
25. jul 2020
27
40
13
Beri malo in boš videl. Logično je, da ne dovolijo. Je za rajo, naredimo jih odvisne. Kdaj so se nazadnje vaši otroci igrali zunaj, brez da bi starši bili zraven!! Mi smo bili 24/7 zunaj. Prišli ponoči domov. Mi jim pa porinemo telefone v roke, bravo starši

GLEJ SPODAJ


 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Vsak dan. Ti si spet eden izmed extremistov. Kot da je eno ali pa drugo.
 
5. apr 2015
1.332
690
113
Baje obstaja komuna za odvisneže od interneta, telefonov, skratka ekranov pod 15 oz 18 let. Baje je worse case, ko kliče mami k kosilu in jo 11letni otrok zmerja z kur*o psico nej crk*e že enkrat. In da so overcrowded v tej komuni in premalo osebja.

Vsak starš se pomoje ne zaveda nevarnosti, ki jih lahko predvsem povezava v splet lahko povzroči. Od igric do youtuba do tiktoka do predatorjev do itd...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
To so starsi, ki so v glavnem "falili" z vzgojo. V mejah razuma in pod "nadzorom" se lahko ukvarjajo z marsicem.

Kot da bi rekli da otroci, ki ne uporabljajo pametnih naprav, bodo pa popolni. Vsakega otroka lahko zafuras s kakrsnokoli vzgojo.