Olje ---> dizl?

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Očitno gre
( več )

The innovative biofuel
recotrol® natural green diesel

is the worldwide first vegetable oil-based diesel fuel to bind more CO2 than is released in the entire life cycle of the oil plant. The green diesel is designed for every standard commercial diesel engine. Produced by means of a natural mixing procedure, it is not subject to chemical conversion or industrial treatment. Derived from crops with long-term farming contracts, the vegetable fuel has a certified sustainability and, together with an exemplary and proven environmental performance, can be marketed at a profitable fixed price.

recotrol consists of 70 percent vegetable oil and 30 percent biodegradable diluting agent (recoditiv®). The vegetable oils can be harvested from various oily plant seeds such as rape, sunflower, camelina and jatropha. The mean oil content of the plant seed is 30-45 percent, depending on the type of plant. The oil is pressed out of the seeds and the residue, or seedcake, can be processed as food or industrial feedstock. The extraneous plant matter (roots, stems, leaves, seed cake) can be converted by means of pyrolysis to biochar, a soil conditioner used in farming, with permanent carbon binding (microorganic decomposition of the carbon contained in the biochar is zero).

The diluting agent ensures optimal ignition and combustion of the purified native vegetable oil as well as optimal stability for storage purposes. Moreover, it allows the viscosity of the fuel to be adjusted to the required level. The proportion of the diluting additive in recotrol fluctuates according to external temperature (summer or winter mix).

recotrol – natural green diesel is manufactured locally, without complex plant technology, since the process of blending the additive with the vegetable oil is fairly straightforward, requiring no heavy-duty technology, thereby environment-friendly.

As a substitute for mineral diesel according to DIN EN 590 recotrol – natural green diesel is a useful, ecological alternative.

Torej ostaneta samo še dva/trije problemčiči;
- koliko košta ta dodatek (menda obstaja mineralna oblika, ki se je doda samo 3 % --> desetkrat manj)
- kje dobiti poceni olje
- ali zadeva laufa pri rabljenem olju za cvrtje
grims-1.gif


Jaz sem že malenkost računal in bi za traktor in (recimo) ogrevanje bajte potreboval tam ene 3 - 4 ha oljne ogrščice. Nisem prepričan, da je tole ravno prava pot, mi je pa zanimiva
zmaga.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
a ti si pa izpod skale prlezu??!?

na navadno olje za cvrtje delajo (poleti pri višjih temperaturah) BP traktorji in avtomobil s linijskimi bosch pumpami. en tipičen primerek je MB 190D

drugače pa biodiesel mešajo navadnemu dizlu že zelooo dolgoooo
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
a ti si pa izpod skale prlezu??!?

Pomojem je bla tale scena
hysterical-1.gif


 
Nazadnje urejeno:

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Ne istrčavaj pred rudo. Povej kateri del prilepljenega besedila ali pa čtiva na povezavi ti ni razumljiv, ti bom prevedel/razložil.

Pa da ne bom samo zajedljiv, kot je navada v tehle logih:

recotrol je mešanica 70% rastlinskega olja in 30% biorazgradljivega dodatka za redčenje olja, ki je tako postalo uporabno kot pogonsko gorivo brez posegov v motor kot je to bilo do sedaj v primerih, ko se je kurilo čisto rastlinsko olje (predogrevanje olja ali vžig in dvig na delovno tempraturo na nafto, potem pa preklop na olje) ali čisti biodizl (najmanj menjava tesnil in pumpe). Pred tem pa naj bi dotična firma imela razvit mineralni dodatek olju, ki se ga je dodajalo samo 3 %, vendar to ni bilo v skladu s filozofijo obnovljih virov.

Me pa pošteno zanima kako se tole dejansko obnese v praksi. Pa če bi izumitelji tega dodatka tako olje nalili v svojega merđota...
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Tole pa najbrž razumete samo posvečeni iz notranjega kroga, ker meni ni niti približno jasno kaj si hotel povedat
confused-1.gif


Samoobramba; gole pištole niso moji najljubši filmi, pa ne poznam ravno vseh scen na pamet
grims-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Teb bo zlomil vrat na stropu k boš odkril plinsko turbino na Abrams tanku (podobna poganja tud Hueya) k lavfa na vse kar lahko gori ( benz, diesel, alcohol plin,.....)
 

binebane

Fizikalc
30. avg 2012
1.229
0
36
Citat:
Uporabnik SamSvoj pravi:
Jaz sem že malenkost računal in bi za traktor in (recimo) ogrevanje bajte potreboval tam ene 3 - 4 ha oljne ogrščice. Nisem prepričan, da je tole ravno prava pot, mi je pa zanimiva
zmaga.gif
probaj računat z industrijsko konopljo
mogoče jo boš potreboval malo več ampak bo olje stranski produkt in če boš prodal vlakna boš imel dvojno korist
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik SamSvoj pravi:
recotrolŸ natural green diesel

To je produkt, s katerim nas hoče Monsato, pa tudi Iluminati, podjarmiti in zasužnjiti, še prej pa zrihatati posle v miljardah za farmacevtski lobij, ki nam bo prodajal zdravila. NIKAR ne uporabljaj tega!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik SamSvoj pravi:
Ne istrčavaj pred rudo. Povej kateri del prilepljenega besedila ali pa čtiva na povezavi ti ni razumljiv, ti bom prevedel/razložil.

Pa da ne bom samo zajedljiv, kot je navada v tehle logih:

recotrol je mešanica 70% rastlinskega olja in 30% biorazgradljivega dodatka za redčenje olja, ki je tako postalo uporabno kot pogonsko gorivo brez posegov v motor kot je to bilo do sedaj v primerih, ko se je kurilo čisto rastlinsko olje (predogrevanje olja ali vžig in dvig na delovno tempraturo na nafto, potem pa preklop na olje) ali čisti biodizl (najmanj menjava tesnil in pumpe). Pred tem pa naj bi dotična firma imela razvit mineralni dodatek olju, ki se ga je dodajalo samo 3 %, vendar to ni bilo v skladu s filozofijo obnovljih virov.

Me pa pošteno zanima kako se tole dejansko obnese v praksi. Pa če bi izumitelji tega dodatka tako olje nalili v svojega merđota...

pa iz cesa je ta dodatek in kako se ga proizvaja ...
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
In ta turbina poganja tvoje gare ....
Ah, jaz cepec; ti se prevažaš okol z abramsom. Viš ko sem bolj kratke pameti, ampak pride pa
aplauz.gif
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Da, tako pravjo švabi na linku. In to olje (dizl) naj bi bilo potem uporabo v vseh razmerah.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

pa iz cesa je ta dodatek in kako se ga proizvaja ...

Švabi z linka pravjo da iz hidrogeniranega olja. Ampak to meni ne gre v račun. Hidrogeniziranje naj bi olje trdilo (margarina ...), ne redčilo. Lahko pa da sem kaj pomembnega zgrešil.
17758-icon_confused.gif

Ampak vseeno bi jaz raje mineralni dodatek ... (sklepam, da gre za kakšen derivat nafte)
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
a ti si pa izpod skale prlezu??!?

na navadno olje za cvrtje delajo (poleti pri višjih temperaturah) BP traktorji in avtomobil s linijskimi bosch pumpami. en tipičen primerek je MB 190D

drugače pa biodiesel mešajo navadnemu dizlu že zelooo dolgoooo

Celo nekateri uporabniki alterja imajo doma "rafinerije".
evil.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Citat:
Uporabnik SamSvoj pravi:
In ta turbina poganja tvoje gare ....
Ah, jaz cepec; ti se prevažaš okol z abramsom. Viš ko sem bolj kratke pameti, ampak pride pa
aplauz.gif

Bil je vidik kako bi lahko postal bolj "neodvisen" od goriva samega....pač energenti gredo vedno bolj gor in gor.......podraži se nafta....ker je zarad tega dražji prevoz in sečnja drv grejo tiud drva gor....pa plin ker je byprodukt nafte....pol hrana gor skoč...

ampak glej....če bi mel "all purpose engine" bi vedno lah jadru na cenejše gorivo.......to je bil moj keč

ker ko bo safet proizvaju ta super duper vegetable oil R ( v krogcu) in k bo vidu da je folk zagrabu in si predeluje avte na ta gorivo.....bo tud on podeblju ceno tega super duper vegetable olja R ( v krogcu).......poglej ceno plina kok se je zvišala k si je vedno več folka ugrajeval plinske inštalacije v motorje....

Minus stroški te ekološkosti....like skurjeni ventili pri nekatewrih avtih....kle boš mel pa generalno motorja k ga boš mogu celga podret pa dihtunge menjat če ne bo primeren za ta "eko dizel".....oz bo čas pokazal kje bo zjebal zasnovo motorja delanga za navaden gorivo ( brez R v krogcu.....)

PLUS DA TI BOŠ MEL POLN TANK TEGA SUPERDUPER DIZA R ( V KROGCU).....fajn......fajn........zmanjkal ti bo pa kruha ker bodo vsi kmetje šli s trebuhom za kruhom v pridelavo tega goriva k bo dobr z njim služt ( se prav ne bo več tok pocen ko se bo vzpostavla veriga marž
sprasujem se.gif
) in noben ne bo hotu več pšenice sadit

Razen če nam uspe nardit s5 plantaže te super duper "oljne ogrščice" z R ( v krogcu) na marsu al pa venri........dokler se ke ne naselmo....pa se kolonija odcepi k angleži 1700 pa še neki od anglije pa nastanejo "američani" pa nam nardijo čajanko a.k.a upor "oljne ogrščice" pa nam jo začnejo zaračunavat iz venere al pa marsa po 300x ceni
grims-1.gif