Olivno olje za kuhanje:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
vidim da je neko zanimanje. Ga bom drugo leto 100 litrov privleko pa prodajal tu po 10€ liter
smile-1.gif
Bom mel dopust plačan.
kaj hrvati majo zlate lističe v olju za 20€ liter?
Grki majo 18€/l najdražje kaj sem videl v trgovinah in da je lokalne proizvodnje. Tale 5l kantica v trgovini 26€ http://www.latzimasoil.gr/products/organic.html Tega je priporočala prodajalka za bolj "občutljive", ker je res nežn. Domačini imajo med 4-6€ natanka ga iz soda pred tabo. Je pa res, da na lefkadi ima vsak za bajto nasad oljk
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Zakintos podobno. Sem jih hecal kolk mešajo zraven navadnega, pa je rekel, da je zanj ceneje ce mu ni treba navadnega kupiti. Nasadi pa kamor pogledaš. Cena seveda precej nizka.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.082
799
113
Ja, saj samo razdalja in transporti so problem in tu mahinacije. Tistim italijanskim šiptarjem iz prispevka še manj verjamem, v Grčijo pa žal tudi vsako leto ne morem. Ostane mi štacuna in tu iskanje ene sprejemljive reči za kuhanje.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Ja, saj samo razdalja in transporti so problem in tu mahinacije. Tistim italijanskim šiptarjem iz prispevka še manj verjamem, v Grčijo pa žal tudi vsako leto ne morem. Ostane mi štacuna in tu iskanje ene sprejemljive reči za kuhanje.

Dokler sem še kupoval olivca v trgovinah, sem po olivca za kuhanje šel v Spar. Imajo eno italijansko, osemkotna litrska steklenica, cena cca 9-10€, imena se ne spomnim, žal. Pa sem dal kupon za 25%, pa je bilo... Tašča pa za kuhanje prisega na Monini...
 
Nazadnje urejeno:
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Ja, saj samo razdalja in transporti so problem in tu mahinacije. Tistim italijanskim šiptarjem iz prispevka še manj verjamem, v Grčijo pa žal tudi vsako leto ne morem. Ostane mi štacuna in tu iskanje ene sprejemljive reči za kuhanje.

a se vas ne zmore več zment pa iti skupaj po takih nabavah? Stroške za benz si razdelite, ste ob 1 dan, če so akcije po štacunah se pa še strošek goriva fino zniža.

druga varianta je da ti ga nekdo nabavi pa po pošti pošlje. sam spet morš vedet katero olje...in to je sedaj nagradno pitanje-..Jaz to prakticiram z eno koloegico, sicer gre za kave, in zadeva pač laufa. Tam bo treba biti malo bolj previden da se flaše ne razbijejo
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Za kuhanje si zrihtaj kokosovo maslo in kuhano maslo ghee.

Ghee najbolje sam doma naštimat dokler se dobi maslo od krav, ki niso vidle silaže in bal.

Kar pa olivca ponucam je pa vedno top klasa iz okolice Trsta. Rabiš dobit enega proizvajalca direktno pa je ta roba okol 10€/l namesto 20.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Tega sem dobil parkrat v akciji. http://www.oliocostadoro.net/en/#
Nazadnje 50% off v tušu
Kupoval sem pa tudi spar vital se mi zdi.
Na etiketi so skoraj vsi isti (hladno stiskano, olive ali pa olja zmešano iz cele eu...) med njimi je potem "glavna" razlika v tem koliko imajo Večkrat NEnasičneih maščob. Več kot je teh, boljše je (tako pravi internet:) )

Za pečenje uporabljam kokosovo (the-nutrition 1400g, free dostava na dom:) )

Ta stari prisegajo na svinjsko mast za pečenje.

Olivno pa kr gre ena flaša na mesec za solate. Pa včasih še malo bučnega za okus.
 

Podobne teme

Odgovori
15
Ogledi
3.566
Gurmanske mojstrovine
Izbrisan uporabnik #9334
I