OLED philips 55”

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Mislim, da se bom odločil kar za Sony AF8 model, sem nekako najbolj "ziher" pa še k ps4 pro verjetno bolj paše :)
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Falit verjetno nemoreš. Sam sem vzel Philipsa, ker sem ga dobil res ugodno glede še na sedanjo ceno. Drugače ga glede izkušenj znancev s to znamko verjetno nebi. Je pa res, da do sedaj programskih problemov nisem imel. Je pa tudi res, da po večini uporabljam box in je tv namenjen samo tistemu kar je najbolje namenjen. Prikazu slike in predvajanju zvoka. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Kje pa si ga kupil, ce ni skrivnost?

Jaz malo gledam cene v avstriji in italiji pa ni videti, da bi bilo precej ceneje kot pri nas...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Vzel sem pri telekomu, ko je imel akcijo ob vezavi za 1080€. Kolikor sem gledal je takrat bila najceneje 1500€.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Realno delata LGjev WebOS in Samsungov Tizen vsaj na novejših modelih po mojih izkušnjah boljše kot katerekoli Android TV. Izjema je edino nVidia shield, ampak takšnega Android TV experienca žal ne dobiš na nobenem TVju (pa še na Shieldu ni vse idealno). Če že Android TV potem je treba dobro preverit, da na konkretnem TVju deluje spodobno in ni kakšnih večjih težav. Je pa res, da imaš na Android TVju kakšen app več (recimo Kodi, če si navajen na njega) in pa integrated Chromecast, ki tudi kdaj prav pride.

Jaz sem imel tudi v ožjem izboru Sonya, ko sem lani iskal 65ko, vendar je bil na koncu skoraj 50% dražji kot LGjev B7 OLED (kupil pri electronics4you v at), tako da sem se odločil za slednjega in mi ni žal niti centa. Sem že v štartu planiral, da bo za predvajanje filmov, serij in ostalega v uporabi zunanji predvajalnik (v mojem primeru Apple TV 4K), ker je to tudi edini način (oziroma je bil do prihoda eARC), da na zvočni sistem spraviš nekompresiran ali breiizgubno kompreisran zvok (Dolby TrueHD, DTS-MA, Atmos, itd.). Šele z letošnjimi modeli prihaja podpora za eARC, pa še tu ima marsikateri model samo 100Mb/s LAN in težave s predvajanjem proper 4K HDR blurayev (po drugi strani pa to na Apple TV 4K z Infuse playerjem deluje vrhunsko, exprerience je super). Sem bil pa sam vseeno zelo pozitivno presenečen nad delovanjem WebOSa in vsaj za Telemachov EON, Youtube in Netflix služi super (pri 4K HDR blurayih z višjim BR pa zna žal zakašljat, pa še vgrajen player ni nevem kaj, s Plexom pa imam tudi mešane izkušnje).

Mi je bilo pa škoda dat malo manj za kvaliteten LCD (četudi QLED) naprav OLEDu. Ko enkrat gledaš OLEDa, LCD nekako ni več to to četudi višji rang s FALD (meni je sicer ta local dimming celo moteč sploh okrog podnapisov, kjer imaš potem glow).

Drugače pa pomoje z AF8 ne moreš preveč zgrešit, če ga dobiš za dobro ceno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.105
860
113
Ne vem, KODI, T-2 app pa se par ostalih ala Youtube, Redbull in so otroc v nebesih, meni pa tudi no hudega :)
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Če je kdo lastnik Philips Oled 803 in je imel zadnjih nekaj mesecev težavo s posodobitvijo daljincev, sem našel navodila, ker jih uradni proizvajalec seveda ne zna napisati tako, da bi delalo:

To update the software on the remote control:

1) Disconnect the TV from the power outlet and remove the batteries from the controls.

2) After 3 minutes return the battery to the remote and plug the TV into a wall outlet. The TV turns on itself or you turn it on with the remote control and let it finish running (wait 2-3 minutes from the start)

3) Press the setting on the large controller

Keep the remote near the TV (1 meter away) during pairing.

If pairing is successful, a message is displayed; if pairing is not successful, it can be restarted.

4) After pairing download options Software update that will be in the same section as Pairing. If the option is inactive (grayed out), the TV will be turned off and on on the remote control. Wait for you to not see the software update photo messages yourself when you continued / Started with the help of a small administrator - now made a software update to check.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Sem imel problem ja in sem ga z istimi navodili rešil. Mi pa drugače ni delovalo samo govorno ukazovanje. Ostalo je vse delalo.

Sam sem gledal enega čeha ali kaj je bil, ko je po teh navodilih šel čez. :)
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Sem imel problem ja in sem ga z istimi navodili rešil. Mi pa drugače ni delovalo samo govorno ukazovanje. Ostalo je vse delalo.

Sam sem gledal enega čeha ali kaj je bil, ko je po teh navodilih šel čez. :)

Ne razumem, kako znotraj firme to ne znajo uredit. Meni se je ob vsakem prižigu pokazal znak za update, samo ni šel skozi, ker ta majhen daljinc "kao" ni bil uprajen. Vse sem probal, samo da bi moral dat baterije ven iz daljinca, tega pa še nisem slišal :).
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Pri meni je različica: TPM171E_R107.001.038.000

Ja sam sem tudi kar nekaj časa iskal preko uradnih kanalov po internetu pa nisem nič našel. Meni je ta majhen daljinec delal normalno kar se upravljanja tiče. Edino, če sem hotel uporabljati glasovno ukazovanje mi je javilo, da ni uparjen s tv in, da tega ne morem uporabljati. Ko sem dal uparjanje pa je vedno napisalo, da ni bilo uspešno. Potem sem pa na youtubu našel rešitev. Sedaj spet dela bp.
 
  • Všeč mi je
Reactions: voznikvozniku

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Najraje bi okoli jurčka, čeprav glede na filtre na mimovrste, niti nevem kaj so razlike med spodnjimi

Nek izbor

1575310217372.png
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
Slika na OLED je boljša.
Če € niso problem potem OLED.
Razliko med LED in OLED lahko vidite v kakšni trgovini kjer imajo oboje razstavljeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash