Olajšava za vzdrževane družinske člane

rajhenburger

Pripravnik
4. jan 2008
95
0
6
Pozdravljeni!
Mi lahko prosim kdo pove kako naj pravilno izpolnim naslednjo vlogo: Vloga za uveljavljanje posebne olajšave za vzdrževane družinske člane


Z bivšo partnerico imava otroka vendar so se najini pogledi na svet preveč razlikovali da bi lahko ostali skupaj. Ona je brez zaposlitve oz. prejema neko minimalno porodniško tako da sva se dogovorila da olajšavo za otroka uveljavljam jaz in razliko ki jo dobim položiva na otrokov račun. Plačujem ji tudi preživnino; a moram tudi to napisati kam? Najlepša hvala za odgovore.
 
Nazadnje urejeno:

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Glede na to kaj si napisal in glede na obrazec bi jaz napisal takole:

Najprej tvoji podatki.
Spodaj v razpredelnico otrokove podatke. V 7 stolpec moraš napisat celotno preživnino, ki si jo plačal v letu 2007. To ti piše spodaj v navodilih.

Drugo razpredelnico pa pusti prazno.

Natančno preberi navodila spodaj in nimaš kaj falit.

lp
 

rajhenburger

Pripravnik
4. jan 2008
95
0
6
Kar se preživnine tiče je zanimivo, da socialna že med letom preračuna inflacijo ali karkoli že, ker je bivša ko je dajala vlogo za otroški dodatek morala napisat neokroglo vsoto kakor jo plačujem jaz. Pa tudi nekje sem prebral da preživnina ne vpliva na dohodnino in da v takem primeru kot je moj pol olajšave obračunajo njej, pol pa meni.
 

rajhenburger

Pripravnik
4. jan 2008
95
0
6
Včeraj sem izvedel da nikakor ne smem v dohodninsko napoved napisat preživnine. Zanima me če to drži. Lahko tudi na PM če se komu ne zdi odgovoriti javno.