OKvirji pa kar po starem

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ne vem, ne poznam sistema v Kočevju. Ti ga? Poznam samo ljubljanskega in pišem o njem in sprašujem o razlikah s kočevskim.
Si kdaj skušal izpuliti stebriček ali odstraniti kolo v Ljubljani?
Sicer pa imajo Rome in bicikline tudi v Soboti, pa ni ravno slišati, da bi imeli probleme. Tako da tudi ni vsega za posploševati.
LOL

Si kdaj poskušala odstranit bakren žleb s hiše?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peter Klepec

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V Novem mestu so privilegiranci ukradli bakren žleb s samega magistrata v strogem centru. Torej so v krajo biciklov gotovo poslali otroke. :)
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
V časopisih se ne sme širit negativa o manjšini.

A klepceva misli da bo kolesa ukradel oz uničil nekdo ki plača kavcijo/varscino?
Klepčeva ne pozna sistema v Kočevju, pozna pa Bicikelj, kjer brez Urbane ne moreš do kolesa (razen če ga nekdo pusti nezaklenjenega, česar pa glede na kavcijo ne počnemo). Klepčeva tudi ve, da so v Ljubljani stojala in ključavnice tako zelo močne, da kolesa ne moreš ukrasti.
Zato Klepčeva sprašuje Bizija kakšen sistem zaščite imajo v Kočevju.
Ti poznaš oba sistema? Ju lahko primerjaš?
Zakaj na Sobotainfo (ki mimogrede ni časopis) lokalci ne komentirajo da so žlebove ukradli Romi, ne vem. Moče zato, ker jih morti pa niso. Je pa kakšno leto nazaj lepo pisalo med komentarji, da so bili mulci, ki so se štihali, Albanci. In nekako bolj zaupam lokalnim medijem.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
Klepceva nima pojma. Tudi v Ljubljani se da bicikelj ukrast . Ampak ker ni dovolj problematičnih oziroma jim kraja bicikljov ni v interesu jih pustijo...

V Kočevju je koncentracija problematičnih večja, in se zabavajo s krajo...

Ni fora v urbani in kavciji. Tvoja logika je smešna... Kot da banke ropajo samo komitenti poslovalnice... In bank ne ropajo niti niso vdirali v sefe ker so zaklenjeni...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mike

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Klepceva nima pojma. Tudi v Ljubljani se da bicikelj ukrast . Ampak ker ni dovolj problematičnih oziroma jim kraja bicikljov ni v interesu jih pustijo...

V Kočevju je koncentracija problematičnih večja, in se zabavajo s krajo...

Ni fora v urbani in kavciji. Tvoja logika je smešna... Kot da banke ropajo samo komitenti poslovalnice... In bank ne ropajo niti niso vdirali v sefe ker so zaklenjeni...
Sem si pogledala kako izgleda sistem KOLU. Bicikelj izgleda veliko bolj varno.

Ok. Zdaj pa ti meni povej kako v Ljubljani ukradeš zaklenjen bicikelj s stojala.

edit:
Klepčeva je tudi prepričana, da v LJ ne bi bilo več nobenega kolesa, če sistem ne bi bil tako izdelan in dodelan kot je. In ni mi jasno, zakaj druga mesta enostavno ne kopirajo biciklja, ki se v praksi že leta odlično obnese.
 
Nazadnje urejeno:

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.149
3.082
113
Kaj problematični vejo kaj je stojalo s priklenjenim biciklom: odnesejo ga in bicikel gre pač zraven.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
Sem pogledal. Postaje in zaklep so čisto ok. Isti princip kot bicikelj. Samo kolesa so celo boljša (Krpani isti kot jih imajo postarji)... Povej ti meni klepceva zakaj bi bila lazja za ukrast? Edina razlika med lj in Kočevjem je % problematicnih ljudi glede na maso prebivalcev.

Cele Murgle v Ljubljani imajo bakrene žlebove pa jih ne ukradejo tako pogosto (če jih sploh) kot npr v novem mestu...a so v Ljubljani žlebovi bolje pritrjeni? Bolj kvalitetni žeblji?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
13. jul 2011
2.677
625
113
Klepčeva ne pozna sistema v Kočevju, pozna pa Bicikelj, kjer brez Urbane ne moreš do kolesa...

Res je :D


WUBYjvOF5x.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Sem pogledal. Postaje in zaklep so čisto ok. Isti princip kot bicikelj. Samo kolesa so celo boljša (Krpani isti kot jih imajo postarji)... Povej ti meni klepceva zakaj bi bila lazja za ukrast? Edina razlika med lj in Kočevjem je % problematicnih ljudi glede na maso prebivalcev.

Cele Murgle v Ljubljani imajo bakrene žlebove pa jih ne ukradejo tako pogosto (če jih sploh) kot npr v novem mestu...a so v Ljubljani žlebovi bolje pritrjeni? Bolj kvalitetni žeblji?
Meni ne zgleda ravno enako.
Sicer pa mislim da edino bizi dejansko pozna oba sistema.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
Odgovori zakaj v Ljubljani ne trgajo bakrenih žlebov s streh vsaj ne množično. Zakaj so jih v Nm recimo redno. So bolje pritrjeni?

Princip je isti. Prislonis in ključavnica zaklene kolo.