Okno se ne premika - VW Polo

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
Tako pa imam prvi problem s Polotom, letnik 2/2005.
Namreč na sovoznikovi strani se ne premika okno gor in dol. Sta pa sprednja okna električna. K sreči je zaprto :D
Mislim, da je šel motorček, ker se ne sliši "klikanja" ko pritisneš gumb za dvig okna.

Sedaj me zanima, kolko stane takšno popravilo na original servisu? Kaj se najbolj splača?
Predvsem bi prosil Blue_GTI, da poda svoje mnenje.


lp m.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Mogoče pa ti je strgalo "samo" žico in je sedaj motor blokiral. Če nisi veliko stiskal po motorju je mogoče ta še dober (ni pregorel) in bi mogoče lahko zamenjal samo žico.

Razdri in poglej, drugače boš težko vedel kaj je narobe.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ne vem tocno za polota, ampak zica se ponavadi ne zna zamenjat ampak komplet vodilo.
Zica se nikoli ne strga pri dvignjenem steklu ampak ko dvigujes, pametno bi bilo pogledat tudi stikalo.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
Mislim, da s stikalom ni nič narobe, ker na sovoznikovi in prav tako na voznikovi strani ko probam se nič ne zgodi. Nobenega zvoka prav tako ne premika. Mi pa čudno deluje, kot da je okno malo višje kot na voznikovi strani, vsaj po številkah na oknu gledano. Vsaj za par mm. Res je tudi da nisem neki probaval s silo, ker pač napovedujejo slabo vreme in če okno dol pade bom mel lužu :D
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Napisal si tako,da ne vemo zdaj ali ti eno steklo ne deluje ali oba. Če oba ne delata pol je skor sigurno varovalka.če pa ena stran ne dela,potem prvo preveri stikalo,iztakneš ga in probaš direkt na žice.......
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
Res sem mal konfuzno napisal.
Okno na sovoznikovih vratih se ne premika, prav tako deluje po številkah ki so odtisnjena na oknu, da je za par mm višje kot na voznikovi strani. Okno na voznikovih vratih deluje normalno. Na voznikovi strani sta dva stikala in sicer za okno na voznikovih vratih in stikalo na sovoznikovih vratih(ni pa gumba za izklop stikala za dviganje in spuščanje oken). stikalo je tudi na sovoznikovih vratih vendar samo za sovoznikovo okno. po pritiskanju obeh stikal (za sovoznikovo stran) se ni čulo nič. (na voznikovi strani se čuje prav tako če je okno čisto gor, se čuje motorček).
confused-1.gif


Tokom tega tedna bom kllical na servis, saj pred 4.12 nimam časa avta peljati na servis. redni servis sem mel pa pred 10 dnevi
jezen.gif


Skrbi me samo da bom moral veliko €€€€€ odštet za popravilo. Me zanima samo okvirno kolko bi prišlo.

Hvala, m.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ce se motorcek cuje je zanic pletenica, komlet vodilo z pletenico je max 100 EUR