Ojačevalec iz sub se nočeta pogovarjat !!!

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
In men se meša...
Skratka Yamahin ojačevalec RX-V663, Yamahin sub YST-SW215... Prejšnji ojačevalec je normalno pognal sw, ta niti slučajno. Fora je pa v tem, da ko dam na ojačevalcu funkcijo TEST imam signalni zvok. Ko gledam film in če ga ročno prižgem ( ima auto detekcijo signala - in ta se samodejno na tem ojačevalcu sploh nikoli samodejno ne prižge), dela, dokler je pač reprodukcija zvoka taka, da potrebuje sw. Dvakrat resetiral nastavitve ojačevalca, dvakrat preveril povezavo ( coax kabel) in vhode, ista zgodba. In tudi, ko poslušam zvok, je ta komajda slišen, čeprav je volume na sw-ju odprt do konca. Na prejšnjem ojačevalcu se je že na polovici tresla cela bajta.
What to do? Ima kdo kakšen nasvet ? in preden kdo napiše "preveri povezavo" bom ponovil:
- ojačevalec in sw STA pravilno priklopljena preko coax kabla na pravilnih vhodih
- ojačevalec očitno zaradi nečesa meni neznanega ne da sw-ju pravega signala in ne vem zakaj
- sw prepotiho reproducira zvok

Hvala za pomoč
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.855
3.372
113
40
Lj
Tud jaz imam Yamahin sub, vendar od Pioneerja ojačevalec. Načeloma za suub jaz nimam dosti nastavitev, pri stereo signalu lahko nastavim cutoff frequency, se pravi od katere frekvence navzdol naj sub dela. Pa da se tudi nastaviti glasnost posameznega zvočnika, vključno s subom. Tako da problem je ali v nastavitvah na ojačevalcu ali pa v nastavitvi izvora signala (rač, tv itd...). Če test signal dela potem s povezavo in samim subom ni nič narobe.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
daj poglej mogoce, ce moras prednje zvocnike nastimati na "small"...

s tem sem se jaz ubadal ene 3 dni, dokler nisem pokapiral, ceprav je totalno glupo:

- ker v navodilih od onkyota pise, da ce so 16cm zvocniki, so large
- ker ni nikjer omenjeno, da bo sub zares zacel delati sele, ko dam prednje, ki so sicer 16cm, na "small"

Pred tem je delal SW le na kakih 10-20% max, sedaj dela kot mora...
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
bom še to probal...zvočnike na small, čeprav so really huge
smile-1.gif
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Kako maš nastavljen bass output na receiverju? Mora biti na 'both' ali na 'LFE/sub'. YPAO kalibracijo si že pognal? Jaz sem se na mojem marantzu tudi zezal z wooferjem, dokler nisem zalaufal Audyssey-a.
Če pa še to ne pomaga, pa je za probat še, da daš Y kabel na koncu činč kablov (da sta zasedena oba vhoda na wooferju) - to vem da je pri Jamo wooferju rešilo težavo...
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
YPAO pognan in tudi pokaže pravilno zmerjene razdalje do zvočnikov. Edin kar je bilo napačno, je bil ravno sw, ki ga je YPAO postavil cca 3 m dlje, kot dejansko stoji ( sem potem ročno popravil). V nastavitvah LFE sem probal nastavit tako na both, kot na lfe/sub in je enaka zgodba. Celo coax sem prestavil na vse možne načine ( oba izhoda iz ojačevalca - ne sicer istočasno) in na oba vhoda sw-ja. Niente. Enostavno mu ne da signala, da mora delat. Če ročno vžgem sw med predvajanjem, potem dejansko neki daje od sebe, vendar daleč od tistega kar bi moral. Enostavno več ne vem, kaj naj še probam
frown-1.gif


Včeraj gledal top gun na blue ray-u, ko bi mogl vse rohnet in trest pri preletih, sw tud trznu ni. Ugasnjen. Ojačevalec mu enostavno ne da dost signala, da bi ta normalno deloval. Včeri me je taka togota popadla, da bi najraj zbrcu vse.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
glede nato, da si že vse probal, še en morda glup predlog.

imaš nastavljeno koliko zvočnikov imaš priklopljenih?
imaš nastavljeno ali nek auto detect signal ali kak prologic ali digital. ne vem kak se na tvojem ojačevalcu imenujejo ukazi.
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
bonk.gif
evo.. tkole sem se počutu!!! Fuckin blue ray predvajalnik!!!! Šele, če ojačevalec povežeš s HDMI kablom, dela tud sw ?!!?? Katastrofa!!!! Dons smo v big bangu doktoriral. In še v tej opciji oječevalc HDMI ne detektira kot auto, ampak mu morš posebi nastavt v menuju. Bolj idiotsk se niso mogl spomnt. Ok ampak zdej vsaj dela vse tko kot more. Me pa res čudi, da mu coax povezava ni bila všeč. V sekundi, ko sm povezavo zamenu je pa zarohnel iz sw-ja. Jebena yamaha. Pa da bi slučajno to kje v stotisočšestostranskih navodilih pisal. Neeee... matrite se uporabniki, matrite...

Drugač pa res hvala vsem za nasvete... Pa vesel Božič
wink-1.gif
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
Ni ne v enih, ne v drugih navodilih. Čista sreča pri poskusih.
V ojačevalcu pa to nastaviš pri input opcijah. In glede na to, da imaš potem signal tkole: iz br-ja v ojačevalec in iz njega v plazmo, imaš cca 1/4 sekundo faznega zamika med zvoko in sliko. Potem iščeš avto kalibracijo naslednje pol ure in po čudežu ti celo uspe uskladit sliko in zvok
bonk.gif

Kam gre ta tehnika....