ojačanje signala v Savudriji

sprimoz

Zelenc'
9. avg 2023
1
0
1
zdravo, v Savudriji imam postavljeno prikolico. Gsm signal, tako slovenski kot hrvaški je obup...glede na to, da sicer lovi 3G in 2G (mobitel, a1 in telemach) bi verjetno lahko s čim ta signal ojačal. Žal sem v tem popolnoma neveden. Mi kdo zna svetovati kako bi prišel do boljšega signala, da se lahko brezskrbno neta tako po telefonu kot računalniku, da sem lahko konec koncev tudi službeno priklopljen.
hvala
Primož
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Po karti HTja (Hrvatski Telekom) je Savudrija pokrita z njihovim 4G signalom, verjetno pa tudi pri ostalih HR operaterjih. Če želiš Slovenskega in nimaš vidne linije do Slovenije bo pa treba kakšne antene (Iskra P56 ali P58 z ustreznimi konektorji), čeprav, če že v osnovi ni 4G na telefonu bo bolj kilavo vse skupaj.

Modem po želji, ali Huawei B535 z opcijo priklopa zunanjih anten ali pa kakšna zadeva od Mikrotika. Kmalu bom malo potestiral enega cenejših Hap AX Lite LTE6, imajo pa tudi LTE modeme vgrajene v različne usmerjene antene, pač odvisno kaj in za kakšne potrebe se rabi.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Zunanja antena naredi konkretno razliko; jaz sem sicer pri Umagu in ne lovim več Slo signala, ampak zunanja Iskrina na Huawei B535 naredi konkretno razliko (brez: 20/8, z zunanjo anteno 78/40).
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Tole ponavadi dela več težav, kot koristi, če ni pravilno zmontirano in nastavljeno. Zraven dejstva, da je še najbolj uporabno zgolj za telefoniranje.

Bo usmerjena LTE antena boljša izbira.
To je zunanja antena. Kabla ima petnajst metrov. Ko svetita dve zeleni lučki, pomeni da pravilno deluje. Podpira vse večje EU operaterje. Pri neuporabi preide v mirovanje. Deluje brezhibno, po sistemu "priklopi in pozabi." So podobne zadeve domače izdelave, vendar so dražje in ne podpirajo 4G.

 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
To je zunanja antena. Kabla ima petnajst metrov. Ko svetita dve zeleni lučki, pomeni da pravilno deluje. Podpira vse večje EU operaterje. Pri neuporabi preide v mirovanje. Deluje brezhibno, po sistemu "priklopi in pozabi." So podobne zadeve domače izdelave, vendar so dražje in ne podpirajo 4G.

Torej tudi cena ni bila ravno sitnica. No, v vsakem primeru je zgolj za internet bolje uporabiti namensko opremo, kot dodajati repeater.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
predlog za usmerjeno anteno mogoče? hvala
Iskra P56 ali P58.

Če pa iščeš vse v enem, kjer med anteno in napravo ne bo izgub na kablu pa recimo:

Mikrotik LHGG
Obstaja tudi malo cenejša varianta, ki pa ima samo 100 Mbit LAN port, navadno LHG

Med cenejsimi usmerjenimi so tudi še SXTji, ki imajo tudi 100 Mbit port

Potem pa navzgor ni več omejitev, sta še dve napravi z LTE18

LHG z LTE18

ATL LTE18

Od ostalih proizvajalcev pa opreme pa ne poznam.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
993
113
Celje
Obišči stran
Kmalu bom malo potestiral enega cenejših Hap AX Lite LTE6, imajo pa tudi LTE modeme vgrajene v različne usmerjene antene, pač odvisno kaj in za kakšne potrebe se rabi.

Daj se spomni in napiši mnenje. Ker imam tudi jaz nagledanega. Bi mi prav prišel občasno. Sedaj to sicer rešujem z dostopno točko na telefonu in mikrotik potem naprej kot glavni ruter, ki se mi poveže na ta telefon. To sicer deluje ODLIČNO za občasno uporabo, ampak bi raje nekaj "namenskega".

Nima pa Hap AX Lite LTE6 priklopov za zunanjo anteno zato gledam tudi kaj iz serije Chateau.

Po drugi strani pa je zanimiv tudi LtAP mini, ki ima vgrajen še GPS (za kakšno sledenje, ko ti prikolico/AD odpeljejo )
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Daj se spomni in napiši mnenje. Ker imam tudi jaz nagledanega. Bi mi prav prišel občasno. Sedaj to sicer rešujem z dostopno točko na telefonu in mikrotik potem naprej kot glavni ruter, ki se mi poveže na ta telefon. To sicer deluje ODLIČNO za občasno uporabo, ampak bi raje nekaj "namenskega".

Nima pa Hap AX Lite LTE6 priklopov za zunanjo anteno zato gledam tudi kaj iz serije Chateau.

Po drugi strani pa je zanimiv tudi LtAP mini, ki ima vgrajen še GPS (za kakšno sledenje, ko ti prikolico/AD odpeljejo )
Je kar nekaj uporabne robe. Po moje je zmogljivost te mini igrače tam nekje kot B535, torej 2xCA, edino kar pa res nima so zunanji konektorji za antene in pa upload je manjši, kot pri B535. Če želiš 3x CA bo pa res treba gledati cenovno precej višje.

Zadnjih par dni so za ARM sicer omogočili tudi Back To Home VPN, preko katerega se lahko povežeš tudi na naprave, ki so za NATom, če se pojavi potreba, ve biti uporabno za koga, ki ima napravo konstantno v mobilnem omrežju.

Trenutno je še zmeraj na poti, nekje v Nemčiji.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Malo sem pred časom potestiral zadevo in uspel zraven Telemachovega oddajnika doseči 90 Mbps DL. Kaj več pa zaenkrat še nisem testiral, ker ni bilo časa.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Kupi hr simko, a1 ali hr telekom. Te imajo prednost pred tujimi sim karticami. In so načeloma boljše, hitrejše povezave z uporabo domačih hr simk. Preveri kera ima boljši signal in to kupi...jaz sem načeloma dost bolj zadovoljem s hr telekom simko, aplikacijo, ceno.