Ohranitev telekom priključka

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Kaj izbrati ,oziroma naročiti , da obdržim telefonski priključek in en mail naslov pri telekomu,in da je nekako najcenejša opcija. ??

Imam trio c ,pa bom zaradi prehoda na telemach odjavil trio ,bi pa vseeno želel obdržati aktiven telefonski priključek. Ve kdo ,kaj je najugodnejša opcija ?

Hvala.lp
 

bostjank

Pripravnik
22. maj 2008
87
6
8
Edina možnost je PSTN telefonski priključek (14 EUR mesečno) ter osnovni poštni predal 1 GB (2,29 EUR mesečno).

Več informacij o ponudbi:


 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Ni najbolj enostavno telefonske prenesti na Telemach ? Potem ti ostane samo 2.29€ mesečno za mail
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

bostjank

Pripravnik
22. maj 2008
87
6
8
Se strinjam. Iz stroškovnega vidika je smiselno imeti telefonijo pri istem ponudniku (poleg interneta oz. televizije); vendarle pa predlagam, da nekaj časa preizkušaš Telemach telefonijo ali ti ustreza oz. ne hitiš s prenosom številke ob podpisu nove pogodbe.

S prenosom številke bi tudi izgubil prosto mesto (bakreno parico) v Telekomovi centrali, kar lahko oteži razpoložljivost storitev, če bi želel kdaj ponovno uporabljati fiksne storitve pri Telekomu oz. drugih ponudnikih na njihovem bakrenem omrežju. V tem smislu velja razmisliti o ohranitvi tel. priključka pri Telekomu (PSTN), vsaj kratkoročno.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Se strinjam. Iz stroškovnega vidika je smiselno imeti telefonijo pri istem ponudniku (poleg interneta oz. televizije); vendarle pa predlagam, da nekaj časa preizkušaš Telemach telefonijo ali ti ustreza oz. ne hitiš s prenosom številke ob podpisu nove pogodbe.

S prenosom številke bi tudi izgubil prosto mesto (bakreno parico) v Telekomovi centrali, kar lahko oteži razpoložljivost storitev, če bi želel kdaj ponovno uporabljati fiksne storitve pri Telekomu oz. drugih ponudnikih na njihovem bakrenem omrežju. V tem smislu velja razmisliti o ohranitvi tel. priključka pri Telekomu (PSTN), vsaj kratkoročno.
Saj ravno v temu je poanta...Nekaj časa bom še držal parico. Ne toliko zaradi strahu glede telemacha ,ki ga imam v hiši že tudi več kot dvajset let.. Imam še eno parcelo ,pa nikoli veš kaj bodo otroci naredili. Bom sedaj vzel samo internet ,pač požrl tistih 35 evrov ,kar imam pa itak popust 18 mesecev pri telemachu ,tako da se bo nekako izenačilo. V tem času bo pa že tudi jasno ali dam parico čisto nazaj ali pa ne...
Hvala.
 

bostjank

Pripravnik
22. maj 2008
87
6
8
Izkušnje s Telekomom in Telemachom me učijo, da Telekom zagotavlja višji nivo kakovosti pri storitvah telefonije, na drugi strani pa Telemach višji nivo pri storitvah televizije.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Odvisno je oredvsem od infrastrukture na lokaciji... Jaz sem imel Telekomv trojcek preko parice... pa sem potem presel nazaj na kabelskega operaterja (takrat EVJ, sedaj Telemach), ker je parica presvoh za trojcka... Ze samo internet je problem... ker se je na moji lokaciji VDSL sinhroniziral samo s hitrostjo nekaj manj kot 15mbit/s pri downloadu in okoli 1 mbit/s ori uploadu... Potem so se pa zaceli se problemi in neodzivnost tehnicne sluzbe in sem potem Telekom cisto skenslal... parice je sicer se v omarici, vendar je ne uporabljam vec... Preko kabelskega omrezja imam hitrost 250/10 mbit/s ... Ko bo enkrat optika, pa se ne vem, katerega pondudnika bom izbral...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Telekom je bil pri meni vedno na prvem mestu... Čeprav sem navidezno v čudnem kraju ,imam na hiši tako telekom kot telemach že xx let. Telekom zapuščam izključno zaradi tega ,ker sem dva kilometra od centrale in internet enostavno več kot 30/5 vdsl2 ne gre , minus televizije. Telemach mi brez težav nudi 250/10 ,samo zaradi omejitve paketa ,drugače v downloadu brez težav še višje ,upload je pa tudi rak rana koaksialca. Imam pa 10 v uploadu več kot dovolj. Sama televizija mi je kot kvaliteta slike pri telemachu daleč boljša od telekomove.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Izkušnja s Telemachom (in Telekomom na drugi strani) me uči, da Telekom zagotavlja višji nivo kakovosti telekomunikacijskih storitev, zaradi česar uporabljam Telemach izključno za kabelsko televizijo.

V tem trenutku mi niti kabelska televizija ne deluje; beležijo izpad storitev na širšem območju Celja, Velenja, Maribora, Ptuja, Trbovelj itd. Previdnost in preudarnost ob menjavi ponudnika torej ni odveč.
Če govoriš o kabelski ,okolica Žalca deluje b.p. Drugače pa danes je treba pričakovati ,glede na dogajanje ponoči ,da bodo marsikje izpadi. To je treba tudi razumeti..
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Če boš analogno linijo (PSTN) obdržal le za morebitno prihodnjo uporabo (in ga aktivno ne uporabljaš), ima TS tudi obrazec za začasen izklop linije (ta še vedno ostane, le da ni več aktivna), dobivaš pa račun za polovično naročnino. Mislim, da lahko traja največ eno leto, ampak sam sem več let vsako leto na isti datum obnovil izklop in je šlo b.p.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Če boš analogno linijo (PSTN) obdržal le za morebitno prihodnjo uporabo (in ga aktivno ne uporabljaš), ima TS tudi obrazec za začasen izklop linije (ta še vedno ostane, le da ni več aktivna), dobivaš pa račun za polovično naročnino. Mislim, da lahko traja največ eno leto, ampak sam sem več let vsako leto na isti datum obnovil izklop in je šlo b.p.
To bom pa preveril ,ko se fiksno odločim.Hvala