Office 365 / NE ŽELIM OneDrive

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Kupil bi licenco microsoft 365 za podjetja, ki mi omogoče da aktiviram office na več računalnikih. V bistvu potrebujem na stacionarnem v pisarni in enem "mikro" prenosniku, ki ga nosim zraven, da lahko kakšno malenkost uredim, če sem odsoten kak vikend. In na tem dodatnem prenosniku NE ŽELIM dostopa do podatkov shranjenih na OneDrive.

Ampak bolj kot se trudim in iščem rešitve, bolj sem prepričan, da ne bo šlo. Takoj ko vpišem podatke za aktivacijo office, mi takoj doda tudi dostop do OneDrive.

S Family licenco sicer to enostavno rešim, ker tam lahko 6 uporabnikov aktiviraš in bi lahko imel ločeno, ampak potrebujem na podjetje, kjer pa je en uporabnik in 5 naprav.

Že kdo kaj čaral na to tematiko?

Hvala
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Prva zadeva na googlu - aja, mimogrede, dela, ker jaz sploh nočem met OneDrive nikjer in sem to naredil:
.

Pa še to:
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Prva zadeva na googlu - aja, mimogrede, dela, ker jaz sploh nočem met OneDrive nikjer in sem to naredil:
.

Pa še to:

V bistvu ni to to. OneDrive-a sicer res ni več kot aplikacija ampak ko greš v recimo Word in daš "shrani" še vedno prideš do podatkov...

Sem en kup zadev poskusil spremeniti v registru po navodilih googla, ampak nič več ne dela z zadnjo verzijo office 365.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Office brez onedrive dvomim, da sploh deluje.
Ker smisel storitve v oblaku je, da tudi shranjuje v oblaku.
Tebe muči kaj točno. Plačevanje naročnine za onedrive ali onedrive kot shramba ali onedrive kot program v win 10. Kaj od tega nočeš?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Dve varianti sta: ena je da odinštaliraš samo onedrive - to sem včasih delal. Nazadnje sem pa po enih navodilih naredil custom konfiguracijo za namestitev office-a365, ker res ne rabim vsega, pa ti vse inštalira. Tako sem izključil Onedrive, Access, Onenote, pa še par zadev... Guglaj za: "how to make custom install office365", oz. poišči Office deployment tool, nekako takole izgleda:
<Configuration>
<Info Description="This configuration file will install 32-bit O365 ProPlus. Excluded applications: OneDrive, SharePoint (Groove), Publisher and Skype for Business (Lync). " />
<Add OfficeClientEdition="32" Channel="Monthly" AllowCdnFallback="TRUE" ForceUpgrade="TRUE">
<Product ID="O365ProPlusRetail">
<Language ID="en-us" />
<Language ID="fi-fi" />
<Language ID="de-de" />
<Language ID="sv-se" />
<ExcludeApp ID="Groove" />
<ExcludeApp ID="OneDrive" />
<ExcludeApp ID="Lync" />
<ExcludeApp ID="Publisher" />
</Product>
</Add>
<Property Name="SharedComputerLicensing" Value="0" />
<Property Name="PinIconsToTaskbar" Value="TRUE" />
<Property Name="SCLCacheOverride" Value="0" />
<Updates Enabled="TRUE" />
<RemoveMSI All="TRUE" />
<AppSettings>
<Setup Name="Company" Value="xxxxxxx" />
<User Key="software\microsoft\office\16.0\common\toolbars" Name="screentipscheme" Value="0" Type="REG_DWORD" App="office16" Id="L_ShowScreenTips" />
</AppSettings>
Upam da ti kaj pride prav, ene 5 minut z Guglom pa si tam...
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
OneDrive se sicer namesti v Win10 , ni pa aktiviran. Odstrani ga iz zagona, tako se niti ne zažene.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Office brez onedrive dvomim, da sploh deluje.
Ker smisel storitve v oblaku je, da tudi shranjuje v oblaku.
Tebe muči kaj točno. Plačevanje naročnine za onedrive ali onedrive kot shramba ali onedrive kot program v win 10. Kaj od tega nočeš?

office 365 je sedaj microsoft 365. Pri naročnini, ki me zanima mi je bistvena LOKALNA instalacija programov. Oblačne storitve načeloma ne potrebujem. Licenca, ki bi jo plačeval dovoljuje namestitev na 5 naprav istega uporabnika.
Na svojem glavnem računalniku bi uporabljal OneDrive kot odložišče podatkov. Do tu vse lepo in prav.

Na svojem prenosniku, ki ga uporabljam na "potovanju" pa NE ŽELIM sinhroniziranih podatkov iz OneDrive (to lahko rešim), prav tako NE ŽELIM možnosti dostopa do teh podatkov preko office aplikacij (v wordu ko greš na shranjevanje ti ponudi tudi pot do oblačne shrambe OneDrive, brez da bi bilo potrebno karkoli dodatno gesla vpisovati). No tega pa NE ŽELIM. Predvsem zaradi tega, ker je ta računalnik "terenski" in se lahko tudi izgubi...


In ne ni fora v instalaciji ali odstranjevanje OneDrive programa kot takega. Ampak v samih programih (word, excel...) ki jih aktiviraš z uporabniškim imenom in geslom. In takoj ko vpišeš podatke doda v meni za shranjevanje/odpiranje povezavo do oblačne shrambe. In tam potem vidim vse podatke :(.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Jaz sem imel enake težave in sem rajši drugo licenco uporabil, ker so se moji dokumenti pojavljali pri mami.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Malo ugibam ker nevem točno kaj vse imaš s tvojo licenco.
Če greš v admin center in tam temu userju na laptopu disejblaš one drive in sharepoint bi načeloma moglo onemogočit shranjevanje v oblak.
Ali imaš na osnovni strani office.com desno zgoraj gumb za namestitev programske opreme? Lahko tam namizno varjanto offica 2019 instaliraš? Ali imaš samo ono 365 nameščeno, ki pride zraven win 10 in se vpišeš z računom.